Skocz do zawartości
Blue

RADEON 9800SE @ PRO CZY FX 5900

Co lepsze  

  1. 1. Co lepsze

    • GF FX5900
      7
    • Radeon 9800se @ pro
      41


Rekomendowane odpowiedzi

WITAM

KUPUJE WLASNIE NOWA KARTE GRAFICZNA (ebay) I ZASTANAWIAM SIE CZY KUPIC PRODUKT ATI CZY NVIDII? CENY PRODUKTÓW SĄ MNIEJWIECEJ TAKIE SAME FX 20EURO DROZSZY

Co wyście by wybrali??

 

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ehem, jasne że 9800se@pro jest lepsze od 5900 a tak przy okazji jak masz tyle kasy to nie lepiej ci zamówić ze stanów z aukcji tam?? kumpel kupił tam 9800pro za tysiąc sto złotych :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ta ankieta jet lekko bez sensu. Wiadomo, że radek będzie lepszy ale co jeśli po pewnym czasie po modach zacznie walić artefaktami??? Będzesz miał pretensje do forumowiczów??? A nie lepiej dołożyć i kupić pełnego 9800Pro u nas??? W sklepie kosztuje 1125zł pełna i masz 100% pewności, że nie będziesz miał artefaktów przy 8potokach. Pomyśl nad tym. :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeśli o mnie chodzi to wybierając pomiędzy POWERCOLOREM , SHAPIRE czy innymi tak "firmowymi" kartami graficznymi za cenę900~1000zł w dodatku branymi albo w niemczech albo u nas na allegro z wątpliwą gwarancją ,a mając do wyboru GIGABYTE , LEADTEK czy MSI fx5900Xt @ fx5900 wybrał bym to drugie tymbardziej iż jest to osiąglne normalnie w sklepach ,mniej awaryne i tylko nieznacznie wolniejsze od produktów ATI (chodzi mi o gry a nie o benchmarki , chyba że ktoś lubi grać w 3dmarka , proszę w takim razie o wyjaśnienie mi na czym ta gra polega bo ja mam taką wersję że tylko popatrzeć można) 8)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmmm o ile pamietam to był też sposób na jakiś mod aby z 5900 zrobić 5950 hmm powoli zaczynam sie zastanawiać czy to prawda była bo jakoś nikt o tym nie mówi

Widziałem to gdzieś na zagranicznym forum ale już trochę czasu temu i nie pamiętam gdzie. Ale jakoś to u nas przeszło bez echa. Chyba, że tyle FXów jest u nas na tweaku i tylu moderów! :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam za 160euro

powercolora Radeon9800 128mb (nie zaden SE) tylko pełny radeon9800

lub herculesa al in wondern 9800se @ pro za 200euro

a FX 5900 są do kupienia za 175

 

ja skłaniam sie ku temu powercolorowi wsumie bez problemu osiagne 9800pro.

 

czekam na wasze opinie

 

 

pozdRo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam za 160euro 

powercolora Radeon9800 128mb  (nie zaden SE) tylko pełny radeon9800 

lub  herculesa al in wondern 9800se  @ pro  za 200euro

a FX 5900 są do kupienia za 175

 

ja skłaniam sie ku temu powercolorowi  wsumie bez problemu osiagne 9800pro.

 

czekam na wasze opinie

 

 

pozdRo

Lepszy będzie Herc - o ile masz 100% gwarancji że się przerobi (gratis dostajesz niezły tuner). O FX zapomnij

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeśli o mnie chodzi to wybierając pomiędzy POWERCOLOREM , SHAPIRE czy innymi tak "firmowymi" kartami graficznymi

Te "firmowe" karty sa build by ati wiec nazwa firmy, ktora ja wypuscila nie gra roli.

Przed wczoraj zakupilem powercolora 9800se@9800 i powiem tylko to ze bardzo ladnie sie kreci, pamieci hynix 2.8ns, jestem naprawde zadowolony. Zrodlo tez jest legalne - ACTION i 2 latka gwary.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeśli o mnie chodzi to wybierając pomiędzy POWERCOLOREM , SHAPIRE czy innymi tak "firmowymi" kartami graficznymi

Te "firmowe" karty sa build by ati wiec nazwa firmy, ktora ja wypuscila nie gra roli.

Przed wczoraj zakupilem powercolora 9800se@9800 i powiem tylko to ze bardzo ladnie sie kreci, pamieci hynix 2.8ns, jestem naprawde zadowolony. Zrodlo tez jest legalne - ACTION i 2 latka gwary.

nie wątpie że się ładnie kręci ale zobaczymy ile pożyje 8)

ludzie śmiać mi się chce , firmy zatrudniają setki speców od marcetingu aby wyciągnąć od nas jak najwięcej kasy , a tu za darmo by robiły takie prezenty w stylu se@pro ?

te karty przechodzą weryfikację i dlatego są se bo nie przeszły jej na pro a wszyscy się śmieją że staruszka dała się oszukać na "pana z elektrowni" :roll:

dzizas

 

aha i czemu w takim razie karta built by ati od herca jest droższa od built by ati szafira :?: :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeśli o mnie chodzi to wybierając pomiędzy POWERCOLOREM , SHAPIRE czy innymi tak "firmowymi" kartami graficznymi

Te "firmowe" karty sa build by ati wiec nazwa firmy, ktora ja wypuscila nie gra roli.

Przed wczoraj zakupilem powercolora 9800se@9800 i powiem tylko to ze bardzo ladnie sie kreci, pamieci hynix 2.8ns, jestem naprawde zadowolony. Zrodlo tez jest legalne - ACTION i 2 latka gwary.

nie wątpie że się ładnie kręci ale zobaczymy ile pożyje 8)

ludzie śmiać mi się chce , firmy zatrudniają setki speców od marcetingu aby wyciągnąć od nas jak najwięcej kasy , a tu za darmo by robiły takie prezenty w stylu se@pro ?

te karty przechodzą weryfikację i dlatego są se bo nie przeszły jej na pro a wszyscy się śmieją że staruszka dała się oszukać na "pana z elektrowni" :roll:

dzizas

 

aha i czemu w takim razie karta built by ati od herca jest droższa od built by ati szafira :?: :lol:

No nie wiem twoja teoria jest trochę mało przekonująca ( a prawdziwa w ogóle) gdybyś się znał na tym marketingu to byś wiedział, na czym to w ogóle polega :) nie będę teraz tu Ci robił wykładu, bo to nie ma sensu :) ale sprostuję twoją wypowiedz :)

 

 

Nawet takie durze firmy jak NV czy ATI muszą szukać oszczędności nikomu nie opłacałoby się dla każdej karty graficznej robić oddzielnych taśm produkcyjnych. Wszystkie procesory do kart graficznych są robione tak samo. Jednak niektóre są sprzedawane z innym BIOSEM, aby ograniczyć liczbę potoków do 4 a na pokładzie karty montowane są gorsze pamięci ram, choć nie zawsze. Tak jest właśnie z serią 9800 prócz 9800XT, bo tam jest już nowy :) ale nie ważne. 9800SE, 9800 i 9800PRO to jedna i ta sama karta. I tutaj jest właśnie kruczek i to ty okazałeś się starszą babcią, którą oszukano i każdy się z niej śmieje. Nie mówię, że wszystkie SE są dobre niektóre to naprawdę złomy, ponieważ pamięć, którą na nich montują jest słaba często 128bit i to jest już całkowity gniot. Ale wszystkie 9800SE z 256bit szyna pamięci to tak naprawdę PRO :twisted: a każdą 9800 można przekręcić na PRO. Wszystko teraz zależy od jeleni, którzy kupią czy dadzą się oszukać przez NV czy ATI i kupią o wiele droższe. Nie chce tutaj rozpętywać wojny, że ATI lepsze od NV bo każdy lubi co sam chce. W NV też można kupić karty, które bez problemu przerabiają się na karty droższe. Tylko głupie staruszki takie kupują.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak se to tłumacz kolego 8) , pewnie ten twój ECS jest równie dobry jak EPOX ,ABIT czy inne MARKOWE płyty , wkońcu wszyscy korzystają z tych samych chipsetów :lol: , jeste stare przysłowie " BIEDNY KUPUJE 2 RAZY" pomyś co ono może oznaczać , może właśnie takie wyciąganie plewek z g... , jak chcesz mieć coś dobrego to kupuj raz a dobrze 8)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

fx 5900xt prolink overclocking

w tym temacie pod koniec dałem linka do francuzów , co prawda jest o 5900xt , ale jest o możliwościach oc.

może już to widzieliście , jeśli nie proszę bardzo.

 

pissssssssssssss

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to kupowac radka 9800 za 160euro (ta pierwsza karta to nie jest zaden se tylko orginalny 9800 który z łatwością pójdzie na 9800pro POWERCOLOR.

 

czy radka 9800se (hercules all in wondern) za 200euro @pro

 

 

pozdRo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mod FX 5900>FX 5950 dziala ale i tak lepiej ORT: ORT: ORT: ORT: ORT: <span style='color: red;'>ORT: wziasc</span> radka chyba ze wali artefaktami po modzie. Nie kazdy 5900 da sie przerobic na 5950

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to kupowac radka 9800  za 160euro  (ta pierwsza karta to nie jest zaden se tylko orginalny 9800 który z łatwością pójdzie na 9800pro  POWERCOLOR. 

 

czy radka 9800se (hercules all in wondern)  za 200euro    @pro

 

 

pozdRo

Czy za tego 9800 wychodzi 1000zł??? To nie lepiej wziąć za 1125zł 9800Pro u nas i podkręcić ponad 9800XT???

 

A między tymi dwoma co przedstawiłeś to zdecydowanie Radka! :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak se to tłumacz kolego  8) , pewnie ten twój ECS jest równie dobry jak EPOX ,ABIT czy inne MARKOWE płyty , wkońcu wszyscy korzystają z tych samych chipsetów  :lol: , jeste stare przysłowie " BIEDNY KUPUJE 2 RAZY" pomyś co ono może oznaczać , może właśnie takie wyciąganie plewek z g... , jak chcesz mieć coś dobrego to kupuj raz a dobrze  8)

Widzę, że ty czytać też nie umiesz. Czy ja się tu wypowiadałem o płytach głównych czy o kartach graficznych. Przecież to dwie odrębne sprawy. Nigdy nie zachwalałem mojej płyty, bo nie da się jej przerobić na inna :) płyta i procek to na razie stan przejściowy, ale to nie jest istotne. Istotne jest to, że tylko głupiec pakuję kasę w coś, co może kupić taniej. Wiesz jak ty kupujesz karty graficzne na 10 lat to się nie dziwię, że się boisz, że się coś zepsuję. A jak ktoś kupuje kartę na max 2 lata i tyle ma gwarancji lub nawet 3 lata ( chodzi o gwarancję) to nawet jak się coś zepsuje, choć w to wątpię. Bo nie słyszałem jeszcze, aby po odblokowaniu potoków przez sterowniki karta się zepsuła ( chyba, że ktoś przekręci kartę i pójdzie z dymem, ale to się można tylko spodziewać po Tobie :) {bez urazy} jak ktoś nie umie czytać to dziwnych rzeczy się można po nim spodziewać) przez 2 lata ma spokój i nie zapłacił 500zł więcej. A 500zł może zainwestować w coś innego. Ale pan wszechwiedzący nie umiejący czytać wie, że dobre to jest tylko drogie tylko ciekawi mnie jedna rzecz, czemu drogie rzeczy są bardziej awaryjne od tych tańszych i nie chodzi mi o sprzęt komputerowy :) ale o na przykład samochody :) czemu Mercedes SL za 5 milionów zł jest bardziej awaryjny od Toyoty, która kosztuje 50 tyś zł :) ( to jest oczywiście tylko przykład taki aby podważyć twoją teorie że co drogie to lepsze)

 

 

tak se to tłumacz kolego  8) , pewnie ten twój ECS jest równie dobry jak EPOX ,ABIT czy inne MARKOWE płyty , wkońcu wszyscy korzystają z tych samych chipsetów

No jasne że z tych samych chipsetów :lol: ty to jesteś genialny :gitara: nie wiedziałeś o Tym że na ECS montują najnowsze V2 niemieckie :twisted: z tymi chipsetami to CI żart nie wyszedł. Ale no cóż nie można się śmiać z ułomności innych nie każdy umie czytać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mod FX 5900>FX 5950 dziala ale i tak lepiej ORT: ORT: ORT: ORT: ORT: <span style='color: red;'>ORT: wziasc</span> radka chyba ze wali artefaktami po modzie. Nie kazdy 5900 da sie przerobic na 5950

z 2.2 ns da sie a te z 2.8 ns niestety nie...

Czy za tego 9800 wychodzi 1000zł??? To nie lepiej wziąć za 1125zł 9800Pro u nas i podkręcić ponad 9800XT???

nie...

9800 se@9800 pro 378/337,5 + Hynix 2.8 ns - Dla goscia sie nie sprzedaja, niedlugo opusci na cene 150 Euro i w tedy beda je ludzie brac :lol:

9800 pro + 2.8 ns Hynix + 0 kosztow wysylki do niemiec - 25 euro przesylki za granice :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powercolor R9800 - 760zł

Hercules R9800se @ 9800pro All in Wondern - 950zł

 

ten za 1125zł je radek9800pro no a 760zł a 1125zł to troszke roznicy jest. Z 9800 lajtowo zrobisz 9800pro. Co do herca to jest to all in wondern wiec cena jest przez to wyzsza.

Ten hercules na 100% chodzi na 9800pro wiec moze sie stac ze po np. miesiacu albo dwóch zacznie sypac artyfaktami??

 

Ostatecznie co kupic.

Do 18 musze dac kuzynkowi znac.

 

pozdRo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak se to tłumacz kolego  8) , pewnie ten twój ECS jest równie dobry jak EPOX ,ABIT czy inne MARKOWE płyty , wkońcu wszyscy korzystają z tych samych chipsetów  :lol: , jeste stare przysłowie " BIEDNY KUPUJE 2 RAZY" pomyś co ono może oznaczać , może właśnie takie wyciąganie plewek z g... , jak chcesz mieć coś dobrego to kupuj raz a dobrze  8)

Przykro mi ale grosikboss ma racje sprawa ma sie tak samo jak z procesorami...

 

Powercolor R9800 - 760zł 

Hercules R9800se @ 9800pro All in Wondern - 950zł

Wiesz... jak cos jest do wszytskiego to jest do niczego :) zaden zintegrowany tuner nie da ci tego co osobne urzadzenie i tak jest w kazdym przypadku (popatrz na zintegrowane karty graficzne albo muzyczne :wink: ) z drugiej strony to herc :? To co :twisted: Bierz poweracolora a za reszte spraw sobie to http://sklep.komputronik.pl/pelny.php?id=856 (dwuch kumpli i same superlatywy z reszta widzialem go w akcji sam :D czegos takiego nie widzialem do pixelview nawet sie nie umywa :) ) jesli koniecznie chcesz miec tuner...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powercolor R9800 - 760zł

Ja bym brał tego R9800 za 760zł to prawdziwa okazja mój Radek teraz kosztuje 650zł a tu 100zł więcej i jaka zmiana. Nawet się nie zastanawiaj. Chyba też poszukam sobie coś na ebay :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powercolor R9800 - 760zł 

Hercules R9800se @ 9800pro All in Wondern - 950zł

Wiesz... jak cos jest do wszytskiego to jest do niczego :) zaden zintegrowany tuner nie da ci tego co osobne urzadzenie i tak jest w kazdym przypadku (popatrz na zintegrowane karty graficzne albo muzyczne :wink: ) z drugiej strony to herc :? To co :twisted: Bierz poweracolora a za reszte spraw sobie to http://sklep.komputronik.pl/pelny.php?id=856 (dwuch kumpli i same superlatywy z reszta widzialem go w akcji sam :D czegos takiego nie widzialem do pixelview nawet sie nie umywa :) ) jesli koniecznie chcesz miec tuner...

Tutaj nie masz racji!!! Tuner AIW to świetne tunery i zewnętrzny przynajmniej do 500zł nie da Ci takiej samej jakości jak ten. Widziałem wiele tunerów ale ten co ma mój kumpel w Hercu 9800SE to mistrzostwo świata!!! I jeszcze jak potrafi filmiki zrzucać na HDD! Coś pięknego! :wink:

 

PS. Jeśli masz w takiej cenie to zawsze pewniejszy będzie 9800 (pewne 8potoków) 8)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeśli o mnie chodzi to wybierając pomiędzy POWERCOLOREM , SHAPIRE czy innymi tak "firmowymi" kartami graficznymi

Te "firmowe" karty sa build by ati wiec nazwa firmy, ktora ja wypuscila nie gra roli.

Przed wczoraj zakupilem powercolora 9800se@9800 i powiem tylko to ze bardzo ladnie sie kreci, pamieci hynix 2.8ns, jestem naprawde zadowolony. Zrodlo tez jest legalne - ACTION i 2 latka gwary.

nie wątpie że się ładnie kręci ale zobaczymy ile pożyje 8)

ludzie śmiać mi się chce , firmy zatrudniają setki speców od marcetingu aby wyciągnąć od nas jak najwięcej kasy , a tu za darmo by robiły takie prezenty w stylu se@pro ?

te karty przechodzą weryfikację i dlatego są se bo nie przeszły jej na pro a wszyscy się śmieją że staruszka dała się oszukać na "pana z elektrowni" :roll:

dzizas

 

aha i czemu w takim razie karta built by ati od herca jest droższa od built by ati szafira :?: :lol:

No nie wiem twoja teoria jest trochę mało przekonująca ( a prawdziwa w ogóle) gdybyś się znał na tym marketingu to byś wiedział, na czym to w ogóle polega :) nie będę teraz tu Ci robił wykładu, bo to nie ma sensu :) ale sprostuję twoją wypowiedz :)

 

 

Nawet takie durze firmy jak NV czy ATI muszą szukać oszczędności nikomu nie opłacałoby się dla każdej karty graficznej robić oddzielnych taśm produkcyjnych. Wszystkie procesory do kart graficznych są robione tak samo. Jednak niektóre są sprzedawane z innym BIOSEM, aby ograniczyć liczbę potoków do 4 a na pokładzie karty montowane są gorsze pamięci ram, choć nie zawsze. Tak jest właśnie z serią 9800 prócz 9800XT, bo tam jest już nowy :) ale nie ważne. 9800SE, 9800 i 9800PRO to jedna i ta sama karta. I tutaj jest właśnie kruczek i to ty okazałeś się starszą babcią, którą oszukano i każdy się z niej śmieje. Nie mówię, że wszystkie SE są dobre niektóre to naprawdę złomy, ponieważ pamięć, którą na nich montują jest słaba często 128bit i to jest już całkowity gniot. Ale wszystkie 9800SE z 256bit szyna pamięci to tak naprawdę PRO :twisted: a każdą 9800 można przekręcić na PRO. Wszystko teraz zależy od jeleni, którzy kupią czy dadzą się oszukać przez NV czy ATI i kupią o wiele droższe. Nie chce tutaj rozpętywać wojny, że ATI lepsze od NV bo każdy lubi co sam chce. W NV też można kupić karty, które bez problemu przerabiają się na karty droższe. Tylko głupie staruszki takie kupują.

To skoro wszystkie sa takie same to dalczego nie wszystkie sie moduja ? Moze panowie od Ati od tak sobie wybieraja 50 kart na 100 i psuja im potoki zeby nie kazdy mogl miec PRO ? Troche sie pogubiles w tym co napisales...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@HeatFighter to tak samo z kreceniem sie prcow czy czego kolwiek... loteria :) linia produkcyjna jest taka sama ale nie zawsze procki wychodza takie jakie powinny (nikt do konca nie ma absolutnej kontroli nad calym procesem prdukcyjnym) lepsze ida na pro a gorsze na npro..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...