Skocz do zawartości
Zitan

R9100+Artefakty+Far Cry

Rekomendowane odpowiedzi

Wynikł problem następujący: mam Radeona 9100 64 MB, memory i core 249.74 MHz. Wpadło mi dzisiaj w ręce Far Cry i nic w tym dziwnego gdyby nie to że się giera wysypała. Na początku załadowała się z trudem przed pojawieniem się same gry zaraz po skończeniu ładowania pierwszego etapu Window$ stwierdził że się mam skontaktować z firmą ATI :D (VPU Recover jak mniemam) gra działa szybko jak na możliiwości mojego systemu problem w tym że nie było połowy tekstur :( a druga połowa migotała. Normalnie znów bym machnoł ręką ale przed zainstalowaniem Far Cry grałem sobie w demo Painkiller-a pierwszy etap ładnie cacy działal a pożniej to samo co Far Cry!. Zapuściłem 3dmarka kilka razy żadnych przekłamań nie było co nie zmienia faktu że niektóre giery się sypią żadko ale jednak np NFS:Underground. Z moich skromnych doświadczeń wynika - artefakty równa się uszkodzona pamięć. Jak sprawdzić to na 100% ?. Oddam karte do wymiany na <14 dni a potem się okaże że to złe sterowiki.

I dla pełnego obrazu moja konfiguracja:

 

8RDA (BIOS Date: 02/12/2004)

AMD

R9100 (wxp-w2k-catalyst-7-991-040224m-013831c)

512 DDR (333 MHz)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam radka jak poniżej, i mam to samo w painkilerze wywala mi VPU Recover a w Farcry tez mi tekstury migotaja + oczywiscie VPU recover co pewien czas, sterowniki mam najnowsze

aha jak mialem painkillera to przez moj system przelecialy 3 kolejne wersje sterownikow i dalej to samo :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam tak samo. W Far Cry nie da się grać bo tekstury strasznie migoczą. Próbowałem w różnych rozdzielczościach i detalach, ale nic nie pomaga.

Trzeba się będzie z tym pogodzić, że na takiej grafie nie pogramy w tą grę :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli nie macie Catalystów =>4.2 to je zainstalujcie. Ale IMHO to sobie nie pogracie ze względu na zbyt małą ilość pamięci na karcie graficznej. Ja miałem takie problemy już w Max Payne 2.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No proszę nie jestem jedyny - szczęście w nieszczęściu :D. BTW zmieniłem wszystko na LOW i poszło jakoś. Tylko jak na mój gust koszmarnie to wygląda. Poprostu nowy silnik to nowe problemy pewnie będzie trzeba czekać na łatkę do giery i problem zniknie. Na otarcie łez został mi UT2004 chodzi cacy tylko że już tak nie bawi jak kiedyś niewiedzieć czemu Pozdrawiam i dzięki za pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na początek wyłączcie VPU Recover- przyczyna wielu problemów! :wink: Co do FarCry to tu http://forum.purepc.pl/viewtopic.php?t=59111&start=180 jest opisane jak poprawnie uruchomić na 9100. Trzeba zmniejszyć dwa detale. Szczegóły w linku. Warto poczytać! 8) 8) 8)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

HEHEHE

 

Poczytajcie sobie post http://forum.purepc.pl/viewtopic.php?t=591...95106094f7bd83a

tam rozpracowywalismy ta gre na Radku 9100 ( dotyczy to rowniez radeonow 9000 i 9200 )

 

P.S Podsumowanie : Nie da sie grac w ta gre na tych kartach graficznych , chyba ze na sterownikach - Catallystach 4.2 lub 4.3 ( detale wszystkie na LOW a to juz nie jest gra bo jak ktos powiedzial gra wtedy wyglada jak z 98 roku :lol: Moze da sie niektore podciagnac ale ja juz nie mialem cierpliwosci by sie z tym bawic ( wykonalem ok 30 restartow kompa przez ta gre )

 

Nowe gry poprostu nie dzialaja cos z tymi kartami , mam nadzieje ze Catalysty 4.4 cos zmienia 8) :lol:

 

!! Ok pobawilem sie jeszcze troche ( 2:36 26.III.04 ) , zainteresowanych zapraszam na post ( link podalem wyzej ) strona 13

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam tak samo. W Far Cry nie da się grać bo tekstury strasznie migoczą. Próbowałem w różnych rozdzielczościach i detalach, ale nic nie pomaga. 

Trzeba się będzie z tym pogodzić, że na takiej grafie nie pogramy w tą grę  :(

Panowie, musicie czytac co ATi mowi w release notees. Sa problemy z teksturami w Far Cry w Cat 4.3, podobno pracuja nad tym.

 

Od siebie dodam, ze na 9800 nie ma :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ta jasne , ja mam rdka 9500@pro , 512 ram , i mi ta gra nie dziala tak rewelacyjnie jak ty piszesz ze niby na high . hahahahaa dobre . smiga ci wszystko - tzn 10 klatek i non stop odczyt z hdd ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...