Skocz do zawartości
Xanagaz

Zwalniający komputer, prawdopodobnie chodzi o dysk

Rekomendowane odpowiedzi

Od jakiegoś czasu komputer znacząco zwolnił - Windows XP Pro się o wiele dłużej ładuje, formatowanie dysku trwa i trwa, wcześniej te procesy odbywały się dość szybko - "normalnie". Przed ładowaniem Windowsa na dole ekranu "przechodzi" sobie taki biały pasek. Posiadam płytę Gigabyte GA7-VA KT400 i dysk Barracuda 60GB. Możecie polecić jakiś program do sprawdzenia szybkości dysku i jednocześnie podać jakieś przybliżone wyniki jakie powinien uzyskać mój komputer podczas testu :?:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

najpierw zainstaluj sobie speedfan i tam w zakladce masz opcje ktorą wykorzystuje smart i sprawdz jak jest z dyskiem(w jakiej jest kondycji) albo sciagnij sobie seatools ze strony seagate

 

UPDATE: jest jeszcze jakis programik co sie zwie HWinfo on tez pokazuje tranfery dysku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bardzo d.u.p.n.i.e. !!! Zobacz jak ci ten wykres skacze. Co chwile osiaga wartosc 0. Czas reakcji tez do bani. Jakie masz fsb ? Wgrales via 4-1 ? Dobrze dysk podpiety ? Lezy plasko w obudowie czy byle jak pod katem ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bardzo d.u.p.n.i.e. !!! Zobacz jak ci ten wykres skacze. Co chwile osiaga wartosc 0. Czas reakcji tez do bani. Jakie masz fsb ? Wgrales via 4-1 ? Dobrze dysk podpiety ? Lezy plasko w obudowie czy byle jak pod katem ?

FSB mam standardowe dla mojego procesora, VIA Hyperion wgrałem najnowsze, dysk podpięty dobrze i w budzie płasko spoczywa :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dysk już raz był w serwisie, ale tam powiedzieli, że jest wszystko w porządku :? 

Myślicie, ze zdjęcie partycji i ponowne założenie ich coś da :?:

powinno :)
A czy jak już usunę wszystkie partycje to załozyć tylko jedną (C:) i na niej zainstalować Windows XP Pro, czy jeszcze założyć partycję (D:) :?:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zrob sobie 2 partycje, jedna "C" cos kolo 10gb a reszte na "D" przydziel....na c instaluj tylko windoze i programy ktore wymagaja instalacjii a reszte o ktora obawialbys sie w przyszlosci instaluj na "D"....to jest najrozsadniejsze podzielenie gdyz w razie problemow instal windozy lub w ostatecznosci format C a reszta potrzebnych rzeczy pozostaje ci w "bezpiecznej" partycji "D"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

BTW jakos nikt nie zwrocil uwagi na napiecia i temperature!

 

otoz:

- daj jakiegos wiatraka na dysk koniecznie,

- wymien zasilacz bo prawdopodobnie masz jakies szyderstwo 300W zwazywszy na fakt jakie jest przy -12V ktore wynosi -5,20V co nie wyglada mi za ciekawie.....12V idzie na hdd jak sie nie myle (jak myle sie niech mnie ktos poprwi) i przez zasilanie glownie sa problemy z hdd....wez to pod uweage i daj zna jaki Power w budzie swej posiadasz... hej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po sformatowaniu wszystkich partycji prócz C:, mam taki oto wynik w HD Tach:

PS. Mam zasilacz Chieftec 360W Dual Fan :wink:

W domu możesz bardzo dokładnie sprawdzić dysk firmowym oprogramowaniem Seagate. Wszystko jest na stronie: http://www.seagate.com/support/seatools/, w wersji uruchamianej przez przeglądarkę: SeaTools Online oraz w wersji do ściągnięcia: SeaTools Desktop (tę instalujesz na dwóch dyskietkach albo na płycie bootowalnej).

 

Jak zrobisz taki test to wiesz już co ci serwis odpowie, bo najpierw testują tak samo.

 

Sprawdzałeś to?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie na wdc jest 69 % fitnes od nowosci

 

czy to normalne???

 

aha wynik w gdtah:

 

cpu utilization: 23 % (czasami jest 16)

 

 

max red sped : 58 mb

min red sped: 25 mb

 

avarage : 50 mb

 

dostep to 14 ms ( czasami jest 12)

 

czy to norlane wyniki??

 

test robiony hdtah 2.7 czy jakos tak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie na wdc jest 69 % fitnes od nowosci

 

czy to normalne???

 

aha wynik w gdtah:

 

cpu utilization: 23 %  (czasami jest 16)

 

 

max red sped : 58 mb

min red sped:  25 mb

 

avarage : 50 mb

 

dostep to 14 ms ( czasami jest 12)

 

czy to norlane wyniki??

 

test robiony hdtah 2.7 czy jakos tak

mysle ze to w zupelnosci normalny wynik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie :)

Teraz na moim dysku jest tylko partycja podstawowa, rozszerzonej nie chciał utworzyć. Zainstalowałem VIA Hyperion 4.51v i sterowniki omega 45.23.a. Początkowo zrobiłem testy kilkoma programami i narzędziem SeaTools Online, oto ich wyniki:

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Wg mnie kwestia nie ulega wątpliwości, że dysk trzeba oddać do serwisu :wink: . Tylko co zrobię jak oni powiedzą, że dysk jest wporzo :?:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie miałem czasu zbytni oddawać dysku na gwarancję, ale założyłem na niego wiatraczek i pomogło. Transfer znacznie wzrósł, ale nadal odczyt z HD Tach'a jest "górzysty". Dzwonić i mówić im o takiej sprawie czy zostawić to tak jak jest :?:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Wintereq

wiecie może jak uzyskać fitness na full pasek w SpeedFanie?

defragmentacja, nawet po założeniu partycji nic nie pomaga

 

ja mam fitness w połowie, a dysk chodzi jak na Barracudę IV dość głośno - na 100% głośniej niż jak go kupowałem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...