Skocz do zawartości
gaz

Mercury kopiuje EPOXA ? [płyty nforce2]

Rekomendowane odpowiedzi

Wybralem sie wczoraj na warszawską WGE

pytając o plyte EPOXA na nForce2 8RDA3I

dostalem informacje ze identyczna plyte moge kupic jako Mercury KN400L

 

Fizycznie faktycznie jest ona identyczna jak epox, identyczny uklad, brakuje tylko loga na NB oraz widac inne nadruki na laminacie.

 

Instrukcja i CD firmowane przez Mercury, calosc w pomaranczowym pudelku. Cena 300zl

 

Czy ktos wie cos wiecej o tym wynalazku ? :>

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hehe sie widze merkury zuca w gleboka wode :-)

 

wszystkie merkury z ktorymi mialem do czynienia to totalny low-end np na via km133,,, mozliwe ze ta firma podkupuje kompletne projekty lub nawet zamawia partie plyt od producentow, pakuje w pudla i z niskimi marzami sprzedaje...

 

tutaj strona producenta plyt mercury - firmy Kobian

 

podobnie bylo z fic'iem,,,epox jako firma ktora nie sprzedaje tanio, ma wysokie marze ze wzgl na wyrobiona marke, moze sprzedawac plyty na niskiej marzy by zarabiac bez straty dla marki....

 

Pozdro 8)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W hurtowni powiedzieli ze to jakieś płyty zrobione przez Epoxa dla Kobiana, prawdopodnie jakieś nie do końca sprawdzone lub ponaprawcze. Działają jednak jak normalne Epoxy.

 

pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

manuala niestety kobian nie udostępnił, więc nie wiadomo czy zmiana fsb/mnoznika/napięcia na tym KNU400X-L jest możliwa z poziomu biosu. I najważniejsze: czy biosy z Epoxa 8RDA3I będą chulać ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem do czynienia z jedna nplyta mercury (komputer z supermarketu) i po 2 dniach ta plyta padla i w zyciu nie kupil bym plyty tej firmy a porownywanie epoxa do mercucy jes dla mnie troche smieszne

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przed dwoma dniami nabyłem płytę Mercury KNU400X-L na chipsecie nForce2 400 ultra. Naciągnął mnie na nią sprzedawca tłumacząc, że to jest Epox tylko naklejka jest od Mercurego. No i co ciekawe: w domu zdarłem naklejkę z napisem KNU400X-L na mobo, a pod spodem.... RDA3i. Czyli co, Epox im sprzedaje płyty, a oni tylko walą naklejkę? Co ciekawsze na pudełku też była naklejka RDA3i tylko pomalowana markerem. Inna ciekawostka: w manualu do płyty jest fotka Epoxa RDA+ lub RDA3+ (widać charakterystyczny radiator i układy Serial ATA i FireWire oraz podwójną kartę sieciową). Tę fotkę zresztą pokazuje nawet Epox na swojej stronie jako RDA3i i np.: Komputronik. A płytka jest niczego sobie, chodzi stabilnie, BIOS jest przebogaty, mój Duroń 1400 (133x10,5) chodzi bez podnoszenia napięcia na szynie 166x10,5 = 1743 MHz. Na więcej nie pozwala zasilacz (Codegen 300W ;-) ) i pamięci (Spectek 256 MB DDR 266), do tego mam DVD, CD-RW, GF4Ti4200 Gainward. Procek jest dość ciepły: 50*C w stanie spoczynku, 55-57* pod obciążeniem, ale moja obudowa ma fatalną cyrkulacje powietrza (zasilacz nad wiatrakiem proca) i muszę ją zmienić. Aha, support na stronie www.kobian.com jest fatalny, do tej płyty nie ma nic!!! Ale nadążają za specyfikacją: jak ostatnio Epox zmienił w RDA3i kodek audio z C-Media na Realtek to oni też :-)). Ciekawe, czy tą płytkę da się zaflashować BIOSEM od Epoxa? Może ktoś próbował? Albo chce spróbować? Ja mam opory (brak kasy na ew. nową płytę...).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

popieram kolege zgreda nie ma sie czego bac, w najgorszym razie flasher wyswietli komunikat "bios nie pasuje do tej plyty" i operacja sie nie odbędzie. Taka sama historia byla z Epoxem 8rda+ i Ficem AU11. Masz support za free 8) czemu z niego nie korzystac :twisted:

 

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Posiadam płytę Mercury KNU400X-L.Wgrałem do niej najnowszy BIOS od EPOXA.Chodzi w 100% stabilnie!!.Mercury(EPOX) RULEZ!!!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i po strachu.... Zaflaszowałem płytę biosem od Epoxa 8RDA3i i chodzi.

Najpierw próbowałem AWDFLASH z dyskietki pod Dos'em, ale się pluł i wywalał, że niby nie ten BIOS i nie pozwalał na instalację. Spróbowałem fleszerem z płyty głównej (ALT + F2 na ekranie Post-u) i mimo że też miał obiekcje, to dał się przekonać (Y). Reset, ciemny ekran, chwila niepewności i jest...

W sumie zmian oczywiście żadnych, ale AIDA już wie jaką mam płytę (Mercurego nie rozpoznawała wogóle). A że mam naklejkę na MoBo Epox 8RDA3i, zawsze mogę ją później puścić korzystniej.... ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeśli różnica jest 20 zł to IMO nie warto. niby to samo ale nie wiadomo czy firma nie zniknie z rynku, jaki serwis, ile gwary, czy na pewno ta sama jakość.

oczywiscie fajnie że można mieć duraka@antka, mercury@epox i sirtec@chieftec czy radka SE@PRO ale dla 20zł warto upewnić się czy to nie pozorna oszczędność.

 

oczywiście życzę długiej bezawaryjnej pracy na tym mercu-poxie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja kupiłem płytę w RainbowPC (dawny ROM Computer), za 270 zł i dostałem 24 miesiące gwarancji. Epox 8RDA3i stoi u nich za 345 zł. Dla mnie różnica 75 zł była znacząca, tym bardziej, że jak podejrzewam moją płytę wyprodukował w całości Epox (oryginalne naklejki pod tymi od Mercurego). Jeśli ktoś zna ceny Epoxa i Mercurego w innych miastach to chętnie je poznam. Aha: za różnicę w cenie mogę za to zmienić pamięci na lepsze... Jeszcze tylko dobra zasiłka i mogę kręcić Duronia..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@motoko,

jak Ci się udało wgrać bios od Epoxa? Próbowałem zrobić to przez ALT+F2, ale burzy się że to nie ten bios i tylko restart pomaga :(

Pozatym na tej płycie zdarzyło mi się parę razy (a mam ją nidługo) że nie rozpoznaje mi procka po restarcie - np. ostatnio wykrył mojego Athlona 2600+ jako... 100MHz... Myślałem, że może bios od Epoxa by go troszkę "ustabilizował". A wsparcie ze strony Kobiana jest poniżej krytycznej :x

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No własnie, czy ktos ma jakies doswiadczenia w o/c na tej płycie gl. ? Czy po zmianie Biosa na tej płycie z Kobiana na Epoxa (nawet w serwisie gdzie kupiłem tą płyte mi to proponowali), bedą jakies zmiany w pracy tej płyty? Podobno ta plyta chodzi nawet lepiej na sterach Kobiana ....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich. Mam te plyty na stanie w sklepie. Mam rowniez identyczne plyty z wygladu Epoxa - RDA3i. Roznica pomiedzy Epoxem a Mercury jest taka, ze Revision Epoxa to 2.0, a Mercurego to 2.1. Informacja o tym zawarta jest w lewym gornym rogu plyty patrzac od strony portow IDE. Na oryginalnym biosie od Mercurego wykrecilismy na szybko Athlona 2.6 na 3.2 szedl bez problemu stabilnie kilka godzin chlodzony miedzianym freezonem, po wgraniu biosu od Epoxa zaczal sie wywalac. Mozliwosci o/c sa spore jak na plyte za ta cene. Wsadze miedzianego air collera i postaram sie bardziej wykrecic ale na starym biosie merkurego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

POwime tak.. amm JICUB 1700XP+0251 i z 1466 na 2100 MHz dziala stabilnie ze zwyklym tanim AC (sphire Rock IV-47zl www.angela.pl)..

 

temp 48 max 52

 

i dzialam na MErcurym oczywisice podkrecalem drut modem.. bo plyta z biosu to tylko fsb moge zmienic.:P hehe..

 

wiec sami ocencie Mercurego.:P

 

PS: sadze z ena epox`ie poszloby 3000XP+ lajtem.:P

 

Pozdrowka:D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja znalazlem takie cos:

http://www.jes.com.pl/index_lista_o.php?ka...oducent=&id=878

 

ciagle mnie zastanawia co oznacza ten OEM, jest sporo tansza, w sklepie powiedzieli ze to zwykly OEM, bez pudelka itp, ale od kiedy epox robi OEMy, mialem zamiar kupic ta plytke, teraz sie waham, moze to jakies poservisowe ...

 

moze merkury to epox oem ? ;-)

 

ten OEM to prawdopodobnie ver 3.33.2, jaka versje maja wasze plyty merkurego ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...