Skocz do zawartości
domin_g

LCD i 32bit

Rekomendowane odpowiedzi

Czy sensowne jest ustawianie karty graficznej na 32bit skoro monitory LCD jak narazie moga wyswietlic o ile sie orjetuje 8bit grafike?

Na LCD jest jakas zauważalna róznica pomiedzy 16 i 32bit?

Jezeli nie to chyba warto poprawic parametry wtswielania np w grach mając ustawione na 16bit?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy sensowne jest ustawianie karty graficznej na 32bit skoro monitory LCD jak narazie moga wyswietlic o ile sie orjetuje 8bit grafike?

Na LCD jest jakas zauważalna róznica pomiedzy 16 i 32bit?

Jezeli nie to chyba warto poprawic parametry wtswielania np w grach mając ustawione na 16bit?

Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Heh widze koledzy maja niezły ubaw a sami zyją w nieswiadomości i mało co wiedza o LCD. Juz wam tłumacze gdyz na was nie mołem liczys poszukałem w necie:

Kupując panele LCD jesteśmy epatowani informacjami o wielkiej ilości kolorów,

jaką dysponują te monitory. Rzeczywistość jest bardzo okrutna.

Częstym przypadkiem to sytuacja gdy możliwa do wyświetlenia fizyczna liczba kolorów

wynosi typowo 262.144 kolorów (dwa do osiemnastej potęgi - po 6 bitów na jedną ze składowych R, G, B).

a wiec z 8 sie duzo nie pomyliłem jezeli chodzi o jedna skałdową. :D

 

 

Wiec LCD ma 262.144 + sztuvzne osiaganie 16.000.000 kolory a karta generuje 32bity czyli 2 do potegi 32 (jezeli wiecie co to jest potęga) czyli 4.294.967.296

 

Nie trzeba byc geniuszem zeby zauważyc róznice. 16.262.144 jest duuuuzo mniej niz 4.294.967.296

 

Chyba juz sam znalazłem odpowiedz na swoje pytanie - 32 bit nie ma sensu na LCD

"To tak jakby puszczac kolorowy sygnał z wideo na czarnobiały telewizor"

 

Pozdrawiam kolgów i dzekuje za "fachowe podejscie" do tematu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Heh widze koledzy maja niezły ubaw a sami zyją w nieswiadomości i mało co wiedza o LCD. Juz wam tłumacze gdyz na was nie mołem liczys poszukałem w necie:

Kupując panele LCD jesteśmy epatowani informacjami o wielkiej ilości kolorów,

jaką dysponują te monitory. Rzeczywistość jest bardzo okrutna.

Częstym przypadkiem to sytuacja gdy możliwa do wyświetlenia fizyczna liczba kolorów

wynosi typowo 262.144 kolorów (dwa do osiemnastej potęgi - po 6 bitów na jedną ze składowych R, G, B).

a wiec z 8 sie duzo nie pomyliłem jezeli chodzi o jedna skałdową. :D

 

 

Wiec LCD ma 262.144 + sztuvzne osiaganie 16.000.000 kolory a karta generuje 32bity czyli 2 do potegi 32 (jezeli wiecie co to jest potęga) czyli 4.294.967.296

 

Nie trzeba byc geniuszem zeby zauważyc róznice. 16.262.144 jest duuuuzo mniej niz 4.294.967.296

 

Chyba juz sam znalazłem odpowiedz na swoje pytanie - 32 bit nie ma sensu na LCD

"To tak jakby puszczac kolorowy sygnał z wideo na czarnobiały telewizor"

 

Pozdrawiam kolgów i dzekuje za "fachowe podejscie" do tematu

 

Tia :) to kup sobie Rubina i podłącz pod kartę grafiki

 

twoje źródło troszkę się myli, bo nie wszystkie matryce wyświetlają 6 bit na kolor. Są matryce operujące na 24 bitowym kolorze (a 32 bitów nie potrzeba - różnicy nie widać)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...jakieś bzdury - szkoda cytować ...

poczytaj najpierw trochę, bo tylko się ośmieszasz

18 i 24-bitowe to norma,

jeżeli obecnie sprzedawany LCD nie ma 24bit, to ma 18bitową interpolację kolorów (dotyczy to przede wszystkim słabszych paneli, które tak naprawdę nie wyświetlają 16.7 milionów kolorów, lecz jedynie 262 144)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...