Skocz do zawartości
Kirk42

Wentylator dla 2500+ Barton

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć!!!!

Mam prośbe skierowaną do weszystkich użytkowników bartka 2500+

A mianowicie prosilbym o porade jaki wybrac wentylator bo mam orginalny i temperatura jest za wysoka (przy włączeniu 47stopni i rośnie) z góry thx

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A moze tak napiszesz ile chcesz kasy wydac ?

1.Zalman 7000A Cu

2.Thermalright SP-97

3.TT Volcano 12

4.WC

 

Ja mam np. Aero7 (zalezalo mi na wygladzie :D a mam suszarke) i nie narzekam

 

Jak chcesz krecic tego bartka to lepiej zacznij od zmiany Mobo...

 

Aha jeszcze jedno => Bylo chyba z 1000 takich samych postow !!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam batka od 3 tyg. temp od 42 st do 62 na arctic coolng silent

wszystko zależy także od procka

Dziwne tylko take roznice na postach np: min 35 st max 70

co do max to ok ale 35 to troche mało?

A co dziwnego w tym ze jak wlaczysz kompa to masz 35st ? A co do twojej max to nie wiem czy tak ok :D Pewnie nie masz obiegu w budzie zadnych dodatkowych wentyli i cieplo sie gromadzi w budzie . A ten radiator to proponuje przesmarowac jakas dobra pasta np z domieszka srebra . Piszesz , ze wszystko zalezy od procka ? => jesli procki sa na tym samym jadrze to roznice pomiedzy grzaniem sie poszczegolnych sa bardzo male , juz bardziej grzanie sie proca zalezy od Mobo a przede wszystkim od chlodzenia !!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem max przy oc min gość sie chwaliłł przy normalnym użytkowniu (tak sądze)

U mnie po odpaleniu jest 22 (soltek monitor, aida32) software podobn zaniza o 5st.

A max 70 to na postach u mnie 62. To fakt u mnie brak dodatkowych coolerów.

Co do pasty to czytalem że drobinki srebra źle wpływają na proca.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem max przy oc min gość sie chwaliłł przy normalnym użytkowniu (tak sądze)

U mnie po odpaleniu jest 22 (soltek monitor, aida32) software podobn zaniza o 5st.

A max 70 to na postach u mnie 62. To fakt u mnie brak dodatkowych coolerów.

Co do pasty to czytalem że drobinki srebra źle wpływają na proca.

Jak mozesz to daj mi link do tego artykulu :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ze swojej strony to polecam Ci Falcon Rock 2. mam go i sprawuje sie dobrze :)

Też mam Spire Flaconrocka 2 i jeśli nie zamierzasz wyciskać siódmych potów z procka i wydawać większych pieniędzy na chlodzenie to jest ok. Wydajnosc podobna do boxowego coolerka. U mnie idle 45 stopni, stres 50 stopni.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam CM Aero 7+ i jestem zadowolony... na max obrotach ma fajną wydajność ale troszke hałasuje :? jednak po zmniejszeniu obrotów już nie jest dokuczliwy 8) temp przy tym co w podpisie i v-core 1.88 stress 53 stopnie a na 1.65 jest ok 44

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja na moim bartku (2230 MHz) mam Whisper Rock IV i temperaturka w największym stresie to 55C.Większych temperatur jeszcze nie zaobserwowałem. Narazie w budzie nie mam żadnego obiegu powietrza (pracuje nad tym) tylko zdjęty bok budy.WR IV ma wentylek cichutki a jak go puścisz na 7V to na 100% go nie bedziesz słyszał. :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli twój radiator ma rdzeń miedziany to zmień sobie wentyl na jakiś duże i będzie ok.!! a tak pozatym to poczytaj http://forum.purepc.pl/viewtopic.php?t=647...ighlight=odczyt

pare moich rad dotyczących temperatury chyba warto było by je przykleić na forum ??????

:lol:

pozdrawiam piotr_the

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja na moim bartku (2230 MHz) mam Whisper Rock IV i temperaturka w największym stresie to 55C.Większych temperatur  jeszcze nie zaobserwowałem. wink:

Też posiadam i nie nażekam, wentyl Spire za 50 zł, zalecam tylko wyszlifowanie podstawki coolera 2 godziny pracy i można się przeglądać. Na Bartku 2500+@3200+ (12*196) w stresie temperatura wacha się 49-52C, w budzie są dwa wentyle (In i Out)

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

proponuje poszukaj merkury 2 miedziany 40 cienkich blaszek temp mam 36 a w stresie39 polerka chodz i tak orginalnie jest gładki silver 5 jak dałem bartka na 3200 to temp 41 do 45 dostałem od kumpla a on za nowego 2 lata temu dał coś70 zł a i jest cichy chodzi na 4500obr ma nietypowy wiatraczek bo płaskie dwupoziomowe wiatraczki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

J[...]

pare moich rad dotyczących temperatury chyba warto było by je przykleić na forum ??????

:lol:  

pozdrawiam piotr_the

Powiedz mi gdzie kupowales AS ze zrobil Ci sie z niej proszek ??

Ja tez zawsze uzywam ArcticSilver i jakos nawet po roku "przebywania" pomiedzy procem a blokiem nadal miala konsystencje pasty ?

Cos sciemniacie kolego, takie objawy wystepuja w tanich bialych silikonowych badziewiach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a co powiecie o Areocool Deep Impact DP 101. Dobre to cudo? Wygląda nieźle.

 

Ja na Bartku 2500+ @ 3200+ mam Volcano 7+ i na zwykłej pascie silikonowej na obrotach LOW mam max 50 C w stresie. Mobo to Abit NF7-S wiec pewnie temteraturki troche zawyzone.a co powiecie o Areocool Deep Impact DP 101. Dobre to cudo? Wygląda nieźle.

 

Ja na Bartku 2500+ @ 3200+ mam Volcano 7+ i na zwykłej pascie silikonowej na obrotach LOW mam max 50 C w stresie. Mobo to Abit NF7-S wiec pewnie temteraturki troche zawyzone.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...