Skocz do zawartości
OhMyGod

Spire WhisperRock IV - opinia

Rekomendowane odpowiedzi

witam!

kupilem chlodzenie Spire WhisperRock IV SPA04B4

Dołączona grafika

 

i nie wiem w jaki sposob je zalozyć ... jest to moj pierwszy kontakt z chlodzeniem . prosze o kilka wskazowek jak je zalozyc ...

 

pozdrawiam , z gory dzieki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dopasuj wcięcie na spodzie radiatora do wypukłości na sockecie. Oczywiście nałóż troche pasty na rdzeń procka. :D Zaczep jedną końcówkę uchwytu o socket. Następnie drugą końcówke musisz baaardzo mocno nacisnąć (przy pomocy śrubokręta - tam jest takie "uszko" widać na zdjęciu i właśnie w nie włóż końcówke śrubokręta i dociśnij). Tylko uważaj żeby nie ukruszyć rdzenia procka i żeby ci sie śrubokręt nie obemknął i żebyś dziury w płycie nie zrobił :-P . Niestety nie rozwiązali zakładania zapinki w prosty sposób i trzeba użyć do tego sporo siły i dużo ostrożności. Jeśli ta zapinka nie wskoczy ci za pierwszym razem na wszystkie "ząbki" to nie próbuj dalej i nie przesuwaj coolerka. Po prostu spróbuj od nowa :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam 2 pytanka:

 

1. Spire WhisperRock V SPA04B4-U <--- czy ten sprzet pasuje do Athlona 1.0 ???

2. Czy w cenie 30 zl ten wiatrak jest najcichszy ? czy moze sa jeszcze cichsze ?

Edytowane przez vcarter

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam 2 pytanka:

 

1. Spire WhisperRock V SPA04B4-U  <--- czy ten sprzet pasuje do Athlona 1.0 ???

2. Czy w cenie 30 zl ten wiatrak jest najcichszy ? czy moze sa jeszcze cichsze ?

1404942[/snapback]

1. Pasuje. Athlony są na Socket A, a ten cooler jest właśnie na taką podstawkę.

2. Cichy... Hmm... cisza to pojęcie względne :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czyli w tej cenie cichszego nie ma ?

no bo chyba ten wentylatorek jest w miare cichy ?? :)

1405880[/snapback]

Niech będzie - cichy jest. W porównaniu ze zwykłymi coolerami, to jest cichy. Chociaż ja wyczuliłem się na hałas i skręciłem go Fan Mate'm na 2100 obrotów (jest OK). Jednak każdy, kto do mnie przyjdzie mówi mi, że mam cichy komputer. Wszyscy to zauważyli ;)

 

W tej cenie warto brać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co prawda teraz mam go na grafie :D

ale jak siedział na procu (opis) tempki na niekręconym w stresie 43 max bardziej go nieogrzałem w tym przedziale cenowym to cięższko o coś leprzego

Edytowane przez Dr_Ozda

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam takie pytanie... Drugiego kompa mam w częściach (Athlon 850MHz) i myśle czy czasem WR IV nie schłodziłby go na pasywnym... Chodzi o maksymalna cisze!!! niskim nakładem pieniędzy :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

On jest cichy - jak się spowolni wiatraczek. Do słabego procka mozna od razu puścić na 7V (czerowny + żółty kabelek) i zapomnieć o sprawie. A jak potrzeba więcej, to przydaje się regulacja obrotów - ja mam na mobo funkcję QFAN, i to załatwia sprawę chłodu i ciszy :-P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja tez mam WhisperRock IV i byl cichy ale na poczatku... temp mam 45-50stopni w stresie, chwilowo w ciasnej budzie srednio wentylowanej... przymierzam sie do kupna nowej duzej budy Chifteca oraz zamiany oryginalnego wiatraczna na ARCTIC COOLING FAN PRO TC z czujnikiem oraz 4 dodatkowe w obudowie 80x80mm + 1x 120x120mm puszczony na 6-8V i licze na dobra i przede wszystkim cicha wentylacje, mam nadzieje ze temp za bardzo nie wzrosnie na procku...

 

w przyszlosni zamontuje jeszcze chlodzenie na grafice oraz pamieciach i jakis cichy wiatraczek na chipset plyty bo aktualnie nie ma nic a tak to moze zyskam z 1stopien mniej w budzie... mam nadzieje ze bedzie cichutko i ladnie chodzilo i chlodzilo... tylko zastanawiam sie jeszcze jak dlugo bedzie chicho??? wie ktos moze cos o tych ARCTIC COOLING FAN PRO TC - czy dlugo cicho pracuja???

Edytowane przez Szpakos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam ten wiatrak jest cichy - teraz najglosniejszy jest wiatrak w karcie graficznej ;-)

1 rzecz mnie zastanawia - kupilem jeszcze wiatrak do zasilacza

wsadzilem oba wiatraki i podlaczylem kabelki z obydwu wiatraczy no i ani w biosie ani w windowsie nie pokazuje mi obrotow - wie ktos moze czemu ? kable sa wsadzone ...

2 rzecz to przez to ze tych obrotow nie wyswietla to chyba zle chlodzi - bo temperatura procka jest na poziomie 56 stopni w porywach do 60 ...

 

wie ktos co z tym zrobic ???

Edytowane przez vcarter

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

vcarter jaką masz płyte jakiego proca? Ile sropni na dworze i ile wiatraków w budzie. Wszystko jest ważne. Ja na moim durniu 1800@1,275v AS5 oraz szlif na lustro (buda otwarta non stop i 2 wiatraki wyciągowe) mam temperature 44*C (odczyt z diody proca)

 

Dr_Ozda ile Twój Dureń potrzebował v do osiągnięcia 2,2GHz? Jaką masz serie i kolorek proca.

Edytowane przez Jaro-1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość metall2

Witam wszystkich. Piszę ponieważ mam problem wentylatorem o którym jest ten temat. Zakupiłem go niedawno i według specyfikacji ma robić 2300 obrotów na minutę. Nie wiem czy to wina mojej płyty głównej czy wentylatora ale u mnie on robi albo 2816 albo 2766 RPM. Jak można to naprawić - przez to wentyl jest głośniejszy. W stresie mam 41 stopni, czy to dobrze? Zero wentylacji w obódowie, nielicząc zasilacza.

 

 

 

 

---------------------------------------------------------------------------------------------

Sempron2400+@2700+(194*10)

ECSN2U400-A

2*256GOODRAM (7-3-3-2)

Chieftec 360W ten z dwoma wentylami

5200U (305/610)

Spire WhisperRock IV robiący 2800RPM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość _ANTEK_

ja kupilem WR2 i mam go od ponad roku. nieslyszalny to on nie jest ale jak sie pusci obroty na minimalne to na prawde jest cichy. ogolnie polecam, moze V jest cichszy od IV ale 4 ma wyglad prawdziwego wentylatora a nie jakiegos wynalazku. polecam, mozna teraz za grosze kupic uzywane. :)

 

OT

odswiezam temat

/OT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...