Skocz do zawartości
Mx^^

Zwiechy

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Mam duuuży problem.Chodzi o zawieszanie sie kompa podczas grania.Już nie mam pojęcia co robić...;/

Mój "komp" : Athlon xp 1600+ ; 256 mb ram ; ge force 4 mx 440 64ddr/128 bit ; dysk twardy Samsung ; płyta główna ECS K7S5A(czy jakoś tak)

Wygląda to tak : gram sobie np w collina 4,przejade kilka tras i ekran sie zawiesza.Pomaga tylko reset komputera.Poradzcie co robić,co wymienić(tylko nie piszcie że całego kompa bo szkoda mi kaski :wink: ).Za pomoc z góry dziękuje.

ps.Jeżeli napisałem topic w złym dziale to prosze o przeniesienie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zmien tytul - bez "pomocy"

przyczyna zawieszen jest prawdopodobnie zasilacz :lol:

przed kupnem nowego sprawdz napiecia oraz oblicz czy twoja zasilka jest za slaba

Zrub takze defragnematcjie systemu :P (mozliwe ze to jego wina - ale watpie)

przed zalozeniem nastenpego tematu przeczytaj FAQ oraz uzyj szukajki

pozro :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mialem podobne klopoty, tyle ze u mnie komp zawieszal sie bardzo efektownie bo z piskiem w glosnickach =] - Przyczyna przegrzewajacy sie zasilacz ( rozmontowalem go postawilem z boku wentylator i przestal sie wieszac na jakis czas). Teraz wymienilem na chiefteca 350 i wszytsko ok. U ciebie to moga byc skoki napiecia rowniez proponuje wymiane zasilacza rowniez na chieftecka 350 :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja powiem zebys obnizyl na maxa timingi pamieci, jezeli to nic nie da to sprawdz napiecia zasilacza(jezeli masz mozliwosc to MIERNIKIEM). Jego plyta(K7S5A) nalezy do chyba najbardziej sypiacych sie plyt, wiec nie zdziwilbym sie gdyby byla to wina tej plyty....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziekuje za odpowiedzi.Wydaje mi sie również że to zasilacz,jutro go wymienie.Co do karty graficznej,no nie wiem karta jest nowa.A dodam że to nie istotne czy komp chodził pare godzin czy włączyłem go przed kilkoma minutami.Zwiecha jest i tak.Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mialem IDENTYCZNY blad.. tylko, ze w momencie zawieszenia piszczaly glosniki :]... winowajca okazal sie procesor - ktory sie przegrzewal (cham jeden :P) otworzylem bude i jest narazie spoko... :)... ale niedlugo bede mial nowa bude z nowym wiatraczkiem.. wiec nie bedzie problemu... :)

pozdro ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mania zasilaczy. Zasilacz wszelkie zlo. IMHO jesli zawiesza sie tylko podczas grania i to po jakims czasie to jest to na 90% temperatura. Sprawdz temperatury. Nie overclockuj tego co Ci sie przegrzewa. Jak dalej jest problem to staraj sie to lepiej schlodzic. Jak dalej jest to samo to moze wtedy faktycznie zasilacz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi też coś pstryka :D To napewno obudowa bo mam ją już prawie rok i chyba wszystko w kompie zdążyłem zmienić :)

Pstryk zdarza sie raz na tydzień mniej wiecej ale nigdy nie powoduje zwiechy hehe.

 

Mi sie wydaje że u Ciebie pstrykać moze dysk lub zasilacz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hehehe ja zmieniłem zasilacz,na jakiś 350(znajomy w sklepie mówił że mi wystarczy) i jak narazie (odpukać!!) zero zwiech :) Innym z podobnym radze to co mi koledzy powyżej.Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jego plyta(K7S5A) nalezy do chyba najbardziej sypiacych sie plyt, wiec nie zdziwilbym sie gdyby byla to wina tej plyty....

LOL /ROTFL/ROTFL do kwadratu

 

to jest jedna z najstabilniejszych płyt głównych nawet obecnie :!: oferujaca dobra wydajnosc tylko bez mozliwosaci OC

 

LOL /ROTFL tak to jest jak sie naczyta opini lameczek :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jego plyta(K7S5A) nalezy do chyba najbardziej sypiacych sie plyt, wiec nie zdziwilbym sie gdyby byla to wina tej plyty....

LOL /ROTFL/ROTFL do kwadratu

 

to jest jedna z najstabilniejszych płyt głównych nawet obecnie :!: oferujaca dobra wydajnosc tylko bez mozliwosaci OC

 

LOL /ROTFL tak to jest jak sie naczyta opini lameczek :wink:

o boshe! po tobie lukasrz sie takiej opinii nie spodziwałem.

wiadomo - kazdy chwali swoje, ale bez przesady 8O

"jedna z najstabilniejszych" - uczenie by sie sprzeczali 8)

 

mialem stycznosc z kilkoma sztukami tej plyty (nawet kilka roznych wersji) i z kazdą byl jakis problem - mozliwe, ze to ja mialem pecha do tych kilku k7s5a, a ty miales niesomowitego farta, ze trafila ci sie dobra sztuka i teraz ją chwalisz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jego plyta(K7S5A) nalezy do chyba najbardziej sypiacych sie plyt, wiec nie zdziwilbym sie gdyby byla to wina tej plyty....

LOL /ROTFL/ROTFL do kwadratu

 

to jest jedna z najstabilniejszych płyt głównych nawet obecnie :!: oferujaca dobra wydajnosc tylko bez mozliwosaci OC

 

LOL /ROTFL tak to jest jak sie naczyta opini lameczek :wink:

o boshe! po tobie lukasrz sie takiej opinii nie spodziwałem.

wiadomo - kazdy chwali swoje, ale bez przesady 8O

"jedna z najstabilniejszych" - uczenie by sie sprzeczali 8)

 

mialem stycznosc z kilkoma sztukami tej plyty (nawet kilka roznych wersji) i z kazdą byl jakis problem - mozliwe, ze to ja mialem pecha do tych kilku k7s5a, a ty miales niesomowitego farta, ze trafila ci sie dobra sztuka i teraz ją chwalisz

dobra poprawie sie jedna z najstabilnijeszych od versji 3.1 - niemialem z nią zadnych problemów -zawsze uzywalem chepobiosow ! i nigdy żadnych zwiech czy przycięć systemu, zawsze ładnie chodziła i u mnie chodzi gdyby byla niestabilna czy cos to dawno bym ja zamienił na byle co innego ,zreszta wymieniłbym i teraz gdybym mial kase na jakiegos nforce2 ale jedynie co mi w niej brakuje to możliwosci OC a tak jest stabilna i juz na starcie dorównuje wydajnosci KT 333, ja niemam żadnych wątów do niej ani nic :!: dodam że zarówno na sdrach kiedys byla stabilna i teraz na ddrach ale wiem ze na sdrach są z nią jakieś problemy ze stabilnością

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...