Skocz do zawartości
J-A-J-O

Lite-On 52x32x52x ciągle je*** płytki!! Help!

Rekomendowane odpowiedzi

blee...

Mialem LiteOn'a LTR-48246S (48/24/48) - po 3 miesiacach intensywnego wypalania (codziennie po pare plytek) zaczal nagrywac z bledami - kazda plytke zaczalem testowac Nero CD Speed / Scandisk. Sprawdzalem - potrafil zwalic plyte Verbatima/TDK nawet przy szybkosci 8x czy 16x. Oddalem sprzet do serwisu - po miesiacu dali nowy naped. Po 3 miechach znowu zaczelo sie to samo... Teraz (od sierpnia) mam starego TEACa 16x10x32 i szafa gra - zadnej plytki nie zwalil.

 

Ostatnio szlag trafil LiteOnowskie DVD (LTD-165H) - zaczal mocno marudzic przy czytaniu plyt... Teraz smiga Toshiba MD-1802.

 

PS: "What You Pay Is What You Get"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam tego lite-ona od 5 miesięcy i od tego czasu zj*** mi ze 20 płyt. Fakt że kupuje najtańsze jak tylko się da - przeważnie mediastore 52x po 1,29 w slimie. Ale jakoś nie chce mi się wieżyć żeby to przez nie nagrywarka źle nagrywała, co moze być przyczyną??

 

Co do mojego systemu to mam Windows XP Pro z SP1, stery do nForce 3.13 bez IDE SW. Nagrywarka jest podpięta razem z DVD pod jeden kabel.

wejdź sobie na www.cdrinfo.pl - zaciągnij nowy flash + mtkflash pod dosa i sflaszuj nagrywarkę. Ja miałem tak ze swoją (laser się rozkalibrował) - zrobiłem to co ci polecam i jest git (już od półtora roku)

 

pamiętaj by podczas flashowania nie było w napędzie płyty

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Flasha biosu zrobiłem jzaraz po kupnie i flasciach!e jak tylko jakiś nowy bios się pokaże.

 

Teraz już wiem że to nie wina nagrywarki, jak już się udało wypalić MEDIASTORE z prędkością x52 to DVD Toshiby zgrywało ją na dysk w 4-5 min, jak zacząłem wypalać z prędkością x32 to nie tylko że nie zwaliła mi się żadna płyta, ale jeszcze DVD zgrywa tak nagraną cedetke w <2 min

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Flasha biosu zrobiłem jzaraz po kupnie i flasciach!e jak tylko jakiś nowy bios się pokaże.

 

Teraz już wiem że to nie wina nagrywarki, jak już się udało wypalić MEDIASTORE z prędkością x52 to DVD Toshiby zgrywało ją na dysk w 4-5 min, jak zacząłem wypalać z prędkością x32 to nie tylko że nie zwaliła mi się żadna płyta, ale jeszcze DVD zgrywa tak nagraną cedetke w <2 min

Geeezzzz...na ch...j nagrywasz plyty x52???????? robi ci roznica 1-2 min w ta czy w tamta??? ja mimo iz przerobilem swojego liteona 32 @ 48x i tak nie nagrywac 48 nigdy..24-32x mnie satysfakcjonuje...a przerobilem dla zabawy, aby "miec"...nawet jesli ci sie nagra z taka predkoscia to wlasnie bedziesz mial bledy i dluzszy dostep do plyty....i trudno tu rozstrzygac czy to wina cdrw czy plyty...nagrywaj wolniej a plyty ci dluzej wytrzymaja..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

fakt te nowe LG to kicha :o kolega juz ma druga i mu pada...

 

ja mam z 2-3 letnia LG 16x10x40x i juz wypalila z 500 plyt ponad 80% w przelocie palone 16x :D raz w 1 dzien palilem 4h non stop i dalej zyje :) a ogolem moze z 10 plyt padlo to gora :D stare LG gora... aaa i pale na jaka plytke podejdzie 8)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja bardzo dlugo mialem 12/8/32 i to byl sprzet nie do zajechania :D ,bufor 8MB bez jakistam burnproof'ow :wink: .Teraz oddalem kumplowi za 50zybli i dziala nadal piknie :D .LG'ki aktualnie sprzedawane to juz padaka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja jestem pelen respectu dla TEAC'ow, a w szczegolnosci do serii 516EB (16x10x40x) - chyba nie da sie ich zajechać.

kupilem kiedys 2 sztuki (bo promocja dobra byla) jedna smiga u do teraz u mnie, druga u kumpla.

wypalilem juz na niej grubo ponad 1000 sztuk, a dalej nagrywa i czyta bardzo dobrze.

 

jakies pol roku temu myslalem, ze sie zepsula (w sumie odsluzyla swoje) wiec wrzucilem ją do szafki a kupilem ASUS'a 52x24x52x ktory po paru miesiącach poszedl sie walić. oddalem go na serwis, a ze szafki wyciagnalem TEAC'a - okazalo sie ze działa

ASUS przyslal mi nówke 52x32x52 ale ani z pudełka nie wyciągnalem tylko sprzedalem kumplowi, a teraz dalej hulam na Teac'u (16x w zupelnosci mi starcza - nigdzie mi sie nie spieszy)

 

jeszcze kiedys mialem Teac'a 4x ;] - to byla maszynka :D

chyba pierwsza nagrywarka we wsi :P zwrocila sie kilkakronie, wtedy szlo $$$ trzepać na nagrywaniu kolegom plytek ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

blee...

Mialem LiteOn'a LTR-48246S (48/24/48) - po 3 miesiacach intensywnego wypalania (codziennie po pare plytek) zaczal nagrywac z bledami - kazda plytke zaczalem testowac Nero CD Speed / Scandisk. Sprawdzalem - potrafil zwalic plyte Verbatima/TDK nawet przy szybkosci 8x czy 16x. Oddalem sprzet do serwisu - po miesiacu dali nowy naped.

 

 

ja mialem to samo i dostalem 52x32x52 i nagrywam plytki za 99gr mediasonic 32x i wszyskie sa okmam go juz z rok i nie zepsul mi zadnej plytki jestem w pelni zadowolony z tej nagrywarki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...