Skocz do zawartości
fuxmen

seagate baracuda 80 gb i piski głowic

Rekomendowane odpowiedzi

aha ok spoko nawciskam kitów ile wlezie, wiesz co do buforu to przy 16x zaczyna ponizej 90 % skakać :D wiec to nie taki kit jakbym chcial na 52 to by napewno nie wyrobil :D a to w koncu dysk, no nie wiem o co sie jeszcze spytać, a czy moge prosic u nich o inny dysk czy sie naet nie pytac?? np zeby mi na wd wymienili jakby co??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i co lipa jak nic, 3 tygonie bez kompa i nie ma dysku zastepczego, pytalem goscia i po prostu nie maja takich co za lomy, no nic trzeba se jakis dysk zalatwic

pewnie wysylaja to i niestety tak jest ze trzeba czekac mam nadzieje ze przyjdzie narpawiony lub nowy ale w zyciu juz nie kupie seagate

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sciagnij sobie knoppix a .......linux ktory startuje z plyty ....nie trzeba miec dysku twardego ...problem moze z konfiguracja netu ..zalezy skad masz net. ...ale do przegldania internetu knoppix spox .....kadu (gg) ...

 

 

jak by Ci zwrocili ten dysk po 3 tyg to go paralizatorem albo o ziemie tak zeby nie bylo widac sladow ... wtedy napewno przyjma .. ...kumpel stary serwisant to tak ponad 100 puscil i ani nie jeden przyszedl ze z winy uzytkownika uszkodzony :) .......koles problem mial kiedys zeby spalic plyte ECS .....dopiero jak ja polazyl na blache metalowa i zaladowal 220 V do blachy to sie zjarala ;p (miala cos z mostkiem bo cos pamiec szwankowala )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja swojego pojechalem programem wd clear . low format

 

raz go pojechalem i troche mu sie odczyt poprawil . 2x pojechalem zaczleo sie robic normalnie . wrocily transwery ale tylko polawa dysku zachowowuje dobrze ..dam znac co dalej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

fuxmen

 

" mam ponad 13 v na 12 v, ale mój szwagier elektronik nie uważa ze to moze byc przyczyną"

 

no to masz fajnego szwagra, ciekawe co zabierze ze sobą ten padajacy zasilacz a napiecia sprawdz dla pewnosci miernikiem bo to napięcie przekracza juz znacznie norme ATX

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wiesz ja wiem co on potrafi i nie podważam jego informacji co do tych rzeczy, zasialcz nie najlepszy ale przerabialem tego codeszajsa zamiast wiatraka i malych radiatorwow wypuscilem go na kablu tranzystory i jest cisza ale na 12 v troche podroslo o jakies 0,5 v

pozyjemy zobaczymy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hehe pisałeś ze ponad 13 v a nie że o 0,5 podrosło a co do tolerancji napięć przez HDD skoro norma atx dopuszcza odchyłki od normy tylko o 5% wiec nie wiem jak takie napiecie na niego wpływa przez dluzszy czas

 

co do tego ze nie ma to znaczenia jezeli chodzi o piszczenie dysku to moze i twoj szwagier ma racje ale przy ponad 13 v to ja bal bym sie bardziej o płyte i proca niz o dysk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

problem tkwi nie w zasilaczach , normach itd tylko w zdolnisci do magnesowania nosnika . Poprostu taleze sa do dup y . Moj dysk z 2001 roku stycznia nie byl ani razu wynoszony na dwor . Byl przykrecony do obudowy na 4 sruby . On fizycznie nie ma bad sectorow ale jest tuz przed nimi . POprostu glowica zwalnia na maxa przy odczycie i zapisie w pewnych obszrach . Przelecialem go 3x low formatem (wd clear i 50 % dysku odzylo tak ze mozna jako tako pracowac) ale widze ze sukcesywnie jego wydajnosc co kilka godzin spada co widze w HD tach.

 

Obecnie mam 50 % dysku na ktorym moge pracowac. Porobie co 6 godzin sreeny i bede umieszczal sukcesywnie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i jak tam przyszedl Ci juz dysk z gwarancji ?:)

dogadalem sie z gosciem ze jak w tym tyg nie przyjdzie to mam nowy dysk od nich, bede pertraktował na innej firmy tylko jakiej??? no i oczywiscie na minimum 120 gb ale jak mi dadza te 80 to nic wzne ze nowe i nie seagate :D

wiec jaka firma terraz najlepsza caviar czy wd??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i jak tam przyszedl Ci juz dysk z gwarancji ?:)

dogadalem sie z gosciem ze jak w tym tyg nie przyjdzie to mam nowy dysk od nich, bede pertraktował na innej firmy tylko jakiej??? no i oczywiscie na minimum 120 gb ale jak mi dadza te 80 to nic wzne ze nowe i nie seagate :D

wiec jaka firma terraz najlepsza caviar czy wd??

jezu kolejny laik :lol: :lol: :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dobra dzieki za pomoc, strasznie mi pomogles!! czytalem o nich ale sam nie wiem, jak widac z twojego podpisu masz wd wiec moze jak cos piszesz to juz bys cos ciekawego powiedzial!!!!!!!!!!!!!!!!1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dobra dzieki za pomoc, strasznie mi pomogles!! czytalem o nich ale sam nie wiem, jak widac z twojego podpisu masz wd wiec moze jak cos piszesz to juz bys cos ciekawego powiedzial!!!!!!!!!!!!!!!!1

wd=western digital a caviar to jest model tej firmy a nie jakis inny dysk :lol: :lol: :lol: i powiew jedno nie narzekam na niego :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wlasnie sie zastanavialem co do tego caviara :D sorry za taki brak wiedzy :D, a ta druga firma co konkuruje z nimi to jak to jest ?? aha sa jkies modele wd który najlepszy caviar, raptor czy jakis tam :D :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wlasnie sie zastanavialem co do tego caviara :D sorry za taki brak wiedzy :D, a ta druga firma co konkuruje z nimi to jak to jest ?? aha sa jkies modele wd który najlepszy caviar, raptor czy jakis tam :D :D

raptor ale kosztuje ponad tysiaka za 76g :roll:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam ten sam identyczny problem z moim U6 20GB (medalist) transfery na poziomie 1,5MB/s a czasem nawet spada do 900kb/s 8O problem opisany tutaj co prawda Luk@s odpowiedział mi ale nie wydaje mi się żeby twardy kopiował film 700MB w czasie 6min aha tutaj http://twojepc.pl/artykuly1.php?id=barracuda_vs_u6 taki U6 kopiuje jeden plik 495MB w 1min czyli średni

transfer wynosi 8MB/s a nie 1,5MB/s więc normalnet to to nie jest. W moim przypadku jeszcze twardy wydaje z siebie dosyć głośny metaliczny dźwięk.

 

:arrow: Czy taki dysk można oddać do reklamacji ale u producenta czyli seagata zakładając że nie mam paragonu z datą zakupu a kupowałem go na jesień 2001r czyli wtedy kiedy były jeszce 3-letnie gwarancje.

 

:arrow: czy te objawy które przedstawiłem mogą doprowadzić do zniszczenia twardego :?:

Wiem ze moja odp. jest baaaardzo spozniona ale mimo tego postanowilem dodac cos od siebie apropo tego co pisalem w tamtym topicu. A mianowicie u mnie na barracudzie która ma max 57MB/s 700MB z partycję na partycję kopiuje się 3:20 minuty a dysk jest całkowicie sprawny, więc jeśli dysk nie wali Ci błędów i kopiuje z dysku na dysk (a nie z partycji na partycje) tak szybko jak trzeba to wszystko masz w porządku. Tylko ten metaliczny dźwięk jest dziwny...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...