Skocz do zawartości
Martinii

9800pro vs. 5900XT, czyli karta w granicach ok. 1200zl

Jaka karte wybrac?  

  1. 1. Jaka karte wybrac?

    • 1. Radeon 9800 Pro Sapphire 128 MB DVI + TV BOX
      167
    • 2. GeForceFX 5900 XT Gainward Ultra/1100 TV/DVI Golden Sample
      31


Rekomendowane odpowiedzi

problem w tym ze ja wlasnie mam modecoma

 

http://www.modecom.pl/produkt.php?418

 

ktory jest juz fabrycznie wstawiony w obudowe RAINBOW black

 

http://www.modecom.pl/produkt.php?419

 

ale to tylko 300W

 

a ma to pociagnac taka konfiguracje:

 

Asus P4P800 Deluxe

Intel Pentium 4 2.8 GHz BOX Prescott (FSB 800, 1MB)

Gigabyte GH-PCU21-VD (3D Cooler-Pro)

DDR-SDRAM DIMM DDR400 512MB Geil (2x256MB, DualDDR, CL2.5)

Radeon 9800 PRO Sapphire 128MB DDR, TV&DVI

DVD Toshiba

Teac CD 52x/32x/52x BOX

Sound Blaster Live Player 5.1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Wintereq

hehe, to wątek o GF FX 5900XT, więc coś o swojej też napisze :-)

 

zadziwiło mnie czemu pamięci (Hynix 2.8ns) są tak bardzo chłodne, przetaktowane na 950 MHz, a zimne jakby nie chodziły w ogóle :D

dzisiaj założyłem nowe radiatorki i to samo - zimno, jedynie radiatorki na mosfetach płyty głównej bardzo się grzeją :-)

 

u mnie pamięci super się kręcą, ale gorzej już GPU, ledwo ledwo chodzi na 475 MHz, podczas gry inni osiągali PODOBNO ponad 550/600 MHz na rdzeniu, ciekawe, bo testowałem różne BIOSy i ten Gainwarda podaje największe dowoltowanie dla pamięci i rdzenia i najlepiej się na nim kręci kartę, natomiast na BIOSie A380 Ultra Leadteka nie kręci się tak super, a karta niby jest zimna :D

 

btw: wie ktoś w jaki sposób rozkręcić tę popieprzoną kratkę na wentylatorze od A350XT? chyba go przykręcali dźwigiem, bo próbowałem ten syf odkręcić, ale nie dało rady - osiada na tej kratce kurz i zatyka wentyl, poza tym chyba nie przyczynia się on tak bardzo do zmniejszania hałasu...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Carkon - dzieki pocieszyles mnie ale teraz nie rozumiem po co ludziska traca kase na 420 W skoro dobre 300 styknie :D

 

dokoptowaliby te 300 zl i zamiast radeona 9600pro mieli 9800pro :D

 

i pytanko z innej beczki - ile kosztuje AC VGA Silencer ? :D

 

R.I.P pewnie wie :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chciałem uwazględnić że ten FX 5900 Xt jest w wersji Golden Sample a oznacza to że jest fabrycznie podkrecony. Normalny ma zegray 400700 a ten GS ma 450780. Wjęc to też już coś. Po drugje Fx ma dużo lepszą jakość obrazu przy FFSA i bez wjęc to drugi plus. A po trzecie ten Ati nie ma nawet radiatorków na pamięciach a oczywiście 5900 Xt Gs ma wypasiste. Po czwarte jak byś chciał podkręcić tego radka to na jego chłodzeniu byś go normalnie w popiuł zamienił :D  Nastepne to to że Gainward jest najlepszą firmą wypuszczającą karty NVIDI wjęc niezawodność i dobry produkt u nich bierze górą inne sprawy. A ten Fx ma duży potencjał do podkrecania gdyż ma pamięci o dostępie 2,8ns. Wjęc przemyśl to dokładnie zanim zrobisz błąd. :D

Hahha jasne ;0 Po primo jezeli chodiz o FSAA to chyba cos Ci sie pomieszalo bo z Ati jest tak żę FSAA 2x wyglada tak jak na NV FSAA 4 x !!!. Jakosc obrazu od poczatków 9100 bylo wysmienite a od czasu podwójnego RAMDACU sprawa wyglada jeszcze lepiej. Co do radiatorkow to pomysl sobie kolego ze ATi nie potrzebowalo radiatorkow aby osiagnac 700MHz !! To chyba za czyms przemawia :)

 

Po due 2.8ns ??? dziwne ja u siebie na RADKU 9700 mam 2.8ns :) pozatym zauwaz ze NVidia ratuje karty tym ze wsadza tam jak najlepsze pamiatki co nie zmienia faktu ze to praktycznie na niewiele sie zdaje. Radki 9800 PRO maja z tego co wiem w wekszosci 2.86 samsunga lub hynixa krecace sie naprawde niezle.

 

Potencjal to NV on ma ale na energie i 400W na zasilaczu :). Polecam bardziej poznac architekture tych dwoch kart.

 

FILLRATE, przepustowosc pamieci i inne. Co z tego ze NV ma nawet 1GHz na pamieci jak i tak ma przepustowosc taka jak radki 9800XT ?? To tak jak porownywanie AMD I INTELA. NIe sila panowie a sprytem :).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Wintereq

Chciałem uwazględnić że ten FX 5900 Xt jest w wersji Golden Sample a oznacza to że jest fabrycznie podkrecony. Normalny ma zegray 400700 a ten GS ma 450780. Wjęc to też już coś. Po drugje Fx ma dużo lepszą jakość obrazu przy FFSA i bez wjęc to drugi plus. A po trzecie ten Ati nie ma nawet radiatorków na pamięciach a oczywiście 5900 Xt Gs ma wypasiste. Po czwarte jak byś chciał podkręcić tego radka to na jego chłodzeniu byś go normalnie w popiuł zamienił :D  Nastepne to to że Gainward jest najlepszą firmą wypuszczającą karty NVIDI wjęc niezawodność i dobry produkt u nich bierze górą inne sprawy. A ten Fx ma duży potencjał do podkrecania gdyż ma pamięci o dostępie 2,8ns. Wjęc przemyśl to dokładnie zanim zrobisz błąd. :D

Hahha jasne ;0 Po primo jezeli chodiz o FSAA to chyba cos Ci sie pomieszalo bo z Ati jest tak żę FSAA 2x wyglada tak jak na NV FSAA 4 x !!!. Jakosc obrazu od poczatków 9100 bylo wysmienite a od czasu podwójnego RAMDACU sprawa wyglada jeszcze lepiej. Co do radiatorkow to pomysl sobie kolego ze ATi nie potrzebowalo radiatorkow aby osiagnac 700MHz !! To chyba za czyms przemawia :)

 

Po due 2.8ns ??? dziwne ja u siebie na RADKU 9700 mam 2.8ns :) pozatym zauwaz ze NVidia ratuje karty tym ze wsadza tam jak najlepsze pamiatki co nie zmienia faktu ze to praktycznie na niewiele sie zdaje. Radki 9800 PRO maja z tego co wiem w wekszosci 2.86 samsunga lub hynixa krecace sie naprawde niezle.

 

Potencjal to NV on ma ale na energie i 400W na zasilaczu :). Polecam bardziej poznac architekture tych dwoch kart.

 

FILLRATE, przepustowosc pamieci i inne. Co z tego ze NV ma nawet 1GHz na pamieci jak i tak ma przepustowosc taka jak radki 9800XT ?? To tak jak porownywanie AMD I INTELA. NIe sila panowie a sprytem :).

serio? to wal swojego RADEONa i powiedz mu, że bez radiatorów GF FX 5900XT poszedł na 950 MHz, a może jeszcze więcej, 700 MHz to śmiech na sali

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Wintereq

Chciałem uwazględnić że ten FX 5900 Xt jest w wersji Golden Sample a oznacza to że jest fabrycznie podkrecony. Normalny ma zegray 400700 a ten GS ma 450780. Wjęc to też już coś. Po drugje Fx ma dużo lepszą jakość obrazu przy FFSA i bez wjęc to drugi plus. A po trzecie ten Ati nie ma nawet radiatorków na pamięciach a oczywiście 5900 Xt Gs ma wypasiste. Po czwarte jak byś chciał podkręcić tego radka to na jego chłodzeniu byś go normalnie w popiuł zamienił :D  Nastepne to to że Gainward jest najlepszą firmą wypuszczającą karty NVIDI wjęc niezawodność i dobry produkt u nich bierze górą inne sprawy. A ten Fx ma duży potencjał do podkrecania gdyż ma pamięci o dostępie 2,8ns. Wjęc przemyśl to dokładnie zanim zrobisz błąd. :D

Hahha jasne ;0 Po primo jezeli chodiz o FSAA to chyba cos Ci sie pomieszalo bo z Ati jest tak żę FSAA 2x wyglada tak jak na NV FSAA 4 x !!!. Jakosc obrazu od poczatków 9100 bylo wysmienite a od czasu podwójnego RAMDACU sprawa wyglada jeszcze lepiej. Co do radiatorkow to pomysl sobie kolego ze ATi nie potrzebowalo radiatorkow aby osiagnac 700MHz !! To chyba za czyms przemawia :)

 

Po due 2.8ns ??? dziwne ja u siebie na RADKU 9700 mam 2.8ns :) pozatym zauwaz ze NVidia ratuje karty tym ze wsadza tam jak najlepsze pamiatki co nie zmienia faktu ze to praktycznie na niewiele sie zdaje. Radki 9800 PRO maja z tego co wiem w wekszosci 2.86 samsunga lub hynixa krecace sie naprawde niezle.

 

Potencjal to NV on ma ale na energie i 400W na zasilaczu :). Polecam bardziej poznac architekture tych dwoch kart.

 

FILLRATE, przepustowosc pamieci i inne. Co z tego ze NV ma nawet 1GHz na pamieci jak i tak ma przepustowosc taka jak radki 9800XT ?? To tak jak porownywanie AMD I INTELA. NIe sila panowie a sprytem :).

NV35/NV40 prądożerne? człowieku zobacz sobie testy RADEONa 9800XT i nowego X800 XT - to są dopiero prądożerne monstra!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A chetnie bym poczytal masz moze gdzies dostep do jakis bo nastawiam sie na zmiane zasilacza i chcialbym zerknac ile poszczegolne grafy ciagnal pradu Daj znac WINTER jak coś będziesz miał na oku.

 

Ale fakt faktem ze 6800 ze swoimi 2x molexami sieje groze wsrod zasilaczy :)

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Carkon - dzieki pocieszyles mnie ale teraz nie rozumiem po co ludziska traca kase na 420 W skoro dobre 300 styknie :D

 

dokoptowaliby te 300 zl i zamiast radeona 9600pro mieli 9800pro :D

 

i pytanko z innej beczki - ile kosztuje AC VGA Silencer ? :D

 

R.I.P pewnie wie :D

Nie no wiesz 420W to kupują ci co robią xtreme oc i mają super dużą konfiguracje (4 dyski itp.). Nie martw się o zasilacz bo napewno wystarczy. Ciao!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Wintereq

A chetnie bym poczytal masz moze gdzies dostep do jakis bo nastawiam sie na zmiane zasilacza i chcialbym zerknac ile poszczegolne grafy ciagnal pradu Daj znac WINTER jak coś będziesz miał na oku.

 

Ale fakt faktem ze 6800 ze swoimi 2x molexami sieje groze wsrod zasilaczy :)

 

Pozdrawiam

co z tego, że ma w molexy jak moga one pobierać mniej energii niż R9800XT?

 

poczytaj recenzję na Guru3D i PClab.pl, wynika stamtąd, ze najbardziej prądożernym VPU jest R9800XT i X800 XT, GF 6800 jest nawet poniżej GF FX 5950 Ultra

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie no wiesz 420W to kupują ci co robią xtreme oc i mają super dużą konfiguracje (4 dyski itp.). Nie martw się o zasilacz bo napewno wystarczy. Ciao!

Cóż, jak miałem AMD 2400+ Mobila, to do 2,5GHz jakoś szło, ale 2,6GHz (musiałem zapodać ponad 2V, słaby się jakiś trafił, już go sprzedałem) powodowało że zamiast 12V miałem 11.8V a momentami troszkę mniej.

Ponadto napięcie na CPU wahało się znacznie +/-0,15V, ale nie wiem czy to wina PSU czy mobo (NF7-S, ten ciągnie z linii 12V).

Tak więc uważam, że Chieftec 420 to dla wymagających podkręcaczy trochę za mało, no ale to moje zdanie oparte na doświadczeniach z pojedynczym egzemplarzem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie no wiesz 420W to kupują ci co robią xtreme oc i mają super dużą konfiguracje (4 dyski itp.). Nie martw się o zasilacz bo napewno wystarczy. Ciao!

Cóż, jak miałem AMD 2400+ Mobila, to do 2,5GHz jakoś szło, ale 2,6GHz (musiałem zapodać ponad 2V, słaby się jakiś trafił, już go sprzedałem) powodowało że zamiast 12V miałem 11.8V a momentami troszkę mniej.

Ponadto napięcie na CPU wahało się znacznie +/-0,15V, ale nie wiem czy to wina PSU czy mobo (NF7-S, ten ciągnie z linii 12V).

Tak więc uważam, że Chieftec 420 to dla wymagających podkręcaczy trochę za mało, no ale to moje zdanie oparte na doświadczeniach z pojedynczym egzemplarzem.

Taki mocny zasilacz Ci nie wystarczył?? W morde jeża troche prądożerny ten proc i konfig ogólnie musiał być. No a jaki teraz masz zasilacz??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam pytanko jeszcze o saphire

 

przy komentarzasz w sklepie benchmarku jakis koles tak napisal o tej karcie

 

http://sklep.benchmark.pl/pelny_7058.html

 

"Bardzo dobra karta. Na Athlon'ie 1700+ i płycie głównej Shutlle KT-333 przy standrdowych ustawieniach w 3D Marku 2001 około 11100 pkt., a w 3D Marku 5100 pkt. Coż, jak na nie nową już płytę główną pracująca dodatkowo na pamięci 266 MHz to bardzo dobry wynik. Ponadto bardzo wysoka jakość obrazu DVD. Wada to gorszy obraz od kart Nvidii w Windowsi'e i totalny brak oprogramowania. Karta jest naprawdę warta polecenia i swej ceny też."

 

 

zastanawia mnie ta niby wada ze obraz w windzie jest gorszy od kart Nwidii

 

czy to prawda ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...