Skocz do zawartości
tomek176

Dobry dysk 80GB za dobre pieniądze ...

Rekomendowane odpowiedzi

Ja mam WDC 800JB i jest super, mam obecnie zajęte na nim ok. 93% i wydajność w stosunku do pustego wogóle nie spadła, moje aktualne wyniki w HD Tach 2.70 to:

 

Max - 60,9mb/s

Min - 35,6mb/s

Avg - 51,5mb/s

hm takie jak mojego samsunga na k7s5a :-D

 

Dołączona grafika

Mówimy o dyskach 80GB, a ty wyjeżdżasz z samsungiem 160GB, przeczytaj topic " Dobry dysk 80GB za dobre pieniądze ..." czyli samsung pod każdym względem tu nie pasuje

 

 

SZAJSUNG - te dyski to kompletna porażka, nigdy nie kupie żadnego dysku tej firmy, nie wiadomo kiedy padnie, a ludzie którzy go chwalą chyba nie robili testu na BADy

Nie wiem skąd masz takie rewelacyjne info :? dziwne że mój działa, komp lata nonstop, z netu 100KB/s+ niemal nonstop,, i tak już od 4mcy, uwierz mi że przeżył już swoje,,, wyobraź sobie samochód,,, nie taki co jeździ 5 dni w tyg po 5km przez dwa lata tylko taki co przez 4mce nonstop wali na zmianę po autostradzie i kilka os'ów,,, proste :-D

Możliwe że te nowe serie nie są już awaryjne, ale samsung chyba każdemy kojarzy się z niedokładnością i tandetą. Firma będzie musiała wiele zrobić żeby odbudować nadszarpniętą opinie.

 

I powtórze się (pisałem to w innym poście) spróbuj jakikolwiek komponent SAMSUNGA sprzedać na WGK, wyśmieją cie. Kiedyś chciałem sprzedać DVD Compaq, niestety wszyscy mi mówili że jest na komponentach SAMSUNGA i nie sprzedałem, samo sie rozwaliło po kilku tyg. Co do dysków to samo, jak sprzedasz im jaki kolwiek to naprawde gratuluje charyzmy, bo na SAMSUNG jest tam uważany za szajs.

 

Jednocześnie nie twierdze ze te typy się jakoś super znają na sprzęcie, ale potrafią się zorientować co najczęsicej muszą zwracać do dystrybutora (nocze cześci) lub wyrzucać (używane).

 

 

SEGATE - szkoda wogóle gadać...wydajnościowo bardzo odstaje

120GB sata z 8mb mojego kumpla w np hdtaczu odstaje od mojego samsunga ~3mb/s,,, baardzo odstaje,,, :-D

A wiesz że tylko SEGATY 80 SATA mają 8mb cache i to właśnie one tak odstają?? o 80 na ATA szkoda gadać. Ponownie radze ci zapoznać się z tytułem topicu.

 

 

Ogólnie to CAVIAR nie może najcichszy, ale wentyl proca puszczony na 2800 obr/min napewno jest głośniejszy.

no pewnie że nie jest najcichszy jest raczej... najgłośniejszy? Nie wiem jak to jest z uszami ludzi którzy pisza że kawiary nie są takie głośne,,, obcowałem z kilkoma i jak dla mnie są koszmarnie głośne,,, nie chciał bym mieć czegoś takiego w kompie,,, w połączeniu z jakąś tanią obudową z cieniekiej blachy jest już masakra

Jak bym powiedział do ciebie że nie jesteś najmądrzejszy, to delikatnie bym dał ci do zrozumienia że jesteś głupi, tak samo napisałem z tym dyskiem, jak dla mnie to on nie jest najcichszy, mam otwartą bude i 7 wentyli w niej i naprawde chałas z kompa nie przeszkadza mi tak bardzo. Jednocześnie mówie że dla innych mozę się okazać głośny. Jak dla mnie jednak nie jest on najcichszy. Rozumiesz??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

J-A-J-O ->

 

piszesz że samsungi sa wolniejsze tylko wskazuje na to że nie jest to prawda,, przykład dałem mojego dysku bo takiego samsunga mam pod ręką ;-)

 

co do opinii o samsungach to się zgadzam jak najbardziej, napędy optyczne samsunga to tandeta i są wyjątkowo awaryjne, nie mogę sie też przekonać do monitorów,, każdemu coś dolega ;-)

 

TUTAJ możesz sie przekonac że sa seagate 120 sta z 8mb cache,,, ;-)

 

I wreszcie przechodząc do głośności WDC: dosyć już powiedziano, wiadomo że tolerancja na natężenie dźwięku jak i postrzeganie go jako uciążliwy jest absolutnie subiektywna,,, nie da sie ukryć że kawiar nie jest najcichszy ;-)

 

oczywiście no ofens :-]

 

-------------

co do samego tematu - nie będąc purytą maksymlistą (względem wydajności) szukałem dysku biorąc pod uwagę przede wszystkim ciszę (dosyć miałem barki III), długą gwarancję (bo się dyski lubia kaszanic ostatnio) i teperaturę dysku (zebym go nie musiał wietrzyć w zamkniętej budzie),,,

samsung jest dodatkowo bardziej niż wystarczająco szybki :-D i dla tego polecam właśnie te dyski, imo jedyną alternatywą są jeszcze hitachi...

 

Pozdrawiam 8)

 

mały help dla szukających poniżej... więcej TUTAJ

Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

J-A-J-O ->

 

piszesz że samsungi sa wolniejsze tylko wskazuje na to że nie jest to prawda,, przykład dałem mojego dysku bo takiego samsunga mam pod ręką ;-)

 

co do opinii o samsungach to się zgadzam jak najbardziej, napędy optyczne samsunga to tandeta i są wyjątkowo awaryjne,   nie mogę sie też przekonać do monitorów,, każdemu coś dolega ;-)

 

TUTAJ możesz sie przekonac że sa seagate 120 sta z 8mb cache,,,    ;-)

 

I wreszcie przechodząc do głośności WDC: dosyć już powiedziano, wiadomo że tolerancja na natężenie dźwięku jak i postrzeganie go jako uciążliwy jest absolutnie subiektywna,,,   nie da sie ukryć że kawiar nie jest najcichszy    ;-)

 

oczywiście no ofens    :-]

 

-------------

co do samego tematu - nie będąc purytą maksymlistą (względem wydajności) szukałem dysku biorąc pod uwagę przede wszystkim ciszę (dosyć miałem barki III), długą gwarancję (bo się dyski lubia kaszanic ostatnio) i teperaturę dysku (zebym go nie musiał wietrzyć w zamkniętej budzie),,,  

samsung jest dodatkowo bardziej niż wystarczająco szybki    :-D i dla tego polecam właśnie te dyski,   imo jedyną alternatywą są jeszcze hitachi...

 

Pozdrawiam  8)

ja mam samsunga nagryware i nie mowie ze to tandeta :wink: wiec wyluzuj bo procek to masz tandetny :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ee :-) ty masz,,, chłam AMD!! :lol:

 

piszac tandeta odnoszę się do legendarnej zawodności napędów samsunga, a pisząc legendarnej mam na myśli takie oklepane prawidło na które samsung kiedyś zasłużył,, prawidła za to w swiatku sprzętu PC mają to do siebie że sie zmieniają, ja jest obecnie to tak do końca nie wiem,,, 1,5 roku jak skończyłem z praca na serwisie i specjalnie się nie dowiaduje ;-) , Jeśli twój działa - ciesz się :-]

 

Kiedys krążyło takie fajne powiedzenie - o cd samsunga - że mają 12mcy gwary a psują sie zawsze 13tego :-]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ee :-)   ty masz,,, chłam AMD!!     :lol:

 

piszac tandeta odnoszę się do legendarnej zawodności napędów samsunga, a pisząc legendarnej mam na myśli takie oklepane prawidło na które samsung kiedyś zasłużył,, prawidła za to w swiatku sprzętu PC mają to do siebie że sie zmieniają, ja jest obecnie to tak do końca nie wiem,,, 1,5 roku jak skończyłem z praca na serwisie i specjalnie się nie dowiaduje    ;-)  , Jeśli twój działa - ciesz się   :-]

 

Kiedys krążyło takie fajne powiedzenie - o cd samsunga - że mają 12mcy gwary a psują sie zawsze 13tego   :-]

mialem cd samsunga 48x chodzil bez zarzutu od 1999 do teraz u kogos chodzi :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

EE miałem 24x i działal jak przechyliłem kompa o ~15-30* inaczej nie znajdywał nawet płyty,, potem hmm przestał odpowiadac :-]

 

a jeszcze inna sprawa że LG 48x też były niezłe a 52x coraz gorsze z partii na partię ;-)

 

trochę OT nam się robi, dajmy spokój,

 

[...]

oklepane prawidło na które samsung kiedyś zasłużył

[...]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kiszka. Tylko 2MB cache. Mielić będzie przy dużych plikach! :(

Skjuzmi, na co Ci 8MB cache przy plikach ogromnych ?

To przerzuć z jednej partycji na drugą np 700MB plik! Zobaczysz różnicę w buforowaniu właśnie!

Wiem, co mówię, bo poprzedni dysk miał 1MB cache i ze 3 razy wolniej takie operacje robił!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kiszka. Tylko 2MB cache. Mielić będzie przy dużych plikach! :(

Skjuzmi, na co Ci 8MB cache przy plikach ogromnych ?

To przerzuć z jednej partycji na drugą np 700MB plik! Zobaczysz różnicę w buforowaniu właśnie!

Wiem, co mówię, bo poprzedni dysk miał 1MB cache i ze 3 razy wolniej takie operacje robił!

Moze byl wogole wolniejszy i wydaje Ci sie, ze przyspieszyl z powodu 8MB.

Cache jest po to aby mozna bylo robic wiecej operacji na HDD.

Czyli podczas kopiowania mniejszych plikow dysk bedzie w stanie plynnie obsluzyc film (to taki przyklad z ksiezyca, chce tylko zobrazowac problem).

Przynajmniej u kolegi tak to wyglada (bo ja mam 2MB) w porownaniu z moim HDD.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołączona grafika

wiedziałem że samsung jest zapupisty ale że 80GB z 2MB cache ata 133 kładzie caviara, seagate i maxtora z 8MB ata 133 to już parodia :) samsung roxx

wojs - dysk z 1MB cache był tyle wolniejszy nie przez cache ale przez starą konstrukcję. porównuj 2 aktualne modele z 2 i 8MB cache gdzie jedyną różnicą jest właśnie cache.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zawsze wydawało mi się, że cache dysku jest buforem, który służy (jak jak wiadro) do nabierania większych porcji materiału.

Jak myślicie, czy przeniesienie 1T węgla z jednego miejsca na drugie 1KG wiaderkami będzie szybsze, niż przeniesienie tego węgla wiadekami 8KG?

A taki film kopiowany z jednej partycji na drugą to taka właśnie tona węgla! Taki obrazowy przykład... Im większy cache, tym mniej operacji read-write!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zawsze wydawało mi się, że cache dysku jest buforem, który służy (jak jak wiadro) do nabierania większych porcji materiału.

Jak myślicie, czy przeniesienie 1T węgla z jednego miejsca na drugie 1KG wiaderkami będzie szybsze, niż przeniesienie tego węgla wiadekami 8KG?

A taki film kopiowany z jednej partycji na drugą to taka właśnie tona węgla! Taki obrazowy przykład... Im większy cache, tym mniej operacji read-write!

a nie na odworot ... jak sie przesypuje z wagonu do wagonu to nie jest potrzebne te wiaderko ... ono sie przydaje na drobnice ;)

 

PS.: 2Mb and 8Mb cache size on HDs tested in RAID

pozdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

oj, >samsungowcy< kiepsko wam by sie spalo jak by w tym tescie 80 pojawil sie Hitachi Deskstar 7K250 ...  :twisted:  

pozdr

Mam nadzieje, ze tak wlasnie jest. Przed chwila zrezygnowalem z Samsunga 160GB PATA Spinpoint P80 na rzecz Hitachi Desktar 7K250 160GB 8MB Cache - oby byl cichy i sluzyl mi bezawaryjnie :wink:

Jutro bedzie u mnie w domu i zobacze na co go stac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja cały czas mówię o przerzuceniu filmu z jednej partycji na drugą TEGO SAMEGO DYSKU. A, może to jest tak, że te dane są wrzucane d RAMu po kawałku a nie do pamięci cache.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja cały czas mówię o przerzuceniu filmu z jednej partycji na drugą TEGO SAMEGO DYSKU. A, może to jest tak, że te dane są wrzucane d RAMu po kawałku a nie do pamięci cache.

tak tu masz racje ... wszystkie operacje odywaja sie na dysku ;) odciaza to dysk

 

ale na testach nie widac kolosalnej roznicy miedzy 2mb a 8mb wszystko sie zamyka w technologi producenta ... jak widac jedni porafili dysk z 8mb wyslac na szczyt stawki ... a inni to samo za chwile zrobili z 2mb udawadniajac ze nie wszystko zasluga cache wmontowanego na dysku

 

pozdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jasne! Optymalizacja konstrukcji to ważna rzecz!

Wyraźnie widać to na przykładzie P4 Northwood i Prescott. Tedn drugi chociaż ma 2x więcej cache, nie jest uśredniając szybszy przy tej samej częstotliwości zegara (ba! nieraz jest i wolniejszy).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co powiecie na maxtora 120GB ?? Bo mi jak sie go używa to terkota on jets uszkodzony czy taki powinien być?? Pozdro nawet jak dc++ otwieram to skrzeczy lub przgegladam foldery ?? Bo kupilem używanego go??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hm... tak to jest często z używkami hehe

 

panowie:

motyw jest taki: kumpel ma płyte gł obsługującą max ata100 i jaki dla niego lepszy dysk 80:

-samsung spinpoint 7200 8mbcache ata 133 - no właśnie jak to bedzie chodziło na ata 100???

-czy też moze hitachi 7200 2mb cache ata100???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam takie hitachi tylko ze 40gb (7200, 2mb + ata100). Lepszego dysku nie słyszałem ;) (bo w ogóle go nie słychać), bardzo szybki (w porównaniu w hdtach do innych dysków). Ja polecam :) Choć Samsungi też lubię :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja mam takie pytanko:

mam Baracude 80 GB na ATA. Zastanawiam sie czy jest sens wymieniac ja na dysk na SATA (Samsunga tez 80 GB). Czy odczuje wogole jakas roznice? Czy lepiej zostawic kase na cos innego.

Dodam, ze wymiana kosztowalaby mnie 50 zlotych.

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam ten dysk od dwóch miesiecy.Kilka spostrzerzeń

1-bardzo cichy nie słychać go praktycznie wcale ani przy odczycie,ani w spoczynku

2-temperatura rewelacja 25-27 stopni

3-po sformatowaniu 149,5 gb(nie wiem czy nie powinno byc wiecej)

4-3 lata gwarancji

5-cena 430 zł

Tak wiec polecam go z czystym sercem.CHłopaki z samsunga sie postarali.A co do szybkośći szybki instalacja win xp czas 27 minut

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam ten dysk od dwóch miesiecy.Kilka spostrzerzeń

1-bardzo cichy nie słychać go praktycznie wcale ani przy odczycie,ani w spoczynku

2-temperatura rewelacja 25-27 stopni

3-po sformatowaniu 149,5 gb(nie wiem czy nie powinno byc wiecej)

4-3 lata gwarancji

5-cena 430 zł

Tak wiec polecam go z czystym sercem.CHłopaki z samsunga sie postarali.A co do szybkośći szybki instalacja win xp czas 27 minut

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pozwolę sobie podnieść temat, ale ja mam SAmsunga SP8004H (7200, 2MB cache, UATA100) i powiem tyle: chodzi 2 lata, jest głośny, ale wydajny... takie lamerskie pytanie: jak sprawdzić dysk na obecnosć bad sectorów?

Aha - chdozi stabilnie dopiero jak mu się wiatrak wiejący obok niego da...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sorry za OT ale...

srekal34 awatarek to masz naprawde super, a jeśli to twoja kobieta to juz wogule

pzdr

 

a co do dysku dla kumpla to wybrańcem został samsung spinpoint 80gb (namawiałem ziomka na 120 ale nie...) 8mb kaszy ata133 7200rpm

gościu był verry happy - dyskacz szybki, cichy, chłodny jedyny minus to, ze POCHODZIŁ 3 DNI I PADŁ, no ale nic, każdy wypas moze paść, każdy shit moze chodzić wiecznie... czeka na nowego, dodam ze pozostał przy samsungu tym samym - damy mu drugą szansę... oby nie potrzebował trzeciej...

pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co myslicie o WD Caviar 80GB JB 8MB Ceache ??

Mam ten dysk i jest jak dla mnie glosny :( Malem go w miejscu na dysk i przy pracy chalasowal starsznie. Zrobilem Gumka od majtek MOD :D i jest duzoo cieszej ale ciagle taki szzzzzzzzzzzzz caly czas slychac :cry: Dysk mam ze 2 lata i dziala bez zarzutu no moze prawie, bo ostatnio czesc plikow z muza mi zniknelo, ale niewiem czy to wina dysku. Zmieniam dysk bo mam WC i chce zeby bylo totalnie cicho i mam dylemat czy Seagate czy Samsung :?:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...