Skocz do zawartości
lukasz1

Sound blaster 128 a win xp??

Rekomendowane odpowiedzi

Wlasnie zainstalowalem Xp, no i klops...a dokladnie nie moge zmuscic sound shita 128 do pracy. Sciagam wszysktie mozliwe sterowniki, i nic nie pomaga...dzwieku nie slychac ( sygnal jest przez pare chwil, sygnal ale bez dzwieku, ale potem przestaje isc...) Moze ktos mial ten sam problem..??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja z włączoną zintegrowaną i SB128 przy instalacji XP nie miałem żadnego problemu, gdyż XP posiada stery od Creativa! Możesz zmienić w ustawieniach Audio urządzenie na SB PCI?? Jeśli nie to sprawdź czy nie masz konfliktów IRQ.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A to dziwne problemy mieliscie - ja uzywalem SB128 przez tyle czasu pod XP i nic nie musialem instalowac...

U mnie coś SB 128 i zintegrowana dźwiękówka coś się gryzły :? . A co do sterów to sciągnąłem przy okazji ("zawsze" nowsze stery są lepsze 8) )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja na Abit KA7-100 (Athlon 650 SlotA) mialem ogroomne problemy. Winda sie zainstalowala, ale pod koniec instalacji (juz samo uruchamianie) podczas logowania do systemu BSOD i lipa. Restart i tak samo. Winda XP odpala sie do momentu logowania i DEAD. Przez przypadek podlaczylem myszke USB i...... Eureka - dziala!!!! Z myszka PS/2, COM zawsze BSOD. Zmiana slotow PCI nic nie dala (bez SB128 wszystko dzialalo jak trzeba). Po zamianie na ESS Solo1 komputerek smiga jak burza. Super stabilnie!

Aha, plyta jest po wymianie condensatorkow :twisted: i juz myslalem, ze cos spierniczylem, szczegolnie, ze za pierwszym razem nie wstala. Jednak mala poprawka uratowala sprawe i jak juz wyzej pisalem, komp smiga :D

Aaa...jeszcze jedno. Z tego SB128 nie wycisnalem zadnego sensownego dzwieku na tym kompie (przy jednych sterownikach zaczal "buczec" i tyle :evil: ). Natomiast wsadzilem znajomemu do K7 333MHz i Win98SE i smigal pieknie :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Qrna, ale nedza....raz udalo sie, wlaczyl sie i dziala naprawde dobrze, ale po restarcie wrocilo do stanu poczatkowego czyli qpy(nie ma dzwieku a dokladnie sygnalu). A jeszcze jedno, odkrylem ze nie moge sie dostac do zakladki directsound w opcjach audio... zainstalowalem najnowszego directa ale to nic nei dalo.pomocy....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź czy klikając na Ustawienia Audio dostępne jest urządzenie SB PCI lub coś w tym stylu! Jeśli nie możesz np. zmieniać głośności to spróbuj wejść w Usługi i sprawdzić czy masz włączony proces Windows Audio. Jeśli nie to ustaw tryb automatyczny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...