Skocz do zawartości
kazik2000

Narodowy test na prawo jazdy.

Rekomendowane odpowiedzi

no dobra niech ci bedzie ze to drugie pytanie jest oki...ale np. pytanie dot. glebokosci bieznika???? nie no LOL dla mnie...po kiego wala mi wiedziec czy to 3-5 czy n milimetrow??? przeciez nie jestem glupi i widze czy opona jest juz po n tysiacach kilometrow zjechana czy nie...jelsi "lysieje" bardzo mocno to do wymiany i juz...a nie (tak jak bylo na zdjeciu) bede mierzyl ja moneta... a po drugie srednio co rok sie jezdzi na przeglady (lub badanie techniczne jesli fura ma po 5 lat) i tam ci wsio sprawdza... 

lukk, IMHO trochę głupoty gadasz. Akurat z tego co pamiętam to głębokość bieżnika jest nawet chyba zapisana w Kodeksie Drogowym i policjant może Ci nawet zabrać dowód rejestracyjny jak opona jest zbyt "łysa".

przeczytaj mojego posta jeszcze raz oki??? czy ja mowie ze mozna jezdzic na "lysej" oponie??? nie wydaje mi sie!!! mowie tylko iz kazdy WIDZI czy opona jest juz nadmiernie lysa czy nie!! czy sprawdzales kiedys moneta czy centymetrem jaki jest gleboki bieznik??? CHYBA nie...PO PROSTU smieszy mnie w takim tescie takie pytanie...wykucie liczb na pamiec nic nie da...nie pomoze tobie w byciu dobrym kierowca....a po drugie mowie: srednio co rok jezdzi sie na przeglady i tam ci podpowiedza(w razie jakbys zapomnial) ze trzeba by opone wymienic (a nie wierze ze w ciagu roku "zciachasz" opone na lyso..

 

podobnie MOGLIBY zapytac sie (w tescie) ile atmosfer miesci sie w oponie... :? osobiscie wiem ze nalezy miec ok 2 atmosfer(przynajmniej u mnie w samochodzie i u starszych), ale nigdy nie pamietam dokladnie...WIEC co za problem siegnac do instrukcji i sprawdzic?? albo czesto te dane sa naklejone na samochod(u mnie na wewn. stronie drzwi, a u starszych na wewn. strone przykrywki od baku)....i jak sprawdzam cisnienie w oponach to po prostu sprawdze w instrukcji a nie mam wykute "by heart" :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja wiem o co Ci chodzi lukk. Ale może się ktoś zdarzy, kto subiektywnie będzie widział - "opona jeszcze dobra, nie mam kasy na wymianę". Trafi na upierdliwego policjanta, ten mu zmierzy, że bieżnik ma poniżej 1,5mm i zabiera dowód rejestracyjny. Zaczyna się kłócić na jakiej podstawie to zabiera mu jeszcze prawo jazdy za brak znajomości przepisów.

 

Wiem, że to sytuacja ekstremalna, ale niestety na wszystko trzeba być przygotowanym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety, przepis jest przepisem. I przekroczenie przepisu (choćby o milimetr jak w powyższym przypadku) przy służbiście obnaża Twoją nieznajomość prawa.

 

Z bieżnikiem tam samo jak z miejscem na chodniku. Jak nie zostawisz 1,5m tylko 1,4m to Straż Miejska ma prawo wypisać Ci mandat za złamanie przepisu. Choć tak naprawdę czy te 10cm różnicy mówi czy jesteś dobrym kierowcą? TAK! Bo dobry kierowca zna kodeks, potrafi się zachować w każdych warunkach i obsłużyć ABS (hehe, choć ja nie wiedziałem).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety, przepis jest przepisem. I przekroczenie przepisu (choćby o milimetr jak w powyższym przypadku) przy służbiście obnaża Twoją nieznajomość prawa. 

 

Z bieżnikiem tam samo jak z miejscem na chodniku. Jak nie zostawisz 1,5m tylko 1,4m to Straż Miejska ma prawo wypisać Ci mandat za złamanie przepisu. Choć tak naprawdę czy te 10cm różnicy mówi czy jesteś dobrym kierowcą? TAK! Bo dobry kierowca zna kodeks, potrafi się zachować w każdych warunkach i obsłużyć ABS (hehe, choć ja nie wiedziałem).

no niby ok...a co do STRAZY MIEJSKIEJ to nic nie mow...gdybym mogl(byl w rzadzie itp.) to natychmiast bym zlikwidowal ta glupia instytucje...na czlonka oni?? Policja wystarczylaby...a ci tylko chodza po miescie i wlepiaja mandaty za parkowanie i inne bzdury...NO ALE oczywiscie KTOS musial zarobic i obsadzic swoimi ludzmi to stworzyl straz miejska...ehhh...ta Polska

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kto przejedzie pierwszy na tym skrzyżowaniu?

Dołączona grafika

 

A ja Wam powiem .. :P

Pojazd nr 1 .. ha nie wiecie dlaczego ???

Bo ma mocniejszy silnik i głośniej muzę ....

_____

tak serio to niestety takie są polskie realia i wiele osób sra na kodeks... pozdro !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kto przejedzie pierwszy na tym skrzyżowaniu?

(obrazek)

 

A ja Wam powiem .. :P

Pojazd nr 1 .. ha nie wiecie dlaczego ???

Bo ma mocniejszy silnik i głośniej muzę ....

_____

tak serio to niestety takie są polskie realia i wiele osób sra na kodeks... pozdro !

wcale ze nie :P ta ciezarówka przewozi kartofle, które nają najniższy priorytet i dlatego pojazd nr 1 jedzie pierwszy :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tak z marszu machnolem 44 ale prawko mialem 4 lata i przyjdzie mi na nie zdawac jeszcze raz :twisted: za jakis czas wiec jak na razie to i tak mysle ze calkiem niezle :]

W KONCU NAPISALI MI ZE JESTEM SWIADOMYM KIEROWCA :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie ten test to jakies g.o.w.no :x Prawko ma od ponad 2 lat i mialem 40 punktow :D I oni mi mowia, ze jestem niedzielnym kierowca buahaha a autkiem jezdze prawie codziennie. Ten test wogole nie pokrywa sie z doswiadczeniami z jakimi sie spotkamy na drodze i wali mnie to, ze ktos ma 50 punktow jak samochodu dobrze nie umie prowadzic. Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...