Skocz do zawartości
krycho

Naprawa LCD HP Photosmart 320

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie!

Mam nastepujacy problem.

Otóż aparat cyfrowy HP Photosmart 320 upadl mi ostatnio, niestety tak niefortunnie,ze pekl wyswietlacz LCD.

Od tego czasu na ekranie wyswietlaja sie teraz jakies "krzaki".

Mimo tego, zdjecia mozna bylo robic. (Nic nie bylo widać na wyswietlaczu LCD, ale po podlaczeniu do komputera zdjęcia się ladnie zgrywały!)

Mam karte SD firmy Pretec i obecnie kiedy wsadze ja do aparatu, to diodka zaczyna szybko migac i nie da sie zrobic zdjecia...

Gdy wyciągnie się kartę SD, zdjęcia można robić bez problemu.

Czyli wygląda na to,że nie chce zapisać na karte

Kiedy podłączam aparat(z wsadzona karta SD) do komputera, to wyskakuje info, ze karta pamieci (SD) jest pusta i z reguły następuje zwis aparatu :(

 

Co się mogło stać,że wcześniej mimo upadku aparat zapisywał zdjęcia na kartę SD, a teraz robi zdjęcia jedynie kiedy się tę kartę wyciągnie.

Czy mogłem przez przypadek zmienic na przykład jakąś opcję (żeby nie zapisywał zdjęć na kartę SD - o ile w ogóle taka opcja istnieje - bo w sumie naciskałem na guziczki, mimo zepsutego wyswietlacza LCD, wiec moze cos przez przypadek wybralem..)

 

Wydaje mi sie,ze aby aparat dzialal, nalezaloby wymienic tylko wyswietlacz LCD. Czy mozna to zrobic samemu, czy tylko przez serwis HP.

Obawiam sie,ze serwis HP zazyczy sobie ogromnych pieniedzy za naprawe, wiec nie wiem czy to sie oplaca.

Czy wiecie jak dziala serwis HP? Bo Pani przez telefon mowila cos o 524 zł, ale niebardzo zrozumiałem o co chodzi!

 

Przepraszam, jesli napisalem cos niejasno.

Uprzejmie prosze o pomoc!

 

Pozdrawiam serdecznie!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem podobny problem z moim byłym HP735. Żona upuściła go kiedyś na skały w górach. W pierwszej chwili aparat podał mi info że mam zrobionych 0 zdjęć choć robiłem już je wcześniej. Okazało się że wyskoczyła karta pamięci i to był szczęśliwy koniec mojej przygody. Z podanej przygody zauważyłem jednak że aparat korzysta z wewnętrznej pamięci po wyjęciu karty flash. Nic nie trzeba przestawiać w ustawieniach aparatu. Tak więc według mnie, naduszając różne przyciski nie mogłeś niczego zmienić, jeśli chodzi o wybór pamięci. Może więc w czasie upadku ucierpiała pamięć flash i aparat jej nie widzi ? Spróbuj ją sprawdzić w innym aparacie, może to ona jest przyczyną twoich problemów ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Byc moze, aczkolwiek wydaje mi sie,ze poczatkowo po upadku aparat robil zdjecia kiedy karta byla wlozona... A teraz juz nie.

No i wlasnie nie wiem co myslec.

Musze skombinowac inna karte lub przetestowac te swoja

Czy trudno jest wymienic sam wyswietlacz LCD? Skad go zdobyc?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No cóż, jeśli chodzi o wyświetlacz to podejrzewam iż pozostaje tylko serwis HP, a ten niestety nie cieszy się najlepszą opinią wśród tych, którzy musieli korzystać z jego usług. Musisz najpierw dowiedzieć się ile by to kosztowało, gdyż może się okazać, że naprawa jest nieopłacalna :cry:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...