Skocz do zawartości
bbc20000

Samsung 172x 12ms LCD wrazenia.

Rekomendowane odpowiedzi

Hmm, a wiesz co ja mysle? ze te cale smuzenie to jest tylko taka gadka W monitorach o czasach rzedu 16 ms (20 ms hydix-a) prawie wcale go nie widac, a na pewno idzie sie do niego przyzwyczaic i watpie ze bedzie Ci to przeszkadzac ;) Rob jak uwazasz

Ja na pewno bede ogladac filmy sam (we dwojke rzadko) i nie bede mial z tym problemow poniewaz bede siedzial na wprost lcdika z nogami na biurku :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hehehe :) no tak :) ja potrzebuje bardziej TV ;) a napewno nie moge sobie pozwolic, ze jedni beda widziec oki, a inni ledwo...

 

Nie wiem kurna co robic :) o tak powiem :)

 

faktem jest, ze od crt to mnie oczy szczypia dosc szybko ;(

 

a co myslicie o:

Acer 17" LCD AL1731

|???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no tak.... ale to nie jest wydatek rzedu kilkuset zlotych :(

to ogromna kasa i zakup na pare ladnych lat.

True true ..

Ale ja postawilem na Viewsonica 171b (obym sie dostal na te studia bo inaczej moge o nim zapomniec na jakies 3 miechy :/ ).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie tragizujmy 2 tauzeny :) poza tym traktujecie to jak slub normalnie ;) troche luzu - i tak nie ma najlepszego LCD we wszystkich kategoriach a jaki bys nie wzial z wyzej wymienionych tutaj to bedziesz zadowolony :] idz do sklepu i wez jaki jest albo jaki Ci sie podoba :]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A wiec bylem w katowickim MediaMarkt obadac LCDki - nie bylo duzego wyboru jedynie zobaczylem sobie Belinea 101751 i eizo 577 (chyba taki to model) Byl oczywiscie samsung (pare modeli), Soniacze (nie takie one piekne jak sie mowi) i pare szitow tj LG etc. Dziwne bo na zadnym nie zauwazylem takiego smuzenie ktore przeszkodzilo by mi grac lub ogladac filmy ;)

Szkoda ze nie bylo Viewsonica 171b :?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale czy miales mozliwosc potestowac ?

pograc ???

skad o tym smuzeniu wnioskujesz ?

Z bardzo szybkiego demka ktore tam zostalo puszczone. Nie mialem czasu na granie ... Zreszta jakbym chcial kazdy model przetestowac to bym musial tam siedziec cala dobe. Chcialem tylko dodac ze te smuzenie nie bylo widoczne na tych drozszych modelach tzn od 2400 zl :wink: Na tansze nawet nie patrzalem, a jak ja bede kupowal monitorek to sobie wezme plytke z demkiem ut 2004 zainstaluja go sobie tam i obadam co i jak :D (oczywiscie nie w mediamarkt :lol: )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupilem dzisiaj najnowszego Samsunga 172x i chcialbym sie z wami podzielic swoimi wrazeniami. 

 

Podlaczylem Samsunga go R9800pro przez wejscie cyfrowe DVI-D i porownalem go z moim Viewsonic GS790 ktory byl jednoczesnie podlaczony przez wejscie analogowe. Co moge powiedziec to roznica pomiedzy 172x a GS790 jest kolosalna.  172x ma zdecydowanie bardziej wyrazny, jasniejszy i bielszy obraz od GS790.  Co do gier to gralem na tym LCD w 3 gry. FarCry, Painkiller i Need For Speed/ Underground i co moge powiedzec to jest to ze 172x jest faktycznie 12ms LCD poniewaz w zadnej z gier nie spotkalem sie z ghosting. Kolory sa bardzo wyraznie i w koncu czern jest czarna. Jednym slowem to jest naprawde pierwszy LCD dla graczy. Minusami tego LCD jest stosunkowo niska rozdzielczosc 1280x1024 (dla mnie stacza ale sa tacy co by woleli 1600x1200  :D ), to ze nadal nizsze rozdzielczsci nie wygladaja tak dobrze jak zalecana rozdzielczosc 1280x1024 no i cena.

Wczoraj kupiłem ten monitor i wszystko byłoby cacy, tylko że u siebie zauważyłem coś niepokojącego. Na czarnym obrazie widzę, że jest nierówno podświetlony. Widać to szczególnie przy filmach. Na samej górze i na samym dole jest nieco jaśniej. Czy u Ciebie wszystko jest ok?

Bo nie wiem, czy reklamować, czy ten typ tak po prostu ma?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie zwrocilem na to uwagi. Ogolnie mysle ze ten LCD jest dobry. Za cene polecalbym poniewaz kosztuje on troche wiecej niz 16ms analogowe LCDs a jest on przeciez digital. Co do tego ze on jest 12ms to bym sie nie zgodzil poniewaz w grach obraz jest czesto rozmazany. Ten Benq 12ms nie moze byc lepszy w reprodukcji kolorow od Samsung poniewaz Benq jest analogowy. Teraz wychodzi nowy benq 12ms ktory jest digital. Model 783 jesli sie nie myle.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a dlaczego zawezamy tak ilosc firm ? :)

 

a co myslicie o PHILIPS 170B5CS  http://sklep.komputronik.pl/pelny.php?id=11833

hmm nie widzialem go wczesniej trzeba bedzie rozwazyc :D

P.S.

Ale mam kur** banie ja pierd*** trzeba bylo oblac ta maturke hehe fajnie mi sie kreci w glowce i literki mi sie kreca jest fajnie polecam hehe :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W tym teście: http://www.xbitlabs.com/articles/other/dis...ay/samsung.html

 

jako monitor do gier nie został oceniony dobrze:

 

"Quite contrary to the manufacturer’s claims at the company website, this monitor is unsuitable for dynamic computer games as it uses a PVA matrix. If you are into 3D shooters such as Counter Strike or Unreal Tournament, you will hardly like this monitor: the image will become blurred at sudden movements, and if the action goes on indoors, with low contrast, the blur will become simply unacceptable. Keeping this in mind I can conclude that SyncMaster 172X with its PVA matrix becomes a perfect choice for working with text, images, drawings, especially now that 17” LCD monitors on MVA and IPS matrixes have nearly left the market. Excellent viewing angles and contrast ratio, good color reproduction and response time on “black-to-white” transitions are the key advantages of the PVA matrix over TN+Film matrixes in the above-enumerated tasks. And those features are packed into the beautiful case of SyncMaster 172X here."

 

Przyznam, że tego Samsunga biorę pod uwagę, a tu takie coś

:(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:roll:

 

ech - poszukajcie dobrze/poczytajcie dokladnie i dowiecie sie ze jako 172x sprzedawano zupelnie rozne monitory - 2 lub 3 rodzaje:

- na matrycy PVA - 25ms - i wtedy masz rozmycie oraz smuzenie

- na matrycy TN+ - 16ms - (to nie jest pewne bo o tym wspominal tylko THG nie przeprowadzajac doglebnych analiz)

- na matrycy TN+ - 12 ms - ma tym gra sie dobrze, gorzej z filmami ... ten model niektore serwisy okreslaja jako 172x wersja 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:roll:  

 

ech - poszukajcie dobrze/poczytajcie dokladnie i dowiecie sie ze jako 172x sprzedawano zupelnie rozne monitory - 2 lub 3 rodzaje:

- na matrycy PVA - 25ms - i wtedy masz rozmycie oraz smuzenie

- na matrycy TN+ - 16ms - (to nie jest pewne bo o tym wspominal tylko THG nie przeprowadzajac doglebnych analiz)

- na matrycy TN+ - 12 ms - ma tym gra sie dobrze, gorzej z filmami ... ten model niektore serwisy okreslaja jako 172x wersja 2

Dokładnie tak. Gry, programy CAD,CAM są super. Gorzej z kątami. Do niczego innego nie mozna mieć zastrzeżeń.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ekstra podejscie ze strony Samsunga ;P

to samo oznaczenie i tysiac matryc ;)

mogli by sobie dac siana - zrobic mniej modeli o danym rozmiarze a konkretnych a tak to mnogosc a wszystkie nie wiadomo jakie :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ekstra podejscie ze strony Samsunga ;P

lecz samsung ostatnio zmienil swoja politke i dostalismy na monitory lcd 3lata gwarancji door-to-door.

Dopiero teraz... a co dopiero Sony ktory olewa doszczetnie klientow a ceny ma z kosmosu...

Ja kupujac panel LCD 17" lub 19" jestes zdecydowany na 99% na iiYame.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ten soniak ?

SONY 17" LCD HX73B black

- drogi (fakt)

- duzy jak inne zgrabne 19" (fakt)

- brzydki (ocena)

- fatalnie podswietlony nawet jak na TN+ - widac to na czarnym ekranie (fakt naocznie stwierdzony przez porownanie z innymi monitorami)

- nie do konca jasne zasady gwarancyjne (nie ma jasno napisane czy 1 rok czy 3 lata na panel i lampy)

- dodatkowy procesor graficzny zaszyty w tym panelu majacy na celu wyostrzanie czcionek w rozdzielczosciach nizszych niz fabryczna dziala rewelacyjnie (fakt naocznie stwierdzony)

- dosyc rozbudowane i funkcjonalne OSD (ocena)

 

jednym slowem nie jest taki super jak jak to opisano np na IN4.PL ale nie jest tez tragiczny - u mnie odpadl szybko ze wzgledu na cene i warunki gwarancyjne :P

 

PIVOT w monitorach na TN+ to tylko bezuzyteczny gadzet - po przekreceniu panelu do pionu z 1 strony prawie nic nie widac jak siedzisz na wprost - trzeba siedziec troche z boku (tego co byl gora) zeby bylo OK

 

:?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hym..... to moze lepiej kupic jakas dobra 19stek ?

w 3 tysiakach sie zmiesci ?

ale ja jestem graczem.... :( io maly czas reakcji mi trza

AD 1 - dobra 19" to wydatek rzedu 4k zen :?

AD 2 - gracz graczowi nierowny - jak grasz we wszytko poza szybkimi strzelankami to bierz cos na matrycy MVA Premium lub IPS

 

Ten Sony ma 3 lata gwary na wszystko a więc i na lampy.Zobacz chociaż w Komputoniku czy na stronach Sony.

moze i tak ale to od niedawna bo pare miechow temu byl tylko 1 rok, zreszta czytalem karte gwarancyjna i z niej jasno to nie wynikalo, poza tym rozmawailem z kilkoma osobami ktore narzekaly na serwis SONY

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...