Skocz do zawartości
bbc20000

Samsung 172x 12ms LCD wrazenia.

Rekomendowane odpowiedzi

nie !

acer 1731 to jeden z lepszych paneli... i ta super aluminiowa obudowa :)

 

moge go smialo polecic

 

fajny test robil moj znajomy, na www.in4.pl

dzial recenzje

na samym dole sa LCD

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obiecałem coś napisać po zakupie S74 :)

Zaznaczam że nie mam go do czego porównać bo to mój pierwszy LCD i innymi się nie bawiłem.

Na początku byłem w lekkim szoku bo jest to inna jazda niż CRT, myślałem że oczy mnie nie będą już boleć w ogóle ale jak na razie to nieźle mi daje po oczach, chociaż nie jest to co na CRT, po prostu światło mi wali po gałach.

Wygląd monitora jest zajebisty, wykonanie i materiał 1 klasa, fajny naspis sony :wink: , super cienkie ramki, dzieki którym monitor jest mały i duży zarazem - zależy czy się patrzy na monitor czy na ekran :)

Kolorki są OK, czarny jest czarny ale mógł by być czarniejszy :) Reszta kolorów spoko, gry i zdjęcia wyglądają naprawdę ładnie.

Teraz sprawa smużenia, nie wiem jak wygląda ostre smużenie w słabszych LCDkach, ale w tym modelu da się je zauważyć, co dziwne ja bardziej zauważam je w pracy w systemie niż w grach - szybkie przesuwanie okien, normalnie jak przesuwam jest ok. minimalnie okno traci ostrość w czasie przesuwania, jednak jak robie to bardzo szybko jest już gorzej (tyle że normalnie się tak oknami nie szaleje po pulpicie )

Z gier w które grałem najbardziej widać to "smużenie" w UT, nie wiem jednak czy to co ja widze określa się już jako smużenie, nie jest to jakieś rozlewanie sie ekranu, cienie, duchy za postacią czy inne efekty, nie przeszkadza to w grze, po prostu przy bardzo szybkich ruchach (tak szybkich że rzadko w grze takie się robi, a jedynie do testu je wykonuje) widać spadek ostrości na krawędziach. W UT 2004 efektu tego już nie zauważam praktycznie wogule w COD też nie, reszta gier w jakie grałem (GTA VC, NFS U, Colin 4, Moto GP 2, Splinter cell P.T, John Deere American Farmer ;) )wyglądają idealnie i żadnego najmniejszego smużenia nie ma! Co do mniejszych rozdzielczosci w grach to myślałem że gorzej to będzie wyglądać. W 1024x768 jest spoko, nie przeszkadza to w grze, zapomina się o tym po 30 sekundach. W systemie 1024 raczej unikam :P

Podświetlenie nie jest idealne ale to chyba jak w każdym TN.

Ostrość doskonała, po przełączeniu efektu czcionki w systemie na clear type jest pięknie.

Do prac biurowych to wiadomo, że się raczej nadaje taki monitor :)

Filmy (divx) we dwie osoby - lipa, ale to dlatego, że oglądam filmy z łóżka i mam wtedy wzrok ponad pół metra od dolnej krawędzi monitora. Dobrze że da sie go nachylić do przodu, wtedy jest lepiej ale to tak na styk, musze odpowiednio poduszke ułożyć żebym dobrze widział :) Samemu jak się ogląda jest ok.

Ogólnie jestem zadowolony z tego monitora, trochę się spłukałem no ale co zrobić, drogie cholerstwo :| :wink:

Jak pożycze cyfrówke to walne jakieś foto.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich!

 

Czytając Wasze posty od około 2 tyg postanowilem zdecydowac sie na Sony HX-73S. Z monitora jestem bardzo zadowolony - na początku strasznie bolaly mnie oczy - (prawdopodobnie z powodu jasnosci matrycy) ale po 2-3 dniach juz sie przyzwyczaily i spokojnie moge siedziec ze zgaszonym swiatlem.

 

Monitor jest dopracowany chyba we wszystkich detalach, bardzo przydatna funkcja jest czujnik oswietlenia dostosowujacy jasnoc matrycy do warunkow oswietlenia - jego czulosc mozemy regulowac w menu.

 

Monitora uzywam glownie do netu, programow biurowych i filmow. W przypadku filmow nie widac jakiegokolwiek smuzenia, nie wiem jak w grach ale przypuszczam ze bedzie podobnie jak w przypadku filmow.

 

PS O jakosci monitora swiadczy tez fakt ze nie mam zadnych martwych pikseli :)

 

Art

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Artic: gratulacje bdb zakupu ! :)

powiedz mi jak z katami widzenia ?

 

ogladales film z pozycji nizszej od panelu ? ssound pisal, ze na s74 kiepsko to wyglada gdy sie jest nizej 0,5 metra od matrycy.

jak jest w HX73 ?

 

mozesz zmierzyc linijka grubosc ramek wokol matrycy ? jestem b. ciekaw ile sa grubsze od innych paneli.

 

ps. dokladnie, na poczatrku trzeba sie przestawic na swiecenie LCD :) ale pozniej juz nie usiedzisz przezd crt :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja raczej lykne tego SONY X73 ... bo mam narazie 2300 zl no i te 250 jakos sie dozbiera do X73.

 

A HX73 kosztuje ok. 2800 - tyle nie ma szans zebym uzbieral. A chyba niewiele sie roznia te monitory, procz wygladem =]

 

 

Ma ktos tu X73 ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

x73 ma minimalnie gorsza jakosc obrazu, ale naprawde minimalnie.

Jednak chyba mylisz ceny, bo X73 kosztuje podobnie jak HX73, roznica jest ok. 30-40 zl

 

wg serwisu Sony jest tak, ze HX sie tym rozni od X, ze HX jest bardziej multimedialne :) (niezla lameria :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wujek spokojnie kup Acera. sam go mam i śmiga spoko. Zero smużenia w FPP (CoD, Mohaa, UT2003). Ja za sswojego dałem 2100 brutto. Tylko jasność trzeba zdecydowanie zmniejszyć i tyle.

Na stronie Acera dostępne są profile, więc kolorki można idealnie dobrać. Interpolacja też dobra w Mohaa Spearhaed gram w 1024x768 i wszystko wygląda cacy. Monitorek wart swojej ceny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

x73 ma minimalnie gorsza jakosc obrazu, ale naprawde minimalnie.

Jakos widoczne to jest ?

 

Jednak chyba mylisz ceny, bo X73 kosztuje podobnie jak HX73, roznica jest ok. 30-40 zl

Jednak chyba nie :P

 

http://sklep.komputronik.pl/pelny.php?id=8833 - Sony X73H szary = 2549 zl.

 

http://sklep.komputronik.pl/pelny.php?id=9326 - Sony HX73S szary = 2829 zl ... ~~

 

wg serwisu Sony jest tak, ze HX sie tym rozni od X, ze HX jest bardziej multimedialne :) (niezla lameria :)

 

Bardziej multimedialne ? Ale okreslenie :D LOL :D

 

Lepsze by bylo, ze lepsza jakosc obrazu, albo bardziej sie nadaje do czegos tam ;p

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

M3Sj4sH: czy Ty nie wiesz,z e ludzie sie myla ?? :)

pojdz do jakiekos sklepu i kup x73 za 2500 zl ! :)) <lol>

 

na stronach komputronika, jak zwykle.... sa bledy.

 

poszukaj cen na innych www

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sebasw: No ale ta cena juz tam jest troche dlugo ... jakby byla pomylka to by ja poprawili.

 

A nastepnym przykladem to ze w Olsztynie kosztuja 24xx zl :P

 

W monitor.pl kosztuje 2720 zl.

 

W takim razie jak cos to zamawiam w komputroniku ~~ Tylko musze poszukac jakichs recenzji, ktorych troche malo :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Artic: gratulacje bdb zakupu ! :)

powiedz mi jak z katami widzenia ?

 

ogladales film z pozycji nizszej od panelu ? ssound pisal, ze na s74 kiepsko to wyglada gdy sie jest nizej 0,5 metra od matrycy.

jak jest w HX73 ?

 

mozesz zmierzyc linijka grubosc ramek wokol matrycy ? jestem b. ciekaw ile sa grubsze od innych paneli.

 

ps. dokladnie, na poczatrku trzeba sie przestawic na swiecenie LCD :) ale pozniej juz nie usiedzisz przezd crt :)

Jesli chodzi o ogladanie filmow to siedzac w odleglosci ok 1,5m od monitora i majac oczy na wysokosci 0,5 metra od gornej krawedzi - nie ma wiekszej roznicy i nic nie przeszkadza w ogladaniu. Takze katy boczne sa moim zdaniem ok i spokojnie mozna ogladac filmy we 2 osoby nie siedzac sobie na kolanach.

 

Boczne ramki maja po 3,6cm a gorna 2,6. Moim zdaniem monitor prezentuje sie bardzo ladnie a klawisze menu umieszczone w tylnej czesci prawej ramki sa bardzo funkcjonalne.

 

Za monitor zaplacilem 2720zl ale zalatwial mi go kolega. Normalnie kosztuje w zaleznosci od sklepu od 2800-3000zl.

 

PS Dodam tylko ze przesiadka z CRT na tego LCD byla dla mnie nie malym szokiem jesli chodzi o jakosc obrazu.

 

Art

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja opisze moje L557:

monitor mam od ubiegłych wakacji. Już mi na liczniku stukneło 1884 godziny użytkowania monitora.

 

Kolory piękne, głęboka czerń.

 

W NFS Underground nie smuży. Gram troche w RTCW: ET i bardzo dobrze mi się gra.

 

Filmy odtwarzają się płynnie.

 

A najlepsze, że po kilku godzinach przed monitorem nie czuje się zmęczenia oczu.

 

Bardzo polecam ten monitor wszystkim.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cr4shh: podaj dane sklepu, w ktorym tak malo kosztuje. Zadzwonie tam i zorientuje sie, bo byc moze bede nie dlugo w okolicach, to bym kupil :) za te cene warto, chocby na handel :)

 

michalak: widzialem w MediaM eizo L557, super monitorek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://www.astrada.pl/produkt_info.php?id_...&nr_kategorii=1

 

NEC/Mitsubishi MS 1701

 

Cena netto: 1570.00 PLN

 

Parametry techniczne:

 

Ekran: 17"

typ ekranu: TFT

jasność [cd/m2]: 260

kontrast: 450:1

czas reakcji [ms]: 16

max rozdzielczość: 1280 x 1024

kąt widzenia: 140 stopni/140 stopni

rozmiar plamki: 0.264mm(H) x 0.264mm(W)

wyświetlane kolory: 16.19 milliona

głośniki: nie

sygnał wejściowy: VGA-Mini D-Sub (15pin), DDC2B

wymiary: 374 x 383,6 x 196

waga [kg]: 5,3

certyfikaty i atesty: CE, TUV, FCC, TCO 99, EPA Energy Star, E2000

gwarancja: 3 lata

Producent: NEC/Mitsubishi

 

 

A CO POWIECIE O TYM MODELU? Nawet przystępna cena jak na te parametry.

 

Pozdrawiam,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

www.slc.com.pl

Kupowales cos kiedys u nich ? Nie ma problemu z gwarancja itp. ?

 

I jak ma wogole Sony ... dzwonisz do Sony i przysylaja kuriera czy do tej firmy w Olsztynie ? ...

 

Moglbym zamowic u nich. 100 zl taniej niz w komputroniku - tylko nie wiem czy mi wysla. A do Olsztyna znowu nie podjade, 419km w linii prostej ~~

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z gwarancja jest tak. Kupilem iiyame w poniedzialek i facet nie wypelnil gwarancji do konca, powiedzial ze jak by cos sie dzialo to zebym przyszedl w przeciagu 5 dni i wymienia na nowy. To poszedlem w piatek bo mialem 3 subpixele i we wtorek mam miec nowy. Nie sadze zeby ci wyslali, ale kto wie? Co do sony to jak cos sie zepsuje to musisz chyba zaniesc monitor do serwisu sony.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cr4shh: Hmm a jaka iiyame wziales ? Jak bedziesz miec sprawna to mozesz podrzucic jakies zdjecia i opisek z wrazeniami :)

 

Aha ... jak bedziesz odbieral to moglbys sie spytac goscia o to czy bylaby jakas szansa z wysylka i jak jest z ta gwarancja Sony ? Bardzo Cie prosze =]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...