Skocz do zawartości
(D)jur(on)

Extremalne kręcenie 486

Rekomendowane odpowiedzi

Skoro czytałeś o tym na starym forum, to dlaczego nie zadasz tego pytania na tamtym forum, jeśli była taka wypowiedź to napewno dostaniesz linka do tego postu..

Dlatego ze po zmianie serwera dyskusje.pl nie moge sie zalogowac a administratorzy pomomo moich blagan nie pomagaja mi :evil:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Slyszalem ze juz parenascie ladnych lat temu na uniwerku gdzies w stanach wysisnieto z DX-a 486 1GHz oczywiscie na cieklym azocie ale nie wiem jak to bylo mozliwe i jakie tam bylo fsb :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

niewiecie czy sa moze jakies przejsciowki z SLOT1 na to pod 486 i czy 486

ma zablokowany mnoznik jak sa pzejsciowki to sie pobawie :twisted:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam u siebie dx 66 i 33 - tylko nie mam zielonego pojęcia jak tam się wszystko ustawia - radzieckie płyty. A co do najtańszego proca na rynku - do tego karty graficzne jak mają 1mb pamięci to cud i kurka boże narodzenie na cholere mi taki proc, dysku pod to nie podepne po mi nawet gigabajta toto nie wykryje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak nie podepniesz, pierwszy dysk < 512 (zeby bez LBA byl) a nastepny do bolu, windows powinien dac rade i wykryc

--------------------------------------------------------------------------------------

moj vx wykrywal do 8GB a dzialala 40GB bez problemow, mam gdzies 486sx25 wiec moge sprawdzic :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak nie podepniesz, pierwszy dysk < 512 (zeby bez LBA byl) a nastepny do bolu, windows powinien dac rade i wykryc

--------------------------------------------------------------------------------------

moj vx wykrywal do 8GB a dzialala 40GB bez problemow, mam gdzies 486sx25 wiec moge sprawdzic  :lol:

No to pomalu sie cofamy 486,386,286,186,086 (widzial ktos ten ostatni w akcji?)...

 

Ps. niesamowite przezycie :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak nie podepniesz, pierwszy dysk < 512 (zeby bez LBA byl) a nastepny do bolu, windows powinien dac rade i wykryc

--------------------------------------------------------------------------------------

moj vx wykrywal do 8GB a dzialala 40GB bez problemow, mam gdzies 486sx25 wiec moge sprawdzic  :lol:

No to pomalu sie cofamy 486,386,286,186,086 (widzial ktos ten ostatni w akcji?)...

 

Ps. niesamowite przezycie :lol:

ja widziałem :)

a nawet jego lekko zutowane wersje sprzedawane jako zilog z80 / do dziś w coniektórych kontrolerach CNC się je montuje :)/

pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zilogi z tego co wiem sa montowane w kalkulatorach (takie same jak w Spectrum :!: )maja jakies 3MHz btw wie ktos moze czy zwiekszenie napiecia na procu przyspieszy go w kalkulatze mam tylko proc plytke ze stykami od guzikow wyswietlacz oprnik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

niewiecie co by sie stalo gdyby do takiej plyt z procem 486 wlozyc chip BIOS'u z mojej co ma zakres magistrali 66-133 a monoznika niepamietam chyba 3-8 czy ta stara plyta dostala by "kopa"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

niewiecie co by sie stalo gdyby do takiej plyt z procem 486 wlozyc chip BIOS'u z mojej co ma zakres magistrali 66-133 a monoznika niepamietam chyba 3-8 czy ta stara plyta dostala by "kopa"

Oj mam wielkie wątpliwości czy ta płyta by ruszyła ... ale nie ma rzeczy niemożliwych :twisted:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wracajac do przeszlosci: a widzieliscie 8088 (nazywany rowniez mazowia) ?

ZX81 rulez :lol: :lol: :lol:

--------------------------------------------------------------------------------------

pierwszy komp ZX Spectrum 48kb

pozniej + 2xfdd 3'' 360kb (40kb system) dwustronna +GP500 (drukarka) +AY +JOY

ps: widzieliscie jak AMSTRAD 1512 smida w dosie na swoich 512 kb ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kiedys dorwałem i "bawiłem się" zx 81, śmigalem w gierki na commodore 16, a mój wujas projektował ELWRO :D (ale jazda)...

 

a jeśli chodzi o Amige to z tego co pamietam jej zegar to 7,14 Mhz a śmigało to tak że hey wtedy kolesie co mieli PC z zazdrością patrzyli na moja Amisie i to co na niej wyprawiałem, (animacje, prezentacje, czołówki do kaset VHS) ( o kurde ile ja lat wtedy miałem :D , kolesie do mnie przychodzili (jak na wyklady) z zeszytami i tlumaczyełm im jak robic czołówki a oni notowali w zeszytach :D ) To były czasy... Atari 800 xl( z pieknymi niklowanymi przyciskami :D , tylko w porównaniu z spectrumem to wgrywanie gier i programów na Atari to była zgroza. Na spectrusiu jak wywaliło to się cofało wpisywało continue i dalejszło i do tego tylko 30 obrotów licznika a na Atari 200 ( chyba że ktos mial turbo) :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...