Skocz do zawartości
Zioło85

asus a windows

Rekomendowane odpowiedzi

mam taki problem ze podczas ladowania XP występuje u mnie coś takiego jak to ze klawiatura nie odpowiada i od momentu proby uzycia klawiatury blokuje sie tez mysz i trzeba restarta zrobić

Slyszalem (widzialem) ze to sie zdarza na wielu asusach Co jest grane bo ja nie mam pojecia :?:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja bardzo nie lubie asusow a7V600 / -X - sa wredne na maxa.

pala zasilacze, sa wybredne na pamieci, zawieszaja memtest86, brrrr.

polecam cos na NF2 i najlepiej nie asusa, ew. ogolnie po prostu nie asusa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

rapra: Co ty za bzdury gadasz?? Asusy sa swietne moze ten chipset jest do d***!!!!!!!!!! Ja mialem 2 Asusy P4b266 i to co mam w opisie i sa zaje******!!!!!!!!!!!!! stabilne zero problemow!!!!!!!!!!!!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja bardzo nie lubie asusow a7V600 / -X - sa wredne na maxa.

pala zasilacze, sa wybredne na pamieci, zawieszaja memtest86, brrrr.

polecam cos na NF2 i najlepiej nie asusa, ew. ogolnie po prostu nie asusa.

Rapra, coś słoneczko za mocno przygrzało....? :wink: Podaj mi przynajmniej TRZY powody dla których nie warto Asusa. Wiesz, dać odpowiedź na odpał nie trudno. Nie sądzę byś na tym forum znalazł osobę , która miała więcej do czynienia z płytami Asusa niz ja i mówię Ci, że bzdurki opowiadasz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ASUSY są dobre ale ale moj problem dotyczy czego innego prosze o jakas pomoc anie dyskusje z gosciem ktory sam pewnie w życiu plyty asusa nie widzial w pracy :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam a7v333 i mam taki sam problem. Występuje niezmiernie rzadko ale jednak daje się we znaki. Jeśli po uruchomieniu windowsa (albo podczas startu) nacisne jakiś klawisz na klawiaturze, to po uruchomieniu systemu całe ps2 (myszka i klawiatura) wogóle nieodpowiada. Jedyne co zauważyłem to to, że ta sytuacja poprzedzona jest głosowym komunikatem Asus Post Reportera "no keyboard detected". Nic nie pomogło, na wszystkich biosach problem występował. Chyba te płyty A7Vxxx juz tak mają. Może z A7V880 może bedzie lepiej :). Acha... masz coś zaniską temperature jak na tak podkręcony procek i boxowe chłodzenie, mi asus obniza odczyt temp. o 20 stopni :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no wkoncu ktos konkretny :!: Piszesz ze jest jakies powiadomienie glosowe u mnie nic nie ma a zadnych napisow nie widzialem

 

P.S.

a z ta temp. to wiem co pisze bo to nie jest taki zwykly box :twisted:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mib: nie zauwazyles w swoim zacietrzewieniu, ze ja wymienilem dokladnie model plyty - Ty wyskakujesz z P4B...

Hanu: w moim poscie podalem dokladnie 3 takie powody. nie wiem ile tych plyt asusa montowales, ale ja tez nie jestem taki ostatni.

Ziolo85: pytales o rade, a ja taka udzielilem - moze szokujaca ale w moim mniemaniu rozsadna. W pracy nie tylko widuje plyty ale montje i testuje komputery, a moje uwagi wynikaja z doswiadczenia z wieloma roznymi modelami i producentami.

do wsyzstkich: mozecie sie nie zgadzac, ale nie lubie gosci ktorzy mnie obrazaja tylko dlatego, ze mam inne zdanie. to jest forum, a nie piaskownica

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No offence, ale ja Cię nie obraziłem , a wyraziłem zwątpienie w faktyczność Twoich słów. Nie wiem na jakie egzemplarze ty trafiłeś, ale z problemami o których piszesz nie miałem do czynienia ( choć raz rzeczyiście zdarzyło się, MoBo P3C2000 spaliło z rzędu dwa zasilacze), a również na codzień mam do czynienia z zawodowym dłubaniem przy kompach. No ale ta dyskusja do niczego nie prowadzi. EOT.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rapra, coś słoneczko za mocno przygrzało....? :wink: Podaj mi przynajmniej TRZY powody dla których nie warto Asusa.

nie lubie asusa bo jest za drogi - jedzie na opinii P2B (jak abit zresztą na BH6 :D) i od tego czasu nie pokazał nic rewolucyjnego a miewał wpadki - (no moze mniejsze niż abit) - ale abit odbudował swoją reputację NF7

 

a tak naprawde jak zgred pisze żeby nie warto asusa to nie warto - po co ryzykować mając dobe alternatywy ? :roll:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

rapra: ok ale zobacz co sam napisalem ew. "ogolnie po prostu nie asusa" wiec no nie mow ze ogolnie plyty Asusa sa kijowe. jakby tak bylo to by ta firma nie istniala!!!!!!!!!!1 a tak na szczescie nie jest!!!!!!!!!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dolaczam sie do opini o zawieszaniu przez klawiatury asusy.Moje mobo A7v8x-x robi to czesto.Nie pomogla wymiana zasilacza ani klawiatury na bardziej szlachetna.Po zapodaniu innych biosow sytuacja sie nie zmienia(te typy tak maja pewnie)Pozatym nic nie mam do zarzucenia.Teraz zmieniam plyte ale tez na asusa!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to dziwne z ta klawiatura ja na swoim nic takiego nie zauwazylem!!! A moze w biosie cos macie wlaczone zrubcie clear cmos i zobaczcie czy to cos da. Moze gniazdo sie skopalo to zostaje tylko wymiana klawy albo kupno przejsciowki usb----> ps2. powodzenia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale m rapra porada ze asusy  sa do niczego tak kazdy moze powiedziec powiedz lepiej jak se z tym poradzic  :!:

widzisz... w mioim mniemaniu najsybciej i najskutecznej rozwiazalaby sprawe wlasnie wymiana na inna plyte nie asusa -

np. EPoX 8KRAI, KRA2I (jesli koniecznie KT600), Abit NF7, ew. EPoX 8RDAxx (chociaz ten model epoxow bywa kaprysny).

co do asusa: nie twierdze absolutnie, ze asus jest do bani - plyty asusa pod P4 sa najlepsze i na nic starania innych producentow.

ale pod AMD asus nie potrafi zrobic dobrej plyty - nawet A7N8X deluxe nie jest moim zdaniem wert swojej ceny - za mniejsze pieniadze mozna kupic plyty z o wiele wiekszymi mozliwosciami OC i do tego mniej klopotliwe.

a to, ze wymienione asusy (te na VIA) sa problemowe naprawde nie upierajcie sie - ja musialem zmontowac dziesiatki kompow na asusach i naprawde wiem co mowie - te plyty sa kaprysne, trudne do okielznania i bardzo wybredne. jesli jest jakis powazniejszy problem jest on najdczesciej wyjatkowo paskudny i trudny do wyleczenia. Jak widze a7v600 w specyfikacji to mi sie po prostu nie chce montowac.

i naprawde zmiane plyty na cos innego uwazam za logiczne i dobre rozwiazanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za porade :!: Poszlem do serwisu i dowiedzialem sie ze to jest czesty problem w tych plytach i juz mozna to zrobić na gwarancji ale malo osób o tym wie i dlatego sie z tym mecza i mowia ze tak musi być :!:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja bardzo nie lubie asusow a7V600 / -X - sa wredne na maxa.  

pala zasilacze, sa wybredne na pamieci, zawieszaja memtest86, brrrr.  

polecam cos na NF2 i najlepiej nie asusa, ew. ogolnie po prostu nie asusa.

Tak sie skalda ze mam A7V600:

pala zasilacze- od wrzesnia 2003 zaden zasilacz nie zostal spalony przez ta mobo.

Sa wybredne na pamieci- nie sa :)

zawieszaja memtesta- raz testowalem gdy robilem 13,5*133@11@166 (chlodzenie od box wersji): 0 zwiechow.

zyciowa prawda: nie wiesz nie pisz gupot :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...