Skocz do zawartości
narciarz

220 stopni na podkręconym athlonie

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Własnie sobie sciągnąłem programik Central Brain Identifier 7.0.0.5 Beta tak zobaczyć to to jest i w zakładce Mobility patrze a tam się wartości na bierząco zmieniają temperatury jakiejś i prędkości procka w MHz.

Wrzucam zdjęcie screena tego czegoś:

Dołączona grafika

 

Programik ściągnąłem z tąd:

http://cbid.amdclub.ru/files/cbid70b.zip

 

Wiem, że to pewnie jakieś przekłamania ale może ktoś jeszcze wrzuci ile u niego jest tej temperatury. Od razu mówie, że vcore u mnie 1.75V jest a ten programik pokazuje 1.623V.

Co o tym sądzicie :?:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

usunąłem ten temat przy duronach i przenosze go tu

 

jest program o nazwie ,,Central Brain Identifier 7.0,, do AMD

wykrywa jakieś opcje na procku w zakładce Mobility

Halt State -enable (disable)

STPGNT C2 State -disable (enable)

co to są za opcje ? i do czego służą ?

PS program tu

http://cbid.amdclub.ru/files/cbid70b.zip

 

ps

właściwa temperature programik zaczął mi pokazywac po restarcie i rozpakowaniu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie pokazuje dobrz etemperaturki. Tylko ze sa dwie z procesora. Jedna zgadza sie z biosem a druga z kosmosu wzieta gdzies o 20 stopni mniejsza :D. To tak jak ze Speedfanem i MBM tam tez jest ta druga temperaturka, a nie jest to wcale temperatura chipsetu. W programie jest tez mozliwosc zmiany mnoznika, lecz u mnie konczylo sie to resetem :D. Ogolnie fajny programik.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozwiązanie problemu kosmicznej temperatury jest bajecznie proste ... wystarczy wejś w plik CBIdCfg.ini i go zedytować:

 

W miejscu gdzie mowa o temp. CPU wybieramy Sensor 1 >>

 

; Determines whether to monitor the CPU core temperature

DetectCPUTemp=1

; Specifies the TSensor0 or TSensor1

TemperatureSensor=1

 

zapisujemy zmieniony plik i odpalamy program.

 

Poprzednie wersje podawały mi np 220 i 46C a obecnie 30 i 46C. 30C to temp. systemu ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

epoxer Mowisz, ze to druga temperatura to jest temperatura systemu. A czy zgadza sie ona z tym co Ci podaje bios?? Bo z tego co wiem zarowno Abit jak i Epox podaje dwie temperaturki w biosie. CPU i SYSTEM, a jak juz pisalem w pragramach typuc SpeedFan,MBM podane sa 3 temperaturki. Jesdna PROCKA(bios), druga SYSTEM (bios), a trzecia to niby skad sie bierze?? I ta trzecia temperatura podawana jest wlasnie w tym programie. Reasumijac, w moim przypadku Central Brain Identifier podaje temperaturke PROCKA zgodna z biosem i ta druga temperaturke ale to nie SYSTEM, bo sie rozni od tej podawanej przez bios.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

epoxer Mowisz, ze to druga temperatura to jest temperatura systemu. A czy zgadza sie ona z tym co Ci podaje bios?? Bo z tego co wiem zarowno Abit jak i Epox podaje dwie temperaturki w biosie. CPU i SYSTEM, a jak juz pisalem w pragramach typuc SpeedFan,MBM podane sa 3 temperaturki. Jesdna PROCKA(bios), druga SYSTEM (bios), a trzecia to niby skad sie bierze?? I ta trzecia temperatura podawana jest wlasnie w tym programie. Reasumijac, w moim przypadku Central Brain Identifier podaje temperaturke PROCKA zgodna z biosem i ta druga temperaturke ale to nie SYSTEM, bo sie rozni od tej podawanej przez bios.

Właśnie sprawdziłem dla pewności - zarówno Cbid (ten progs) jak i 8RDAVCORE podają to samo czyli temp systemu. Progs jest Build 0505 beta

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Crusio

a skąd wiesz czy tamto ci od początku zle nie pokazuje ?

ja mam identycznie w tym programiku i w Aida32 i w biosie

A skad wiem. Stad

www.crusio.webpark.pl/temp.JPG
Przypatrz sie jeszcze temperaturom z MBM w tray-u:

Czarna odnosi sie do plyty glownej i taki sam odczyt podaje AIDA (roznica 1 stopnia na screenie ale ogolnie podaje taka temperaturke)

Czerwona odnosi sie do procesora w AIDZIE i to sie zgadza

Zielona natomiast jest wzieta z kosmosu niby i pokrywa sie z ta druga temperaturka podawana przez ten program, jak zarowno przez Speedfana.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Są takie dziwne podejrzenia na temat tmp 3 (sensor 3):

 

1 - temperatura zasilacza - bo w sandrze opis do niej jest "poweraux" -interpretowany przez wiele osób jako zasilacz ( tylko jaki zasilacz ma sensor?? i nawet codegeny go mają??!! hehe)

2 - temeratura jądra procesora - pod warunkiem że proc ma wbudowaną diodę np. barton. ( na niektórych plytach ta temp pokrywa się z temperaturą podawaną w biosie jako odczyt z diody w procu)

3 - teperatura 3 czujnika z płyty - nikt nie wie gdzie on jest, podobno blisko socetu

4 - temperatura chipsetu lub mostka

5 - temperatura z kosmosu

 

Tyle wyczytałem na różnych forach.

U mnie też występuje sensor 3 ( mbm, speedfan, sandra - power/aux temp) . W biosie jej nie ma. Wskazania są synchroniczne ze wskazaniami temp proca z biosu tyle że o 6-7 stopni mniejsze. Uznałem tą temp za rzeczywistą proca, bo nie chciało mi się wierzyć, że przy wc różnica między temp proca a wody wynosi w idle 20 st ( może na cpc tak :)). Jest jedno ale. Wszystkie te pomiary biorą w łeb gdy.. podłączam byle jaki wentyl i skieruję go w okolicę socetu, temperatury gwałtownie spadają po 1 min o około 10 st !!!!!( przy wc ,a temp wody się nie zmienia ).

"Lekarstwem" jest czujnik zewnętrzny-obiektywny, który umieścimy pod radiatorem-blokiem obok jądra, ale i tak poda tylko orientacyjną temperaturę którą skonfrontujemy z tą podawaną przez bios.

(pisząc text , przy włączonym prime (45 min stress) , procu z podpisu (@3200+ na 1.65v), wentylu na kadecie puszczonym na 5v mam następujące odczyty: proc(bios) 47 , temp3 (domniemana proca- mbm i speedfan) 40 przy temp wody 33 st( w układzie 0.5l)

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ojjj tu sie chyba mylisz kolego :D. Bo zeby program odczytal temperaturke z diody termicznej z procka to Mobo musi oblugiwac ta funkcje, a z tego co wiem to tylko Soltek i Asus montuja takie cudenko.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...