Skocz do zawartości
LOBO

transport ze Stanów .. .znowu ...

Rekomendowane odpowiedzi

Hmm mam pytanie - czy odkąd jesteśmy w unii :D są jakieś inne limity i sposoby żeby celnicy się odzcepili od paczuszek z USA ? Przedtem z reguły wystarczyło napisać ża gift i zdeklarować wartość poniżej 75 $... Czy ktoś się może orientuje czy nastąpiły jakieś zmiany ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spieszaj sie!!

Jak widac na podzespoly elektroniczne narazie jest 7% cla i bedzie sie zwiekszac o 1 z kazdym miesiacem.

Jezeli chcesz cos importowac to najlepiej teraz bo pozniej bedzie z pozno. Nie wiem jak jest z podarunkami ale pewnie sie nic nie zmienilo.

 

P.S. Google naprawde nie gryzie i znalazlem to w ciagu 2min. :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Teraz jest tak, że paczka nie opisana zawierająca elektronikę jest kasowana (niszczona).

Amerykańce boją się już wszystkiego.

To info przekazał mi szwagier, który tam mieszka na stałe. W zeszłym roku wysłał mi w liście kartę ATI (bez cła i podatku), a teraz już nie przejdzie taki numer.

Gość ma znajomych, którzy pracują w NY na lotnisku i stąd ta informacja.

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Teraz jest tak, że paczka nie opisana zawierająca elektronikę jest kasowana (niszczona).

Amerykańce boją się już wszystkiego.

To info przekazał mi szwagier, który tam mieszka na stałe. W zeszłym roku wysłał mi w liście kartę ATI (bez cła i podatku), a teraz już nie przejdzie taki numer.

Gość ma znajomych, którzy pracują w NY na lotnisku i stąd ta informacja.

Pozdrawiam.

A ile ten szwagier przedtem wypił?? Buhahahahahha. Większej bzdury dawno nie czytałem. Nie tak dawno znajomy przysłał rodzince kamerę DV, wysłał w szmatach, nie płacił żadnego cła, ani podatku i nikt mu przesyłki nie zniszczył.

Poradź szwagrowi, żeby poszedł na odwyk, może jeszcze nie jest za późno :))

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no Marezek ma racje ja wysylalem dvd , laptopy i inne sprzety i wszystko doszlo pod warunkiem ze paczka dekalruejsz ze jest ponizej 35 dolcow ... jak zadekalrujesz ze jest sprzet to CElnik w Pl ma OBOWIAZEK narzucenia CLa ..... oczwyiscie mowie o paczkach morskich bo lotnicze od tego roku wszystkie przeswietlaja wiec to jest loteria... a co do niszczenia w USa tych paczek to eliaktnie mowiac naprawde smieszne bo co amerykancow intresuje co od nich wyjezdza Cli sie i przeglada wszystko w panstwie koncowym paczki......

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mozesz skorzystac z http://www.polamerusa.com/cennik.asp.

Ja wysylalem w marcu, paczka lotnicza, radio Clariona i glosniki do samochodu dla siostry. Wszystko nowe, zapakowane w folie. Przy nadawaniu gosc powiedzial mi zebym w deklaracji wpisal "uzywane radio" i podalem wartosc przesylki 35$. Wszystko doszlo bez problemu po tygodniu. Oczywiscie w przypadku zaginiecia lub uszkodzenia, masz ubzepieczenie tylko do wartosci jaka podales, ale nie slyszalem zeby sie to komus znajomemu zdarzylo.

Jeden funt to 0.45 kg.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...