Skocz do zawartości
EdekZKK

LiteON DVDRW 812S + Kprobe2 = Servo error???

Rekomendowane odpowiedzi

Jak w temacie. Naped wydaje sie pracowac normalnie poza tym programem. 2 Rozne nosniki (TDK DVD+RW, Yakos DVD-R) i ten sam objaw. Mniej wiecej pod koniec testowania nosnika naped zaczyna sie dziwnie zachowywac - nie kreci plyty tylko tak dziwnie szybko stuka (dosc cicho) a w Kprobe w pasku na dole jest napis "servo error 030900 after xxxxxx... O co chodzi? Naped jest uszkodzony czy co? Firmware US0J.

 

PLZ HELP :roll:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprobuj przetestowac plyte nagrana do polowy i powiedz jaki bedziesz mial end adress (interesuja mnie 2 pierwsze cyfry zapisu hexagonalnego). Jezeli bedzie to 23 to twoj litek nie umie znalezc konca plyty i probuje przeskanowac ja cala nawet w miejscach nie zapisanych.

 

PS. Na cdrlabie mam nicka Edek z Fabryki Kredek czyli podobnie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Raczej chodzilo mi o end LBA, ale to tez mi wystarczy. Tylko pewnie robiles szybkie kasowanie nosnika - dlatego test doszedl tak daleko (do ok 95% plyty przy nagranej polowie). Zrob pelne kasowanie i powtorz ponownie nagranie polowy plyty. Jezeli litek pokaze end LBA znowu takie wysokie to znaczy ze nie rozpoznaje konca plyty. Naprawic tego sie firmwarem raczej nie da ... Dla pewnosci mozesz jeszcze odpalic CDSPEEDa z nero jak juz sprawdzisz kprobem i sprawdz czy bedziesz mial gwaltowny skok predkosci na nosniku ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz prawo - ale to specyficzne uszkodzenie - bedziesz musial to dobrze opisac i ew. udowodnic. Jednak to uszkodzenie nie jest jakos szczegolnie dokuczliwe.

Jezeli teraz przy nagranej polowie plyty znowu dojedzie do 20+ end LBA to znaczy ze nie rozpoznaje konca. Oczywiscie nagrywasz pojedyncza sesje ?? I jeszcze z ciekawosci zrob wykres predkosci CDSPEEDEM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pooki co po "twardym formacie" i nagraniu 700MB znow dojechal do 230532h - czyli chyba znow do konca. Zatrzymal sie na 99% i napisal Done na dole - nie zglosil zadnego bledu. Zaraz puszcze tego Nero... A wynik z Kprobe:

 

PI Max=12 Total: 22913 Averange: 0,259

PO Max=9 Total: 1995 Averange: 0,023

 

Co o tym sądzisz? Plyta to TDK+RWx4

 

A co do uszkodzenia - dokuczliwe jednak tak - nie moge teoretycznie zadnej plyty sprawdzic pod katem bledow :cry:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...