Skocz do zawartości
greenhorn

pomozcie wybrac 17"

Rekomendowane odpowiedzi

po przejrzeniu wiekszosci postow poswieconych 17" nadal czuje niedosyt, jak narazie mam do wyboru:

 

LG F700P

Iiyama Vision Master Pro 1413 (LM704UT)

Philips 107 P50 Brillance

LG ez T710PH

 

 

jak narazie to moje propozycje, wspomne tylko ze duzo gram i oczekuje dobrej jakosci obrazu; wyzsze rozdzielczosci nie sa mi potrzebne; planuje przeznaczyc na monitor 800-850zl max!, aha dobrze aby mial dobre powloki ochronne, antyrefleksyjne, antyodblaskowe, etc. ;]

 

aha, warto intwestowac w cyfrowe zlacze?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam LG F700P

I Jestem szczęśliwy, a to dlatego, że kupiłem go wtedy gdy LG przywiązywała większą wagę do jakości a mniej do marketingu

 

Nr wersji 11 2002

- począwszy od plastiku obudowy, który teraz wygląda jak opakowanie jednorazowe od jogurtu (oczka pozlewane, niedopracowane kontury styku skrętów)

- pierwsze 700P były oparte o elementy elektroniczne z LG 795 FTplus najlepszej moim zdaniem 17" CRT

- kineskop też świeci lepiej, krótko mówiąc jest wyraźniejszy, ostry i lepiej odwzorowuje kolory

 

Jednak gdybym miał brać z tych co przedstawiłeś to i tak bym brał LG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

LG pomiń na starcie, fatalna geometria i kolory, kolega do dziś nie ustawił idealnie geometrii a każda zmiana odświeżania czy rozdzielczości i już jest sieczka.

IYAMA pewnie najlepsza ale dużo droższa, philips bardzo dobry i kosztuje rozsądną kasę. i 3 latka gwary mam :)

kolega zachwala bardzo MIRO.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym ci polecil Samsunga SyncMaster 757MB. Kosztuje ok 800-820zl, a jakosc obrazu jest naprawde ladna. Sam go niedawno kupilem i nie narzekam. Gdybym stal znowu przed tym wyborem to bym go znowu wybral. LG F700P, ma moj sasiad i powiem ci ze obraz jest ostry przy 800x600@60Hz, ale przy normalnej pracy, czyli 1024x768@85Hz jest juz znacznie gorzej. Obraz w rogach jest rozmyty i nieostry.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

LG pomiń na starcie, fatalna geometria i kolory, kolega do dziś nie ustawił idealnie geometrii a każda zmiana odświeżania czy rozdzielczości i już jest sieczka.

Kolego (czyli ja :P) juz dawno temu usatwil geometrie i nie wciskaj mu kitu. Racja , jak zmienisz rozdzielczosc na inna niz obecna to ekrana sie beznadziejenie rozzjedzie. Ale i tak wszedzie pracuje w 1024x768 wiec ten problem mozna ominac, mimo iz czasem bywa denerwujacy :.

Tak jak " minkia ", mam pierwsza werjse LG, zakupiona zanim jeszcze pojawily sie w Lublinie :D , i pomimo klopotow z geometria jestem zadowolny z mojego monitorka. Jedyny płaski kineskop w rogachh ekranu :D i extra wyglad, az milo sie patrzy :P. Poza tym teraz kosztuje grosze, ja za swoj dalem 1000PLN (w sklepach kosztowal 1250PLN).

Gdybym mial mało kasy to bralbym ponownie ten sam model.

 

ale przy normalnej pracy, czyli 1024x768@85Hz

normalnie to on chodzi 1024x768@100Hz ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dałeś 850 zeta, nie kituj już, kosztował ok tysiąca z VAT'em.

poza tym widziałem jaki masz obraz przy starcie kompa, w dosie, w innych rozdzielczościach i polecić komuśten monitor to trzeba go bardzo nie lubić. nie będę pisał że często padają "bo tobie chodzi" .

 

popatrz na MIRO w tej samej cenie to zobaczysz co można mieś za tę samą kasę, albo na samsunga popatrz - niebo a ziemia.

 

z celerona 533@800 też jesteś zadowolony ale są lepsze, duzo lepsze :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kurcze, kazdy narzeka na LG i Samsungi, wiec zastanawiam sie nad 17" Iiyama Vision Master Pro 1413 (LM704UT), jego cena to ok 750zl:

 

CECHY PRODUKTU

przekątna	17 caliprzekątna widzialna	16 caliwielkość plamki	0,25 mmmaks. rozdzielczość	1280 x 1024 pikselimaks. rozdzielczość przy 85 Hz	1024 x 768 pikselimaks. odchylanie poziome	70 kHzmaks. odchylanie pionowe	160 Hztyp kineskopu	Diamondtron MMpasmo przenoszenia	110 MHzspełniane normy jakościowe	TCO 99OSD	takgłośniki	niemikrofon	niedodatkowe możliwości	system HighBrightness umożliwiający podniesienie jasności do 420cd/m2szerokość	420 mmwysokość	430 mmgłębokość	408 mmkolor obudowy	beżowy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dałeś 850 zeta, nie kituj już, kosztował ok tysiąca z VAT'em.

Co za czasu nastaly, aby znajomy mowil mi ile JA dalem za MOJ monitor ;). To juz drugi raz jak wprowadzasz innych w blad krytykujac moj sprzet :twisted: Dalem okraglego tysiaczka. Jak wyzej pisalem racja ze rozjezdza sie ekran przy zmianie rozdzielczosci. Ale kto w obecnych czasach pracuje w DOSIE :lol:. Poza tym DOS widac tylko przez ok 40 sekund ;).

 

ps, nie musisz odpowiadac na kazdy moj post, nie mogac przegapic mozliwosc skrytykowania mnie, albo mojego sprzetu, tak krytykujesz sprzet LG a sam wiesz jak dobrze pracuje moja nagrywarka, pomimo iz innym gorzej, wszystko zalezy od modelu jaki sie trafi :), nawet niektore ABITy na KT600 sie sypia

 

ps2, ciekawe czy odpowiesdz na ten moj post :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

amd rulez chyba nie bardzo znasz sie na tym monitorq!!

ja mam LG F700P i nie szybko go zmienie!! monitor zayebisty.

przy 1024x768@100Hz obraz jest naprawde ladny, kontury ostre, kolory tez nie najgorsze.

przy 800x600 osiagniesz 144 Hz co daje rownie ladny obraz.

ja osobiscie pracuje na 1024x768 i teraz nie zamienilbym go na zaden inny.

rowniez przy duzych rozdzielczosciach jest super jakosc:

w csa gram na 1600x1200@75Hz i nie ma zadnych rozmazanych kontur, znieksztalcen, nieprawidlowosci.

 

ps. rzeczywiscie przy kazdej zmianie rozdzialki obraz sie rozjezdza, ale TYLKO wtedy kiedy wczesniej nie zmieniales ustawien monitora dla owej rozdzialki, bo ustawienia te sie same zapisuja i wgrywaja wlasnie przy zmianie rozdzielczosci... a i bios [800x600] mam idelanie ustawiony i windowsa [1024x768] i cs'a [1600x1200], a wszystko ustawialem tylko raz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Natomiast ja wyboru bym dokonał między Samsungiem SM757 a Iiyama Vision Master Pro 1413 (LM704UT).

Miałem wcześniej Samtrona na DynaFlat i obraz był naprawdę dobry.Jedyny problem leżał w geometrii, której za chiny ludowe nie szło wyregulować...

Co do LG to jakieś m-ąc temy byłem w posiadaniu LG Flatron ez T710PH jednak po tygodniu wymieniłem go bo moje oczy tego nie wytrzymywały. Co z tego,że w 1024/768 szło ustawić 100Hz jak obraz był bardzo niewyraźny i rozmyty.

 

Reasumując: odradzam Flatrona ez T710PH(wg.mnie to jakieś nieporozumienie), polecam Samsunga SM757 ale wcześniej zwróć uwagę na jego geometrię.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odwołuje to co pisalem o tym ze goemetria sie wali w LG F700P po przejsciu na inna rodzialke. Jest tak jak mowi "enigma_pl", Mam ten monitorek od poczatku jego istnienia i dopiero teraz tak zrobilem :lol:. Poustawialem sobie elganckio rodzialke w kazdej rodzielczosci i teraz jak zmieniam to wszytko elegancko wyglada. Mozesz nie brac pod uwage tego co amd rulezz i ja wczesniej pisalem. Wystarczylo tylko poustwaic dobrze geometrie w kazdej rodzialce i teraz pieknie chodzi :). Polecam monitorek :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam LG flatron 795FT i nie wymieniłbym go za żadną inną 17" (no chyba że Eizo).

Miałem bliski kontakt z 700P i mogę go polecić.

 

Jedna ważna rzecz. Monitora nie wolno kupić w ciemno. Trzeba go uruchomić, rozgrzać i obejrzeć geometrie, zbieżność, ostrość i równomierność oświetlenia / jasności.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sam też chciałem kupić 795FT, ale wtedy już nie było.

Wiem skąd wynikają takie kłutnie na temat LG

- większość populusu kupuje 700B a potem gadają jaki ten LG zły.

Mają rację. Jak postawiłem swego 700 P obok 700 B to tamten drugi jak by ktoś go oblał mlekiem. Niskobudżetowe produkty są nie dlatego tańsze, że ktoś tak postanowił tylko dlatego, że ktoś w nie pakuje gorsze podzespoły. Warto więc kupić 700P zwłaszcza teraz gdy różnica jest niewielka.

- mity o awaryjności LG możemy se darować. Jak firma sprzedaje setki tysięcy monitorów to jasne, że kilka tys. będzie stało w serwisie , ale to wynika z procentów. Kumpel mówi "Wiesz ile u mnie LG stoi w servisie", tak ale LG tygodniowo sprzedaje kilkadziesiąt sztuk a NEC, Iyama po sztuce.

- popieram "conti" Na miły Bóg omijajcie sklepy gdzie nie dają wam sprawdzić produktu. Teoretycznie stoi na półce kilkanaście modeli, ale włczone są nieliczne. Ponadto jeden podpięty do kompa zkalibrowanego ustawionego na maxa, a drugi tylko włączony i tyle. Bo przecież jedna firma organizuje bezpłatne szkolenia na cyprze a druga nie. To jest rzeczywistość polskich sklepów zwłaszcza na prowincji.

Advocem "AMD Rulezz" LG też ma 3lata gwarancji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

amd rulez chyba nie bardzo znasz sie na tym monitorq!!

ja mam LG F700P i nie szybko go zmienie!! monitor zayebisty.

przy 1024x768@100Hz obraz jest naprawde ladny, kontury ostre, kolory tez nie najgorsze.

przy 800x600 osiagniesz 144 Hz co daje rownie ladny obraz.

ja osobiscie pracuje na 1024x768 i teraz nie zamienilbym go na zaden inny.

rowniez przy duzych rozdzielczosciach jest super jakosc:

w csa gram na 1600x1200@75Hz i nie ma zadnych rozmazanych kontur, znieksztalcen, nieprawidlowosci.

 

ps. rzeczywiscie przy kazdej zmianie rozdzialki obraz sie rozjezdza, ale TYLKO wtedy kiedy wczesniej nie zmieniales ustawien monitora dla owej rozdzialki, bo ustawienia te sie same zapisuja i wgrywaja wlasnie przy zmianie rozdzielczosci... a i bios [800x600] mam idelanie ustawiony i windowsa [1024x768] i cs'a [1600x1200], a wszystko ustawialem tylko raz...

tak u amd najlepsze wszystko co on sam posiada :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja na twoim miejscu kupiłbym używanego Soniacza G200, E200 moim zdaniem najlepsze 17 jakie widziałem mówie o tych kineskopach co przy 1024 mają min 100 Hz Na allegro możesz dostać takie za 400 zł i są nieporównywalnie lepsze od tego co teraz jest w sklepach Te monitory kiedyś stały po 2000 zł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym zaproponował MAG-a 796PF2 1280x1024 85Hz 1024x768 100Hz.

Musze przyznac ze ja trafilem na felrna sztuke ktora przy 1280x1024 85Hz ma wyraznie rozmazany obraz ale to kwestia sztuki wiec jade z nia do serwisu. Do tego jeszcze support maga na stronie www jest delikatnie mowiac do [gluteus maximus]. Ale za ta cene monitor z takimi parametrami ciezko znalesc.

Co do serwisu natomiast teraz wszelkie sprzety elektroniczne w tym monitory produkuje sie na ilosc nie na jakos. Normy jakosciowe, sa teraz zdecydowanie bardziej łagone niz przed kilkoma laty 2mm odchylenia obrazu od lini poziomej czy pionowe na brzegach to tylko przyklad (to co prawda mozna zalatwic w serwisie placac jegomosciowi 50 zl za porzadna regulacje, ale w imie czego ??).

Generalnie nie ma teraz dobrych monitorow, mozna tylko trafic na dobra sztuke a najlepiej to kupic lezaka z magazynu sprzed 2 3 lat.

A juz nigdy nie kupowac w firmie dekanex w krakowie :evil: bo to qr.. i zlodzieje.

A z pzredstawionych wyzej opcji wybral bym iilyame

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z 17tek  to jedynie Samsung 757Mb superm monitorek i kosztuje  750zl a nie 800zl

A AWARIE samsungów ??/ kumpel jau 2 razy miał dym z monitora .. nie polecam chyba ze trafisz na egzemplarz OK ale to żadkośc.

 

Ja Mam 7 letniego EIZO F56 i zadnej awari jak na razie.

Dodatkowo można sterować z kompa wszystkim co sie da w OSD. Lepszej zbierzności kolorów i mozliwosci ustawien nie widziałem w zadnym innym monicie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dobra posprawdzam te monitorki;]

jakby ktos jeszcze mial cos do dodania to zapraszam;]

Skorzystałem z zaproszenia i od siebie dodam ,że pracuję na LG F700P i z czystym sumieniem go polecam. Żadnych usterek ,rozmazanych brzegów,rozjeżdżającego się ekranu oraz wszelkich bonusów utrudniających pracę NIE stwierdzono :wink:

 

P.S. Rozjazdy obrazu i masę innych "bajerów" miał zarezerwowany mój poprzedni monit = Hivision. :twisted:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...