Skocz do zawartości
CthulpiSS

wlot wody na wirnik

Rekomendowane odpowiedzi

Ave :!:

 

aby zupełnie nie zgnuśnieć i wodę lepiej zamieszywać poddaje właśnie moją ulubioną PH 802 kolejnej modyfikacji - znudziło się już jej, Bestyji, pięłkne pudełko z akrylu lepikiem i papą klejone, i chce na powietrzu pracować.

 

Tu też powstaje pytanie - jakiż to wlot jej zrobić ?

 

Usunąłem już mnóstwo, i teraz zastanawiam się czy CENTRALNY na wirnik wlot wody może jej w wydajności zaszkodzić :?:

 

bo oryginalnie to tuż przed komorą wirnika z centralnym wlotem jest takowa ... przedkomora, ze wlotem wody mimośrodowo umieszczonym.

Jako że w przepływach i pompowaniu laikiem pozostać zmuszony jestem, zapytuje Waszmości :

Dołączona grafika

 

czy modyfikacja powyższa, językiem łobrazkowo - prymitywnym wyrażona (paint rlz :D )

(analogiczna nota bene do wlotu realizacji z pomp Eheima (paczyłem na dokumentacje NIE na pompy))

opory przepływu zmniejszy a i wydajność poprawi,

czy też przepływ tudzież jego kierunkowość zakłóci przywarą się stając ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też właśnie jestem w trakcie przeróbek wyżej wymienionej pompki. Usunąłem już tą wstępną "pokrywkę" z "filtrem wody" i zastanawiam się czy może taki centralny wlot wody bezpośrednio na wirnik nie poprawi wydajności pompki. Najlepiej jak by się ktoś wypowiedział z właśnego doświadczenia (chyba widziałem tu gdzieś właśnie podobną modyfikację).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

szkoda, że nikot tego nie próbował ... 8O

 

cóz - w weekend się poświęcę i potnę PH 802 na plasterki :D

 

swoją drogą - może kotś z INNĄ pompką spojrzy w jej WLOT i powie nam czy jest CENTRALNIE na wirnik :?:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Opis mojej modyfikacji ph802 jest na tej stronie. Zdjecia narazie nie dzialaja bo na lycos cos padlo, jak ktos chce zdjecia to moge przeslac na maila. Nie badalem czy zrobienie wlotu centralnie na wirnik cos daje ale wydaje mi sie, ze lepiej jest jak woda wpada bezposrednio a nie krazy po pompce.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lepek - widziałem Twoją modyfikację już wcześniej - całkiem ładnie Ci to wyszło. Szkoda, że nie sprawdzałeś czy wogóle taka zmiana wlotu w czymś pomogła :( Mam nadzieję, że CthulpiSS da jakieś porównania (przed i po).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...