Skocz do zawartości
karaluch

Power Mac -jak do tego podejsc

Rekomendowane odpowiedzi

Witam .. wytargalem staregoo Maca (to Power Mac 7600/120 87MB RAM) Jeste na nim zainstalowany MacOS 8.6 po niemiecku, sa jakies bledy i system czesto wie wiesza, wlasnie sciagam kilka angielskich wersji (8.6 9.1 9.2.2). Wogole to moj pierwszy kontakt z Macintoshem i nawet nie wiem czy w nim jest Bios i jak do niego wejsc jak jest, nie wiem czy instalka systemu jest bootowalna czy trzeba cos kobinowac z ustawieniami bootowania ... moglbym prosic o jakies rady, wskazowki, gdzie szulac i wogole. Tak zastanawiam ile jest taki komputer wart (materialnie i wydajnosciowo) Chcialbym postawic na nim AutoCada i offica, nie mam pomyslu jaki program jest jeszcze w wersji Mac a moglby przydac sie dla domowych potrzeb (w adobe nie pracuje - wiec odpada

;-) )

 

 

--- UPDATE ---

 

Nagralem ISO Mac OS 9.2.2 na CDRW i albo ten CD-ROM (SCSI) nie czyta CD-RW albo trzeba gdzies ustalic bootowanie z cd... na prawde jestem zielony w tej kwestii i kazda rada bedzie dla mnie zlota !!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem, czy jeszcze się bawisz tym makiem, czy nie, ale 9.2.2 nie zainstalujesz bez sztuczek na nim. Max to chyba 9.1. Tutaj można sprawdzić.

A do "biosu" , a raczej czegoś w rodzaju (nazywa się ta zabawka OpenFirmware) wchodzisz trzymając command+option+o+f przy starcie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  t1g3r napisał(a):

karaluch =>

  sorka za reflex,

    podaj jakiegos linka, albo cos??skad masz tego macosa?

a jak cos to przegralbys??

951561[/snapback]

MacOS'a można kupić w SADzie (ew. Cortland). http://www.apple.com.pl lub http://www.cortland.com.pl

 

Inna możliwość to God damn you ! - wnt. ban dla tego Pana.... :rolleyes:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  x-men napisał(a):

raczej NAPEWNO NIE PÓJDZIE xp :[ inna architektórka procka

1302046[/snapback]

 

nie wiem czy sa ... emualtory na japko .. w stylu virtual PC 5 lub 6

http://www.digit.pl/artykuly/31590.html

 

art z tego linku :)

"

Virtual PC 6

 

 

Jeśli dopiero niedawno przesiadłeś się z peceta na Maca albo z jakichś innych przyczyn co pewien czas musisz korzystać z aplikacji przeznaczonych do peceta, Virtual PC Connectix, niedawno uaktualniony do wersji 6, może dać ci to, co najlepsze w obu tych środowiskach.

 

W tej edycji poprawiła się integracja programu z systemem Mac OS X (zwłaszcza z Dockiem) i dodano możliwość montowania image'ów dysków na biurku. Według Connectixa, nowy Virtual PC jest o 25 proc. szybszy niż wersja 5. Jeśli już ten wstęp przekonał cię do zakupu programu, warto pamiętać o tym, że ani ten program, ani żaden inny emulator nie jest prawdziwym pecetem za 1000 zł. To jedynie oprogramowanie, które pozwala korzystać na Macu z pecetowych aplikacji oraz systemu operacyjnego.

 

 

 

 

 

Virtual PC jest dostępny w wersjach, które emulują rozmaite systemy operacyjne, np. Windows 98, 2000 Professional, XP Home, XP Professional oraz PC-DOS.

 

Więcej na wejściu, więcej na wyjściu

 

Emulatory zawsze wymagają silnego komputera i Virtual PC 6 nie stanowi pod tym względem wyjątku. Można go uruchomić pod Mac OS-em 9 na Power Macu G3 bądź nowszym. Ponieważ Connectix zaleca korzystanie z Mac OS-a X 10.2.3, na potrzeby tego testu zdecydowaliśmy się skoncentrować jedynie na dziesiątce. Program wymaga procesora G3 lub G4 o prędkości co najmniej 500 MHz i 1 lub 2 GB wol-nego miejsca na dysku. Nam za poligon posłużyły dwa komputery: G4 Quicksilver o prędkości 867 MHz z 1 GB RAM-u oraz PowerBook G4/550 MHz z 512 MB RAM-u. Aby zbadać wzrost prędkości, o którym mówi Connectix, porównaliśmy przebieg instalacji Windows 2000 Professional w obu wersjach Virtual PC: 5.04 oraz 6 uruchamianych pod Mac OS-em X 10.2.3.

 

Aby określić użyteczność programu, sprawdziliśmy jego działanie z różnymi aplikacjami, takimi jak ACT - do obsługi klienta i wspomagania sprzedaży firmy Interact Commerce, AvantGo (wraz z Palm HotSync Managerem) - program przystosowujący strony webowe do przeglądania na Palmach oraz Microsoft Visio Enterprise do rysunków technicznych.

 

Rezultaty naszych badań różniły się od deklaracji producenta, który podaje prędkość opierając się na wynikach ze specjalnych programów testowych (benchmark). Przeprowadzone przez nas porównanie wykazało, że Virtual PC 6 w porównaniu z wersją 5.04 daje przeciętnie wzrost prędkości rzędu 5-10 proc. Ciekawie prezentują się wyniki osiągane na różnych komputerach. Na desktopowym Power Macu program działał niemal dwukrotnie szybciej niż na PowerBooku. Dowodzi to znaczenia pamięci cache typu L2 i L3 (w którą wyposażone są procesory nowszych PowerBooków i biurkowych G4, ale nie iMaców) dla szybkości działania tego emulatora.

 

Nie tylko szybkość

 

 

 

 

Na dobry początek Virtual PC 6 może dodać do Docka ikonkę Start, dzięki czemu będzie można odpalić dowolną aplikację windowsową bez konieczności wcześniejszego uruchomienia Virtual PC.

Użytkownicy Windows są przyzwyczajeni do uruchamiania programów przyciskiem Start w pasku zadań, którego w poprzednich wersjach Virtual PC nie było widać, dopóki sam program nie został uruchomiony. Virtual PC 6 dodaje ikonkę Start do Docka; jej przyciśnięcie daje dostęp do całego menu Start.

 

Do tej pory wykonywanie zapasowych kopii z dysków z Virtual PC przyprawiało o ból głowy, wymagało bowiem zapisywania obrazu całego dysku. W nowej wersji można wykonać backup dodatkowych plików takim programem jak Dantz Retrospect. Za to ciągle problemy sprawia drukowanie przez USB, ponieważ aplikacje windowsowe i makowe mogą równocześnie korzystać z tej samej drukarki.

 

Przed zakupem

 

Jeśli kupisz nową wersję Virtual PC z nadzieją, że będzie ona otwierać programy na Windows tak szybko jak PC albo że będzie ona szybsza niż poprzednia edycja, możesz być rozczarowany. Virtual PC 6 z tego punktu widzenia na pewno nie stanowi żadnego przełomu. Za to dobra integracja z Dockiem w dziesiątce oraz montowanie na desktopie obrazów dysków to funkcje, które sprawdzają się w praktyce. Wersja 6., podobnie jak i poprzednia, pracowała bardzo stabilnie na testowym G4 Quicksilver. Do codziennego użytku wraz z aplikacjami podobnymi do wybranych przez nas możemy polecić obie te wersje.

 

 

Jonathan A. Oski"

 

:)

pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...