Skocz do zawartości
seba11

[windows] Niemoge żadnego zainstalować!!! POMÓŹCIE !!!

Rekomendowane odpowiedzi

Niemoge zainstalować żadnego windowsa na kompie! Naprawde niewiem co jest grane! Kombinowałem już dużo i dalej nic! Sprzęt złożyłem niedawno i nigdy sam jeszcze nie chodził.

 

WIN 98 SE - zawiesza się przy na początku instali, gdy ładuje pliki potrzebne do instalacji, zaraz po ich skopiowaniu lub gdy włączy już instalatora wyskakują błedy z jakimiś plikami.

 

WIN 2000 pro - zaraz na początku instali wyskakuje błąd STOP

BIOS w tym systemie nie jest w pełni zgodny ze standardem ACPI. Skontaktuj się z dostawcą systemu lub odiwedź strone (..) w celu uzyskania aktualizacji biosu. Jeżeli niemożesz uzyskać aktualizacji BIOSu lub nojnowszy BIOS oferowany przez dostawcę nie jest zgodny ze standardem ACPI, możesz włączyć tryb ACPI podczas instalacji w trybie tekstowym. W tym celu, gdy pojawi się wezwanie do zainstalowania sterowników pamięci masowej, naciśnij F7. (..)
Nieraz nie wyświetli tego błędu, ale za to inny:

INNACCESSIBLE_BOOT_DEVICE, jeżeli ten ekran błędu stop widzisz po raz pierwszy, to uruchom ponownie komputer. Jeżeli ten ekran znów się pojawi, wykonaj następujące kroki:Sprawdź czy w kompie niema wirów. Usuń wszelkie nowe zainstalowane dyski twarde, lub kontrolery dysków twardych. SPrawdź czy dysk twardy jest prawidłowo skonfigurowany i zakończony terminatore. Użyj polecenia CHKDSK /f aby sprawdzić, czy dysk nie został uszkodzony, po czym uruchom ponownie kompa. (...)

WIN XP PRO - podobnie jak w przypadku wina 2000 zaraz na początku instalacji wywala błąd kodu 4 lub 7. Przynajmniej win 2000 wywala o co chodzi z błędem, a ten pokazuje tylko jego kod :evil:

 

Konfiguracja kompa: ESC KZVTA3 v.3.0 z najnowszym biosem (dopiero co kupiona na allegro); DURON 750 mhz; DDR 256 MB 266MHZ CL2,5 ; GF2 MX 400 64 MB 128 bit (też kupiona na allegro ale sprawdzona); HDD SEAGATE 40 GB ULTRA ATA. Większość używana, prócz dysku - 2 miesięczny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

spróbuj sparwdzić czy nie masz żadnych błednych sektórów w mbr tez miałem kiedyś taki problem spróbuj usunąć wszystkie partycje i zrobić je od początku u mnie to nie pomogło i miłem wymiane dysku a jak to nie pomoże może sprzesiadka na linuha pomoże z tego co pamiętam to boot tam można zainstalować powyżej 1024 cylindra a na windozie sie nie da

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak przy instalacji Windy są problemy to sprawiają je czasem pamięci RAM.

Czasem są uszkodzone czasem coś niegra między danym bankiem a pamiątką, czasem dla MOBO dane RAMy nie leżą.

Sprawdź pod kątem RAMów czy jest OK!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeslii chodzi o dysk to podłączałem też inny na którym normalnie chodzi win XP i też sie nie odpala. Zresztą na tym dysku na którym próbowałem instalować wina, postawiłem bez żadneo problemu na kompie z którego pisze te posty wina 2000, więc to chyba nie wina dysku. Z ramem byłem sprawdzić do kumpla i wszystko spoko u niego działa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...