Skocz do zawartości
rooland

Chieftec HPC-360-302DF coś chyba nie tak z wentylami:-((HELP

Rekomendowane odpowiedzi

Wszedzie czytałem że owy zasilacz posiada dwa wentyle wyciągające i poprawia chłodzenie w obudowie... dziś zakupiłem zasilacz i odrazu z ciekawości chciałem sprawdzić ile bede miał temp z tym nowym zasilaczem z dwoma wentylatorami...a tu wielkie zdziwienie mnie opentało... jest wiecej niż na normalnym codegenie...

 

komp nie ruszany tylko winda itd : codegen 37 C chieftec 40 C

przegladarka, mp3 itd : 43-44 C 47-48 C

gra unreal 2004: 48-49 C 52-54 C

 

Sprawdzałem predkości wiatraczków w chieftecu w programie "speedFan" i pokazuje że kręcą sie z predkościa 1300 obr/min do 1400 ale to już max. Pisza że powinny sie krecić do 1700 a ani razu takie skali nie ujrzałem.

Co sie dzieje...??? coś jest zepsute...mam to reklamować???

Prosze o rade... bo jestem troszke zdenerwowany bo wydałem kupe kasy a jest gorzej!!!!

Dziekuje za wszelkie udzielone odpowiedzi i pozdrawiam...

 

[/code]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w kazdym chiefi sie tak kreca ok 1300 1400

a wiecej chyba dopiero jak zasilacz bedzie goracy

 

w codegenie to z 4000rpm mial zasialcz i dlatego moze mniej bylo stopni :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Robienie z igly widly. :?

Jak masz za wysokoa temperature to walnij sobie dodatkowy wentyl i bedziesz miec spokoj.

Z takiego powodu ze masz wyzsza temperature w budzie bedziesz reklamowac zasilacz?

Zastanow sie logicznie. Jezeli wentyle obracaja sie tak pomalu to oznacza mniej powietrza wyrzucanego z budy a co za tym idzie i zasysanego (zimnego).

Przez to wlasnie masz wyzsza temperaturke.

Codeshit pracowal zawsze na full obrotach i dawal duzy przeplyw powietrza dzieki czemu bylo chlodniej.

 

P.S. Na drugi raz pomysl logicznie, rozwaz mozliwosci i dopiero pisz ze cos jest nie tak. ;) :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spoko ale kiedy on zacznie sie robić gorący??? i kiedy wejdzie na te niby wysokie obroty... to nie wiem ma zacząć sie robic czerwony :) i wypalać wszystkie przewody????

a z tą reklamacją to nie wiem czemu sie dziwisz??? czasami i wentylatorki są wadliwe.: :wink: i trzeba je reklamować...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem Feel300 z 1 wentylem, który nieźle dmuchał. Teraz ModeCom CWT-350BDP z 2 wentylami - 80x80 i 92x92. Po zmianie (i odłączeniu dodatkowego wentyla spod zasiłki) temp w budzie urosła o 3 st a na procku o 4 st. Z powrotem podłączyłem wentyl to wszystko wróciło do normy.

Potem troche poszperałem i się dowiedziałem, że wiatraki w tych zasilaczach mają schłodzić przede wszystkim zasilacz a nie bude. Jest ciszej ale kosztem przewiewu w budzie.

Zostaje dołożyć wentyl, puścić go na 7V i będzie ok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdzałem predkości wiatraczków w chieftecu w programie "speedFan" i pokazuje że kręcą sie z predkościa 1300 obr/min do 1400 ale to już max. Pisza że powinny sie krecić do 1700 a ani razu takie skali nie ujrzałem.  

Ej a jak? Mi speedFan nic nie pokazuje o zasilaczu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystko jest w porządku. Właśnie dlatego ten zasilacz jest cichy, bo wentylatory się wolno obracają i jest to zupełnie normalne. Dlatego temp. w obudowie masz wyższą. Muszisz zastosować dodatkowy, wolnoobrotowy wentyl na tył obudowy. U mnie wentylatory w tym zasilaczu rozkręcają się do 1700 obr./min., ale tylko przy maksymalnym obciążeniu przez dłuższy czas.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ej a jak? Mi speedFan nic nie pokazuje o zasilaczu.

To masz coś źle ustawione, albo Twój zasilacz nie ma możliwości odczytu prędkości obrotowej wentylatorów (musi mieć specjalną wtyczkę, którą podpinasz do płyty głównej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ej a jak? Mi speedFan nic nie pokazuje o zasilaczu.

To masz coś źle ustawione, albo Twój zasilacz nie ma możliwości odczytu prędkości obrotowej wentylatorów (musi mieć specjalną wtyczkę, którą podpinasz do płyty głównej.

No mam niby ten sam zasilacz ale wtyczki albo nie mam albo przegapilem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ej a jak? Mi speedFan nic nie pokazuje o zasilaczu.

To masz coś źle ustawione, albo Twój zasilacz nie ma możliwości odczytu prędkości obrotowej wentylatorów (musi mieć specjalną wtyczkę, którą podpinasz do płyty głównej.

No mam niby ten sam zasilacz ale wtyczki albo nie mam albo przegapilem.

Musisz miec tą wtyczkę, na 100% jest w tym zasilaczy może gdzieś sie zapodziała :P i podpinasz ja pod płyte główną w takie samo wejście jak podpiołeś zasilanie wentylatora na procesorku...

 

A z tymi temperaturami to juz wszystko spoko, założyłem dodatkowy wentyl i działa mi wyśmienicie, ale dużo głośniej:-(, w najbliższym czasie kupię potencjometr i sobie go wyreguluje:-).

 

A mam takie pytanko z innej beczki...kto może mi zaproponować dobry wentyl na procke (sam wentyl) oczywiście cichy, wydajny i po jakiejś normalniej cenie. Dzieki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na procku mam radiator se spire FalconRock2 i do tego wentyl Arctic TC pro z wywalonym termistorem + fanmate do reg. obrotów. Przy 2100 ~ 2200 obr / min jest cicho i dość wydajnie. Taki sam wentyl do obudowy (z zostawionym termistorem 1100~1600obr/min). Te wentyle na allegro są po 16-18 zł. Sprzedaje je tam dystrybutor.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale czy taki wentylator potrafi dobrze schłodzić?? na procku mam cooler master i ma obroty stałe koło 2500 obr/min ale chodzi dośc głośno... chodzi mi o taki że jak na noc zostawie kompa to niech przestaje mi buczeć...a podczas jakiejś gierki to można go podciągnąć... słyszałem o ARCTIC FAN PRO TC ale dużo o nim mówią że jest cichy ale mało wydajny, a żeby schłodzić bartona 3200 to trzeba coś wiecej...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"cooler master" - może coś dokładniej o nim ??

Jak już napisałem "radiator se spire FalconRock2 i do tego wentyl Arctic TC pro z wywalonym termistorem + fanmate do reg. obrotów." a chłodze nim bartona, a zdaża mu się chodzić 11x210 i jest ok.

 

ARCTIC FAN PRO TC - fakt, jeśli steruje nim jego termistor, to jest niesłyszalny i ma 1100~~1600 obr/min i wydajnościowo dobry do wentylacji obudowy a nie na procka. Trzeba obejść termistor (lutownica lub miedziany drucik). Ma wtedy ~ 2800 obr/min. Jest b. wydajny ale też głośny. Kompromisem jest prędkość obrotowa 2100~ 2400/min. (do regulacji proponuje FanMate albo rezystor ~ 40ohm 3-5W).

Dobrą rzeczą jest to, że możesz na allegro zamówić ze 4 takie wentyle u 1 osoby, raz zapłacić za przelew i przesyłke (to koszta dodatkowe) i masz 2 wentyle do obudowy prosto z opakowań, 1 po modyfikacji na procka i 1 jako zapas.

 

Dobrym wentylem jest też CoolerMaster SAF-S82 (do regulacji FanMate albo rezystor ~ 40ohm 3-5W).

 

Oczywiście są lepsze i droższe, ale te są wystarczające.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

boshe...kolejny temat z serii "założyłem majtki na lewą strone co mam zrobic ??"

 

Temp napewno nie wzrosła od zasilacza a skoro wentyle kreca sie z taka predkoscia tzn ze zasilacz jest malo obciazony u mnie np obroty sa rzedu 1300-1400 po kilku sekundach po starcie i 1600-1700rpm pulpit po 10min a 1850 max stress, kreca sie w zależnosci od obciazenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...