Skocz do zawartości
dexiak

Schowaj kompa

Rekomendowane odpowiedzi

Alo.Mam plana.

Generalne zalozenie :

1. Komp ma sluzyc jako "centrum dowodzenia wszeschwiatem :) " w duzym pokoju mieszkanka. ( muzyka, filmy, radio itp ) Dzieki tv-out'owi moge zupelnie zrezygnowac z monitora ( dostep nawet do biosu na tv-out)

2.ukryc z widoku/sluchu bude nie tracac na funkcjonalnosci ( dostep do napedu dvd )

 

Moj pomysl : poziomy kosz wiklinowy / kuferek , cos co bedzie robilo za pseudo mebel, kolejnym pomyslem jest duza donica z podwojnym dnem ( na dole komp w drugim dnie, na gorze ziemia + zieleninka jakas) ... w pomieszczeniu gdzie toto sie bedzie znajdowalo nie bedzie typowej mebloscianki bo moda na kloce na pol pokoju juz za nami.. wiec wstawienie do jednej z szafek odpada..

 

za wszelkie pomysly, ewentualnie materialy , linki,foty, komentarze z gory thnx.

pzdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem, ze to ma sluzyc do ogladania filmow dvd tylko, albo przedewszystkim ? Bo bez typowego monitora to niefajnie sie pracuje :D

 

 

Z ta donica to chyba pomysl chybiony lekko mowiac,

1. Kwiatek bedzie podgrzewany od dolu : ), chyba, ze wybierzesz jakas odmiane tropikalna :D :lol:

2. Plastikowa donica bedzie raczej za slaba, a w ceramiczej ciezko otwory powiercic.

3.Ale bylbys chyba pierwszym czlowiekiem na ziemi, ktory zintegrowal kwiatka z komputerem :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmm ja tam spróbowałbym wykombinować to "nieco" inaczej, otóż rozumiem że chcesz stworzyć sobie taki kombajn do multimediów (jak sam pisałeś: muzyka, filmy, radio) otóż kompa, z kartą telewizyjną i portem podczerwieni, + wyświetlacz LCD zamiast telewizorka :D dzięki temu będziesz miał możliwość oglądania TV i słuchania radia przez k.telewizyjną, a i DVD będzie spoko chodzić, do tego tylko potrzebował byś pilota (po to port podczerwieni) do sterowania, i jakiś program do pilota, aby wszystko działało bez myszy/klawiatury :D, a w sytuacji ograniczenia się do kompa w okolicach 600Mhz (który spokojnie pociągnie DVD&TV&Radio, możesz zrezygnować raczej z WC, na rzecz AC, które powinno być wydajne bo w końcu wiklina ma bardzo dużą przepuszczalnośc powietrza (ma dziury po prostu), a przy dużych i woolnych wentylach nawet go słychać nie będzie :D:D do tego polecałbym jednak nie stawiać na wiklinie kwiatka bo mam pewne doświadczenia mówiące że wiklina nie wytrzymuje nacisku spowodowanego doniczką z kwiatkiem i manifestuje to w środku nocy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ciekawe co z tego wyrosnie :]

ZIELONE :lol: :lol: :lol:
:D pod wpływem twojego posta wpadłem na inny pomysł -> coś w stylu iMaca :D to znaczy jeśli masz sporawy telewizorek CRT (nie plazma) to możesz skołować sobie płytę miniATX i umieścić ją wraz ze wszystkim w środku TV przez co unikniesz kwiatkowania, choć gdyby umieścić kompa pod zielonym to będzie lepiej bo ono lubi ciepło :D:D:D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to ja mam lepszy plan :D Robisz tak: wsadzasz do jakiegoś średnio-starego tv drugi telewizor, ale LCD - w miejsce kineskopu instalujesz kompa i masz normalnie wygladający telewizor z kompem w środku (uruchamianego byle jakim przyciskiem tv) :lol: ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...