Skocz do zawartości
PIT5

przesiadka na intela i problem z radeonem (chyba)

Rekomendowane odpowiedzi

A więc zamówiłem sobie dziś Intel pentium 4 2.8C GHz FSB 800 HT +mobo ASUS P4P800 Deluxe i reszta mniej ważna. Mam już radka 9500PRO. I tu pojawia sie problem - czy ta karta będzie działać mi na tej płycie. Na poczatku myślałem że bez problemu, ale po przeczytaniu manuala ściagniętego przed chwilą z netu jestem wkurzony bo jest tam napisane:

"If installing the ATI 9500 or 9700PRO series VGA cards use only the card version PN xxx-xxxxx-30 or later, for optimum performance and overclocking stability"

 

Moja karta ma numer: PN 109-A056GN-00. Czy to oznacza że mogę zapomnieć o prawidłowym działaniu takiej kombinacji asus+ati?

Bardzo prosze o pomoc, myśle że jeszcze uda mi sie zmienić mobo na inne, jutro z rana zadzwonię do sklepu. Przy okazji (jezeli to nie będzie działać) - co wybrać w podobnej cenie ~600 zł. Może ma ktoś ww kombinacje i działa mu ok, może ja coś źle wyczytałem? Z góry dzięki za pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak dobrze pamietam, to ktoś na forum, miał takie problemy. Swego czesu jak planowałem kupić R 9500/9700 to pytałem się w sklepie o nr karty, żeby jednak nie wtopić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja już składałem zamówienie w lipcu na P4C800 Deluxe, kiedy coś mnie tknęło i przeczytałem w necie manual, i w ziązku z tym że mu radeon "nie współpracował" z tym mobo, kupiłem ABita ic7-g i uważam że bardzo dobrze zrobiłem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

MAm Abit IC7-G i Radeon 9500Pro i zadnych problemow. Takze pierwsze slysze ze ta plyta ma problemy z 9500/9700 . Co do Asusa to z tego co slyszalem/czytalem rzeczywiscie jest tak jak pisza w manualu.

 

Co do mojej plyty (IC7-G rev1.1) to jest wszystko swietnie poza dzwiekiem : (

Czytalem o tym problemie i niestety rzeczywiscie jest nieciekawie. Wiecie moze co mozna zrobic z tymi zakloceniami? Wqurzajace to jest...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Byłem w podobnej sytuacji jak ty. Miałem radka 9500pro i kupiłem asusa p4c800 deluxe. Początkowo faktycznie chyba był jakiś problem, tzn. wszystko działało, ale np. miałem o połowę mniej marków w 3dm2k1. Kiedy już dałem sobie siana w poszukiwaniu przyczyny tego stanu rzeczy, nagle wszystko zaczęło zap.....ć. Nie instalowałem w międzyczasie żadnych sterów, nie flashowałem biosu. Po prostu samo :roll:

Teraz mam 9800se@pro i nie ma żadnych problemów - ale to już r350.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"If installing the ATI 9500 or 9700PRO series VGA cards use only the card version PN xxx-xxxxx-30 or later, for optimum performance and overclocking stability"

 

Moja karta ma numer: PN 109-A056GN-00. 

wiec PN 109-A056GN-00 nie jest "later version"? ma A056GN, wiec -xxxxxx- (szesc miejsc); chyba, ze liczy sie jedynie koncowka :(

moze napisz maila do asusa, po to jest w koncu support, abys nie musial sie miotac :)

 

btw. abit ic-7 (rev. 1.1) + radeon 9500 (bulit by ati)@8 potokow dziala bez problemow

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No więc osobiście polecam płytkę MSI-875P NEO-FISR zero problemów i trochę przydatnych bajerów,- pod AMD również OK !!! również dopiero co przesiadłem się na Prescotta :)

Z ATI będzie śmigać na bank sprawdzałem na różnych kartach :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no to teraz niezła qpa  :twisted: Chyba przyjdzie mi zmienić całą platformę na AMD

No - to chyba o wiele lepsze rozwiązanie (wydajność/cena)

 

Kupujesz dobrą płytę główną (np Abit NF7), dobry procesor M2500+, do tego ThermalRight SP97 - kręcisz na 2600-2700 MHz i w niezłej cenie masz wydajność PIV 4000Mhz.

 

Czy warto ? pewnie tak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wojwar i jeszcze mnóstwo kasy zostanie :) .

te problemy z radeonami to wina samecho chipsetu czy wszyscy nagle ten sam błąd zrobili ?? bo może lepiej kupić mobo (jeśli ma być inhell) na SIS 655 TX :?: wydajnościowo ładnie wychodzi i nie ma tego problemu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam na swoim Radku taki numer że czasem siedzę przy kompie, nagle śmieci na ekranie i włącza się VPU Recover i pisze że karta nie odpowiadała sprzętowo i przełączona została na tryb programowy. Czy sądzicie że to będzie ten błąd współpracy mojego chipsetu z grafiką? Acha, podkręcenie karty nie ma wpływu a jak nie gram to jest na standardowych ustawieniach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak dobrze pamietam, to ktoś na forum, miał takie problemy.

Ja miałem takie problemy :wink: , oczywiście w serwisie nie wiedzieli co jest przyczyną problemów, dlatego wymienili mi mobo (bo najłatwiej :D )

Zmieniłem P4P800 na Abit IC7 problemy zniknęły jak za dotknięciem czarodziejskiej różdzki :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hehe mi się zafarciło, mobo i radek śmigają aż miło:) ale mam tego z końcówką 30. pozatym ta płyta jest wypas, sisTX raczej nie dorówna jej.

Mam w pracy kompa na mobo z Intel 875 i w teście pamieci w sandrze jest ponad 4500 a na moim mobo mam ponad 4700 z właczoną dopałką pamięci:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...