Skocz do zawartości
Piotr_Sz

Podkręcanie Penium4 2,8 HT

Rekomendowane odpowiedzi

do ilu razy mozna ciagle tloczyc te same teamty ?? ;), na to nikt ci nei POWIE zalezy jakas masz serie, chlodzenie zasilacz !!, sam sprawdz ile max mozesz wycisnac, a pozatym bylo duzo tego...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moja kolezanka kupila sobie nowego kompa. Wiedzialem ze byl drogi i ze jest na intelu. Nie moglem sie doczekac az skocze do niej podlączyć jej nowe głośniczki.... ;-)

Okazalo sie ze procek to P4 2.8. Plyta to gigabyte na chipsecie Intel 865PE. Co dziwne procek mial defoltowe napiecie 1.37. Pamieci to jakies 400 chodzące w dualu. Od razu zmienilem mnoznik pamieci na 1.33 i zabralem sie za sprawdzanie procka:

1 fsb 225 vcore 1.37 - 0 problemow (3dmark...)

2 fsb 250 vcore 1.37 - padl przy wejsciu do windy i nie chcial juz sie uruchomic. Podlączam glosniki a on sie chlodzi.

3 wstal, wlazlem do biosu mialem zejsc z fsb ale nie.... dalej fsb 225 i vcore 1.5 - wstal wszedl do windy 3dmark i wszystko good.

.

.

.

5 fsb 270 vcore 1.6 bez problemow.

6 fsb 275 ----> sypal bledami w windzie.

Uzyskalem 3.72 GHz na BOXowym coolerze.... Nie chcialem dalej jechac z vcore bo to nie moj proc. Temperatura byla podobno okolo 62 stopni....

Ciekaw jestem do ilu bym dojechal majac swoj WC. Swoja drogo warto zwrócic uwage ze miala zasilacz niby tylko 300Watt!!!

Grafa byla Gforce 5700.

 

Zastanawia mnie troszke to czy sobie nie kupic takiego procka. Ale amd z tymi 64 bitami.... No i prescot w kolejnym stepingu.... Ach dzieje sie na rynku......

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...