Skocz do zawartości
Homer

Pentium III zamiast Celka ?

Rekomendowane odpowiedzi

Obiecałem znajomej zrobic upgrade sprzętu tak by spokojnie można było potem Win 2000 postawić (stabilna praca ponad wszystko :) ). Na razie ma 128MB Ramu, Celerona 633MHz na Abicie BE6 II i Win 98. Dorzucam jej kolejne 128 ramu i chciałbym rowniez wymienic procka. Kłopot w tym ze mam dla niej na razie tylko PIII 550MHz i nie wiem czy bedzie on szybszy od Celerona? Nie chce jej naciagac na zamiane tego procka nie mając pewnosci czy zyska (lub straci) na wydajnosci.... Jak taki PIII 550 ma sie w zastosowaniach profesjonalnych (bazy danych, pakiet biurowy) do Celerona 633 ? Czy warto robic upgrade? (downgrade :) )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość nierealny_52

Nie chciałem zakładać nowego tematu , a że sprawa podobna pisze tu.Mam celka 600@900 fsb 100x9 na Abicie VH6 i mam możliwośc zmienić na pentiuma 3 933 na fsb 133.Brać czy nie warto? co o tym myślicie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zdecydowanie warto! a co do celerona 633 to win 2k to chodził mi na p350 bez zwolnien jednak 128 ram to mało... proca nieopłaca się zmieniać chyba ze dostaniesz wersje 600mhz wogule to jest w slocie czy socket? bo to jeste wielka róznica... opisz bardziej swoje myśli hehe ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie chciałem zakładać nowego tematu , a że sprawa podobna pisze tu.Mam celka 600@900 fsb 100x9 na Abicie VH6 i mam możliwośc zmienić na pentiuma 3 933 na fsb 133.Brać czy nie warto? co o tym myślicie?

brac jak najbardziej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja przyłączam się do Vadeer`a.

Homer - pamiętaj, że zawsze można tą PIII OC nieco, zwłascza, jesli to jest Coppermine (w co wątpię, bo niewiele takich zrobili), Ale Katmai`a tez można przyspieszyć.

Aha, co do XP - ja przez pewien czas używałem XP na celeronie 300@ 450 i 256MB ram, nie narzekłaem wtedy na nic.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość bazyl

ludzie ja mam to co widac w podpisie i jade na win xp i dziala dobrze zeby dzialal bdb to trzeba conajmniej 256 ramu te 550 super sie kreca :twisted: tyle pytanie na czym masz tego pIII ja mam n slocie!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten mój PIII to Katmai na slocie oczywiście.... i nie zamierzam go niestety kręcić. Wiem że ten proc wymiata bo ponad rok pracował u mnie w kompie :) Chodziło mi o to jak on wychodzi w porównaniu z Celkiem 633. Czy duza jest róznica w porównaniu z PIII ? (oczywiscie na korzyść PIII) :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość bazyl

Poweim w ten sposob mialem kiedys celka 466 obecnie mam PIII ruznic jest jezeli zalezy tobie na dobrej pracy systemy wez PIII wsadz w kompa 256ramu i przyjaraj go :D u mnie chodzi stabilnie nawet po podkreceniu tak jak by byl stworzony do tego. Pentium rulez!!!!!!! :regulamin:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zacznijmy od tego ze kazdy pelny pentium jest o 2 razy lepszy od celerona dajmy na to PIII450 bedzie wydajniejszy od Celerona 700-800 poniewaz celerona ma 128 cachu a PIII 512. PIII ma magistrale na slocie 100 do plyty ale miedzy rdzeniem a przejsciowka jest to 133 takze nie ma sie co zastanawiac widac jakie ceny osiagaja PIII na allegro i czyms to musi byc motywowane :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zacznijmy od tego ze kazdy pelny pentium jest o 2 razy lepszy od celerona dajmy na to PIII450 bedzie wydajniejszy od Celerona 700-800 poniewaz celerona ma 128 cachu a PIII 512.

:lol: taaaa, popatrz na wyniki :lol:

 

Dołączona grafika

 

poza tym niedawno wymieniłem dziewczynie celerona 366A na P2 350MHz i wyniki w grach prawie się nie zmieniły a co dopiero twoje "fachowe" razy dwa :?: poczytaj trochę zanim takie glupoty napiszesz.

 

PIII ma magistrale na slocie 100 do plyty ale miedzy rdzeniem a przejsciowka jest to 133 takze nie ma sie co zastanawiac widac jakie ceny osiagaja PIII na allegro i czyms to musi byc motywowane :D

jest motywowane tym, że lamy totalne analne nie znają sięani trochę na kompach i wydaje im się, że ZAWSZE taniej jest zmienić sam procesor niż płytę z procesorem i kupi taki mosiek P3 1GHz za 500zł na allegro gdzie można kupić asrocka k7s8x za 130zł i do tego bartona 2500+ i mieć sprzęt 3-4 razy wydajniejszy za te same pieniądze. duron 800 rozwala każdego P3 800 a ma tylko ułamek jego cache'u, i kosztuje 50 czy 40% ceny P3.

 

radeony 9200 też schodzą ze sklepów a każdy wie jakie są "wydajne :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

duron 800 rozwala każdego P3 800 a ma tylko ułamek jego cache'u, i kosztuje 50 czy 40% ceny P3.

Nieprawda. Miałem kiedys w domu zestaw na Duronie 850, pracowałem na nim ok. 10 miesiecy. Potem przesiadłem sie na PIII 550 i o dziwo system mi chodził o wiele lepiej, nie zatykał sie tak jak to miało miejsce wczesniej na AMD. Wolałbym miec PIII niz Durona. Athlony to inna bajka :D Są niezłe :D :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ludzie ja mam to co widac  w podpisie i jade na win xp i dziala dobrze zeby dzialal bdb to trzeba conajmniej 256 ramu te 550 super sie kreca :twisted:  tyle pytanie na czym masz tego pIII ja mam n slocie!!

to chyba masz katmai a nie coppermine :] czy to w przelotce ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[qupte] taaaa, popatrz na wyniki

tak tylko niezauwazyles ze kazdy procek byl testowany na innych ramach a jak wiesz to ma wielkie znaczenie !!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ramy - sramy

 

I tak bazyl nie wyrabiasz się w 3DMarku powyżej tysiacza.

Zacznij zbierać na coś sensownego np. AMD, a tego P III daj na server wiesz jaki

 

Pozdro, wszystkim naiwniakom myślącym, że przesiadka z celiny na P III pozwoli im grać w coś poza pasjansem :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[qupte] taaaa, popatrz na wyniki

tak tylko niezauwazyles ze kazdy procek byl testowany na innych ramach a jak wiesz to ma wielkie znaczenie !!

 

celek i P3 na tej samej mobo, ewentualnie Pentium ma wyższe FSB więc pamięć zasuwa szybciej ale to się właśnie liczy do wydajności, zawsze synchro :!:

jak ktośchce usprawiedliwić samemu sobie wydatek na intela to proszę bardzo ale w tej cenie można wybierać wydajniejsze konfiguracje. chce ktos intela - droga wolna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ramy - sramy

 

I tak bazyl nie wyrabiasz się w 3DMarku powyżej tysiacza.

Zacznij zbierać na coś sensownego np. AMD, a tego P III daj na server wiesz jaki

 

Pozdro, wszystkim naiwniakom myślącym, że przesiadka z celiny na P III pozwoli im grać w coś poza pasjansem :lol:

 

to ty chyba malo wiesz Pentium III w szczegolnosci coppermine na fsb 133 czyli wersj a EB jest miodzio !!! i to był najlpeszy cpu intela ! w wielu aplikacjach P3 bił na łeb na szyje thunderbirdy ! a do gier PIII był najlepszy ! wogole PIII w tamtych czasach był lepszym rozwiazaniem jak AMD , PIII mail ogolna wydajnosc lepsza ! dlatego wybralem go kiedys zamiast AMD :D aleteraz amd rulezz ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego "lukasrz" prawda jest taka, że Pentium jedzie na opini wyrobionej jeszcze dawno temu, kiedy nikomu nie śniło się by żeźbić w aplikacje 3D.

Co do możliwości, to nie bedę się rozpisywał, bo nie było moim celem z nikim toczyć bojów. AMD robi swoje zdobywa rynrk rewelacyjnymi produktami za psie piniądze natomiast INTEL stoi, od czasu do czasu bajerując nas swymi wymyśnymi nazwami nowych jąder.

 

Dla porównania techniki AMD i PIII odpal se kilka filów na PIII 550 i Athlonie 550 na slocie. Alezzzz clear.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego "lukasrz" prawda jest taka, że Pentium jedzie na opini wyrobionej jeszcze dawno temu, kiedy nikomu nie śniło się by żeźbić w aplikacje 3D.

Co do możliwości, to nie bedę się rozpisywał, bo nie było moim celem z nikim toczyć bojów. AMD robi swoje zdobywa rynrk rewelacyjnymi produktami za psie piniądze natomiast INTEL stoi, od czasu do czasu bajerując nas swymi wymyśnymi nazwami nowych jąder. 

 

Dla porównania techniki AMD i PIII odpal se kilka filów na PIII 550 i Athlonie 550 na slocie. Alezzzz clear.

no ze co ?? z tymi filmami bo niewiem o co ci chodzi !

 

i tak kiedys PIII byl lepszy od AMD i zadnej opini wyrobione j nie mail bo moglem kupic oba cpu ale po testach i pracy na obu wolałem PIII coppermine ! najlepszy był a te thunderbirdy t ozłomy były ! dopiero teraz amd rulezz ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A no to z tyi filmami, że na AMD puszczasz 4 

Dołączona grafika

 

dowaliłes znajde ci jeden film który odpalisz i bedzie cioł jak cholera :!:! :lol: mialem PIII 650E to zapuszczalem po kilka filmow i nie cielo ale teraz ta kompresja potrafi dobic takie cpu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Brachu, w czasach AMD 550 i P III, nie było takiej kompresji, wiec to, że znajdziesz teraz to nic nadzwyczajnego. Pisze o tym co widziałem na AMD Athlon 550 na slot 4 szły ( zauważ piszę szły a nie idą).

 

P.S. Nie promuje bynajmiej slota :wink:

teraz my cofing xp1600@2200. Wymowne jest jednak dla mnie, że jednak AMD a nie INTEL pod twoją strzechą gości. A tak na marginesie widać od razu co się dzieje z Intelowcami skoro kolesie z AMD-kami rozpisują się na forum intela. Pozatym nie wyobrażam sobie topicu na forum o AMD o Athlonach żedu 600 MHz(zjechali by go odrazu), to jeszcze jeden dowód na popularność Intela wśród zaawansowanych userów, a nie biurowych przetargów.

 

PA, paaaaa......................AMD speed in da hause

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Brachu, w czasach AMD 550 i P III, nie było takiej kompresji, wiec to, że znajdziesz teraz to nic nadzwyczajnego. Pisze o tym co widziałem na AMD Athlon 550 na slot 4 szły ( zauważ piszę szły a nie idą).

 

P.S. Nie promuje bynajmiej slota :wink: 

teraz my cofing xp1600@2200. Wymowne jest jednak dla mnie, że jednak AMD a nie INTEL pod twoją strzechą gości. A tak na marginesie widać od razu co się dzieje z Intelowcami skoro kolesie z AMD-kami rozpisują się na forum intela. Pozatym nie wyobrażam sobie topicu na forum o AMD o Athlonach żedu 600 MHz(zjechali by go odrazu), to jeszcze jeden dowód na popularność Intela wśród zaawansowanych userów, a nie biurowych przetargów.

 

PA, paaaaa......................AMD speed in da hause

jak intel był dobry i opłacalny to sie go mialo a jak teraz intel leci sobie w hu... to wole AMD :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...