Skocz do zawartości
lelok

Czyżby słaby zasilacz?

Rekomendowane odpowiedzi

Do zeszłego tygodnia miałem następujące podzespoły w moim komputerze:

Płyta Shuttle AK12A V2 (KT133A), Duron 850 (FSB 100), 320 SDRAM (2*128,64 – wszystkie 133Hz), HIS Radeon 9200 64MB VIVO, Seagate Barracuda 40GB, Fujitsu 2GB (kieszeń),

CDRW LG, Dźwięk Mint PCI, karta sieciowa, Zasilacz Modecom 300GT

i komputer działał prawidłowo.

Ale zmieniłem procesor na Durona 1800 (FSb 133) i tu się zaczął problem.

 

Po aktualizacji BIOS (przebiegła prawidłowo), po włączeniu komputer uruchamia się i po chwili (10 - 90 s) samoczynnie się resetuje. Problem prawie znika gdy wyjmę 64MB RAM, prawie bo czasem gry 3D i 3D mark 01 wyskakują mi do Windowsa XP.

Myślałem, że to wina zasilacza, ale gdy odłączam CDRW i Fujitsu to jest tak samo (wyskakuje 3D i przy 320 RAM resety). Ten moduł 64MB jest sprawny i jak wyczytałem pobiera ok. 12 W, więc przy odłączonych CDRW i HDD (pobierających razem ok. 40-50 W), powinien on działać prawidłowo.

 

Temp procesora nie przekracza 40C.

 

Zasilacz kupiłem po przeczytaniu XXX komentarzy i opinii, które w 99% były pozytywne.

 

Proszę o opinie na temat tego zasilacza i ewentualne uwagi co do opisanych problemów.

 

Dzięki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zasiłka jak najbardziej wytrzymuje co masz na pokładzie ... mam taką samą i to co mam w opsie + drugi dysk 80 + cd 52 wytrzymuje bez pierdnięcia ... szukał bym innej przyczyny ale raczej napewno nie zasilacza

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poprzednio miałeś D850 na FSB100 teraz na FSB133.

Nie wiem jakie masz ustawienia timingów ale u mnie cos takiego działo sie na ECS na kt133 gdy miałem za ostro. Piszesz że pamiec była na 133 ale to nie to samo co teraz. teraz jest synchro i pamięć jest bardziej obciążona. Że to problem z pamięcia wskazuje na to te 64 MB, po wyjęciu jej jest lepiej, po prostu jakiś słabszy moduł.

Pokombinuj z ustawieniami pamieci.

Powodzenia! :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...