Skocz do zawartości
GSI

Znalazłem ciekawe działające wentylatory!!!!!

Rekomendowane odpowiedzi

Tak jak w temacie znalazlem o to coś takiego w ilosci 4 sztuk u Dziadka w piwnicy :lol: :

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Podłączyłem ów cudo do prądu iiiiiiiiiiiiiiiiiiiii wieje jak popier................... :twisted: :twisted: :twisted:

 

 

Pytania:

1. Czy opłaca mi sie to wsadzac do budy ( w budzie siedzi już jeden karaluch wyciagajcy powietrze - Spire typowy do chłodzenia procków jednak dało mi to spadek temperatury 2 stopnie 8) zawsze coś)???????

 

2.Jeżeli tak to jako wyciągający czy wdmu<span style="color:red;">[ciach!]</span>ący ???????

 

3.A może obydwa ?????????????(Jednak bedzie bardzo mało miejsca już wtedy w budzie)

 

4.Co oznaczaja te opisy na ostatnim foto??Ktoś potrafi rozszyfrowac ???

 

Prosze o jakąkolwiek odpowiedź!!!

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym założył oba wciąg/wyciąg. W sumie robota żadna, a tylko tak się przekonasz jak bedzie.

Jesli wieją jak pop..... :D to po założeniu do budy na pewno będzie głosniej, nawet jak pospinasz latajace po obudowie taśmy i kable :D to szum powietrza o inne elementy będzie głośny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko zyskasz. Wentyl na procu kreci powietrzem które jest wewnątrz budy. Im zimniej w budzie, tym wieje zimniejszym powietrzem, tym zimniej na procu. Coś by sie mogło kaszanić, ale przy duzym podciśnieniu w budzie. Ale to raczej trudno osiągnać za pomocą wentylatorów. Poza tym jak dasz nawiew/wywiew, na przeciwległych krańcach budy (nawiew pod hdd, wywiew pod zasiłką), to zrobisz piekny przeciąg w budzie. Ja mam tak:http://www.pcprojekt.pl/forum/viewtopic.php?t=3533 (front, bok - nawiew, tył, góra -wywiew) - nie musisz czytać, oblookaj zdjęcia, i różnica na procku przy włączonych wentylach budy to 10*C.

A to są zwykłe paściaki na 7-5V puszczone.

 

Jedyny minus to że buda się cholernie szybko kurzy. Można założyć filtry, ale wtedy drastycznie spada wydajnośc. Trzeba po prostu czasem zalmana na procu wyczyścić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podłączyłem jednego z przodu obudowy tak z ciekawosci bo zaraz ide spac i temperatura spadła do 43 stopni !!!! z 47 !!!!! na procku !!! 8O

Ja sie ciesze :o .

 

Dam zaraz fotki mojej prowizorki . Narazie taśmeks ,plastex 8O :lol: ale chwilowo hula.

 

Wymiary wentylatora : 13,5 cm x 13,5 chyba ci o to chodziło DEv-o ???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli już masz miec jeden to lepiej jako wyciąg koło procka. Zimne spoza obudowy zassa sobie przez wszystkie szpary i otwory i przeciągnie koło procesora.

Jak dasz tylko nawiew, strumien powietrza bedzie nieukierunkowany tam gdzie trzeba i zysk na temperaturze będzie mniejszy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

heheh te wiatraki mają wydajność z tego co piszę 40 l :) powietrza na sekundę:D hehhe niezłe niezłe :) na tył wrzuć jeden i na przód :) tyle że z tyłu wydmu<span style="color:red;">[ciach!]</span>e a z przodu wdmu<span style="color:red;">[ciach!]</span>e pozdr ..........

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak dasz rade to zapodaj se dwa: wyciągający i wdmu<span style="color:red;">[ciach!]</span>ący.Z tm że ten z przodu budy jak wiesz jak to sie robi to sobie zwolnij na 1/2 obrotów tego "tylnego".Mam tak u siebie.To naprawde daje efekty.Tego przedniego nie warto "puszczać" za szybko bo robi tylko mętlik w budzie(takie małe tornado) no i przy okazji zasysa mase kurzu do srodka.Dlatego lepiej go "przymulić"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

4.Co oznaczaja te opisy na ostatnim foto??Ktoś potrafi rozszyfrowac ???

MEZ Nachod - Producent

MEZAXIAL 3202 - model wiatraka

220V, 50Hz, 1~ - zasilanie jednofazowe z sieci 220V/50Hz

30W - moc pobierana z sieci

V=41,6 dm3 s(-1) - przepływ - około 42 litrów/s

delta pc - różnica ciśnień pomiędzi wlotem a wylotem wiatraka

ro=1,2 kg/m3 - gęstość 'przewiewanego' medium

m=1,3kg - masa wiatraka

strzałki - kierunek przepływu

 

arbeitslage - położenie pracy (pokazane na rysunku poniżej) - wynika z tego, że Pepiki robiły to dla Niemców (z DDRowa chyba ;-))

1983 - rok produkcji

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No nie wiem. Taki 'ściemniacz' oparty jest o tyrystory (zazwyczaj). Żarówka to odbiornik rezystancyjny a taki wiatrak to odbiornik o charakterze indukcyjnym. Nie wiem czy taki 'domowy ściemniacz' światła będzie dobrze działał z takim wiatrakiem (przeprowadź testy :>). Możesz też poszukać jakiś regulatorów obrotów dla silników elektrycznych małej mocy (jakieś stacjonarne wentylatory, klimatyzatory).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

widac widac, IMO daj nizej ten naped i obniz wentyla to bedzie dmuchal caloscia do kompa

 

mam pytanie, czy miesci sie on na szerokosc w te 5,25 kieszenie ?? bo na wysokosc chyba nie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam że tak długo nie odpowiadałem ale mam dużo nauki . :(

 

Taka byla własnie moja koncepcja DVD na samą góre a wiatrak poniżej. 8)

 

Tylko musiałbym na to poswiecic z godzinke czasu ....... :?

 

 

Kompa mam pod biurkiem , duzo peryferii podlaczonych itp :( plus zabawa z tasmami które sa nieco za krotkie :((((( :evil:

 

Jak to zrobie to odrazu zapodam jakies testy i wrzuce na forum wyniki!!!!

:twisted:

 

Pozdrawiam 8)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

khekhe 1-sze zdjecie, obowiazkowo szlugi, kom i  piwko no nie moge ROTFL

Tak niestety pale :( , komórka leży zawsze na biurku a piwo akurat sobie piłem co nie lubicie piwa ???????

:D :D

 

Nie chciało mi sie sprzątać . Pozatym robiąc to zdjęcie chodziło mi o przedstawienie wentylatora a nie burdelu na biurku :)

 

A jak ktos chce poglądać niektóre całkiem przyjemne :P burdeliki to jest nawet taki topic : http://forum.purepc.pl/viewtopic.php?t=182...=asc&&start=450 .Tam widać na paru fotkach czyjeś telefony czy kufelki po piwkach :)

 

Tybias jaką wieś miałeś na myśli ??????? Z Krakowa jestem ............. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:) nie no spoko, tylko zauwazylem taka tendencje na tweaku, ze na wielu fotkach, w poblizu prezentowanego sprzetu stoi komorka, fajki i piwo :lol:, bez urazy ale moim zdaniem te rpzedmioty nie znajduja sie tam przypadkowo :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdjęcie robione było w Piątek wieczorem , czyli po mojej maturze ustnej z Angielskiego (dostałem 5) , dlatego wieczorem zapodałem sobie piwko :)

Palić ,pale niestety i sie tym nie szczyce :(. Popatrzcie na swoich biurkach , wiekszosc z was ma teraz swoje telefony komórkowe napewno pod ręką a nie gdzieś na żyrandolu :) Zdjecie napewno nie było inscenizacją żeby sie pochwalić ze mam starego Ericssona i pale chu....e fajki.

 

 

Wracając do tematu wentylator wchodzi na szerokość 5.25" chyba tyle mierzy sobie szerokość obudowy na CD-rom czy DVD . Natomiast nie wiem jak będzie z wysokością i mam duży problem z której strony jakby co wyciąc kawałka obudowy czy z góry ??????????,....najbardziej widocznej części. Czy troche nad koszykiem na dyski z tym że tam jest łączenie mojej dwukolorowej obudowy - mówie o plastiku. Jak bede miał chwile to wrzuce więcej fotek ....mam nadzieje że mi coś poradzicie....

 

 

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...