Skocz do zawartości
Fireman

Wentyl TITAN+ECS...

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Mam następujący problem, (konfiguracja kompa taka jak w podpisie) otóż, jeżeli wymienie cooler na procku na inny niz mam teraz tzn. TitanD5TB dajmy na to na Coolermastera to komp mi nie wstanie. Doszedłem do wniosku iż spowodowane może to być czujnikiem obrotów na płycie, jeżeli ów czujnik nie wykrywa obrotów wentylatora nie pozwala na uruchomienie kompa(w sumie normalne zabezpieczenie) no ale wszytsko fajnie, bo tylko z moim Titanem(podkreslam moim) wykrywa normalnie obroty, na coolermasterze już nie! Malo tego pożyczylem od kumpla też Titana tylko że model Silence, nic nie wstanie czy jestem skazany na bucząco-charczacy szmelc titana? Jak wrzucic innego wentyla? Nie znacie sposobów jakby tu oszukać tego ECS`a ze sie kręci wentyl?

 

P.S nie mam opcji w BIOSie która wyłącza zabezpieczenie.

 

Z góry dzięki za wszelką pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupujesz za grosze jakiś wentylek 4x4 (na 100% ponad 5000 obr.min)z monitoringiem obrotów(np: http://allegro.pl/show_item.php?item=26056735, tylko ten akurat jest bez odczytu obrotów), podpinasz go pod to gniazdo i przyklejasz gdziekolwiek. Hałasować nie będzie na pewno - mam taki na grafice - ok.6000 obr. i nie słychać go przy innych wentylach.. Zasilanie coolera podpinasz pod molexa i po sprawie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...