Skocz do zawartości
adamdn

PROBLEM Z ASUS P4P800 DELUXE !!!!! POMOCY!!!!

Rekomendowane odpowiedzi

Kupiłem trzy dni temu płytę ASUS P4P800-SE i Chieftec 420W. Na linii +12V BIOS, Speedfan 3.14 pokazuje mi ~+9V. Co jest??

Czy aktualizacja BIOS pomogła? Jeśli nie, sprawdź odczyt za pomocą Motherboard Monitor 5.

 

Najlepiej jednak użyj miernika to będziesz miał jasną sytuację. Ja kiedyś miałem na linii +12V wartość +16V. Okazało się, że program korzystał ze złego sensora.

 

Zrobiłem już upgrade Biosu. Na płycei mam RAID, ale jak chcę zainstalować Intel Accelerator Aplication RAID, lub zwykły, to mówi że moja płyta jest niekomatybilna. Co jest??

Nie ma powodu do strachu :). Aby zainstalować Intel Application Accelerator RAID Edition 3.0 musisz przeinstalować Windows (2000/XP). Przedtem jednak, trzeba utworzyć dyskietkę ze sterownikami poprzez uruchomienie pliku "MakeDisk" w folderze z IAA RE 3.0.

 

Następnie, kiedy instalator Windows będzie startował z CD, naciskasz F6 i po krótkiej chwili wskazujesz lokalizację sterowników dla "Intel 82801ER SATA RAID Controller", gdy instalator o to poprosi. To tyle.

 

U mnie ciagle wszystko OK!!  Pracuje juz ponad miesiac na wylaczonej w biosie obserwacji obrotow wentylatorow i komp uruchamia sie w biosie jakies 3 sek czyli tak ja byc powinno !!! (wczesniej 60-90 sek) Tak wiec wylaczenie w biosie tej funkcji rzeczywiscie pomaga. A co do USB na innych poscie to tez wszystko smiga  Dzieki FLITH !!!!

Nie ma za co :). Cieszę się, że mogłem pomóc.

 

BTW maila do ASUS-a w tej sprawie, wysłałem 5-tego czerwca. Odpowiedź otrzymałem 23-go czerwca o treści:

 

Sorry for reply you late!

Please download the latest BIOS version from the URL listed below:

http://taiwan.asus.com.tw/support/download...uxe&Type=Latest

And then enter the BIOS--->boot--->boot settings configuration--->quite boot[enabled]

Have a try!

Thank you for using ASUS products and services!

Miło, że odpisali, ale w moim mailu była informacja o tym, że uaktywniłem opcję "Quite Boot". Mniejsza z tym... za niedługo odezwę się do nich i powiem co i jak. Niech spróbują to wyeliminować na dobre w kolejnym BIOS-ie... jeśli aktualizacja BIOS może w ogóle pomóc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam FLITH, że wyłączenie monitoringu wentylatorów w biosie przyspiesza start kompa na tej płycie. U mnie i tak szybko sie bootował, ale teraz to jest "przeciąg", nawet sekundy przestoju nie ma. ASUS rzeczywiście mógłby coś zmienić w nowym biosie, bo właczenie opcji o której pisali w mailu nic nie daje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miło, że odpisali, ale w moim mailu była informacja o tym, że uaktywniłem opcję "Quite Boot". Mniejsza z tym... za niedługo odezwę się do nich i powiem co i jak. Niech spróbują to wyeliminować na dobre w kolejnym BIOS-ie... jeśli aktualizacja BIOS może w ogóle pomóc.

A ja powiem tak - oni wogole sobie chyba jaja robia. Kiedys wyslalem do nich maila ze chce kupic plyte ASUS P4B533-E. Odpowiedz przyszla po 2-3 dniach (dziwne nie? jak chodzi o sprzedaz to szybko sie klienta zalatwia a jak o reklamacje to nie ma komu sie zajac). A kiedy juz wybralem (ASUS P4P800 DLX) i mialem z nia problemy to cisza - nie odpowiedzieli do dzis na dwa kolejne a minal juz rok :)

 

Pozdrawiam

adamdn

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pomoc Asusa leci sobie w kulki. Na A7V600 nie dziala opcja Q-Fan (ustawia predkosc wiatraka CPU w zaleznosci od obciazenia CPU). Najpierw napisali ze nalezy ustawic ratio 13/15. ustawilem, specjalnie powylaczalem wiatraki w budzie zeby zobaczyc czy dziala. nic, nie dziala. napisalem do nich ze nic z tego. ich odp: sciagnac nowego AsusProbe i ze Q-fan nie reaguje na niewielkie zmiany temperatury. Zainstalowalem nowego AP, wylaczylem wentylatory w budzie, obciazylem procka- temp prawie 70*C i nadal nic. to wyslalem im screena z AP z ta temperatura i predkoscia wiatraka CPU ze nic sienie dzieje. odpisali ze najlepiej wylaczyc Q-Fan'a bo zmniejsza wydajnosc komputera :| tragedia ta ich pomoc. dodam tez ze sprawdzalem z 5 wersji biosow. tyle na temat pomocy Asusa :|

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam też restarty - najczęściej w momencie gdy Internet Explorerem chcialem otwierac stronki. Ciach - czarne i restar.

płyta P4P800-E Deluxe, proc P4 2.8, pamieci Dual Twinmos 2*256,

zasilacz 350W.

temperatura procka caly czas jest 45-50 C wiec to nie to

z tego co czytalem to moze byc pamiec - ale co? Dual wylaczyć?, poprzekladac?, może nie Twinmos? a może zasilacz za słaby - mam tylko (na razie) 1 twardysk i DVD.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i pytanie do adamdm:

też miałeś problemy z restartowaniem - teraz już w porządku, tak?

co zmieniłeś? Tylko te trzy monitoringi w BIOsie na disable?

Ja w BIOSie nie mogę tych trzech monitoringów dać na disable, bo mam aktywny tylko jeden z nich, tylko jeden mogę zmieniać, ten pierwszy.

A wiatrak na procku podłączam trzyprzewodowym kabelkiem (FLITH coś o tym pisał) zakończonym 3pinową wtyczką więc nie wyobrażam sobie, żeby mogło być inaczej.

 

Sprzęt - jak wyżej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam też restarty - najczęściej w momencie gdy Internet Explorerem chcialem otwierac stronki. Ciach - czarne i restar.

płyta P4P800-E Deluxe, proc P4 2.8, pamieci Dual Twinmos 2*256,

zasilacz 350W.

temperatura procka caly czas jest 45-50 C wiec to nie to

z tego co czytalem to moze byc pamiec - ale co? Dual wylaczyć?, poprzekladac?, może nie Twinmos? a może zasilacz za słaby - mam tylko (na razie) 1 twardysk i DVD.

mam prawie tą samą konfigurację pamięci twinmos w dualu chodza i jeszcze właczona jest opcja która wyciąga z nich maxa(chodzi nie wiele wolniej niż na 875), na procku mam 29 a w te upały do 36 stopni w idle. komp stabilny jak skała ale zasilacz mam 400W fortrona.

 

Ja na twoim miejscu spróbowałbym od kogoś pożyczyć lepszy zasilacz, bo moze masz 350 ale jakieś kijawe i nie wydala, bo p4 swoje ciagnie + reszta sprzętu i już jest obciążenie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aktualizacja BIOSu pomogła jedynie w sprawie "włączania się" komputera. BIOS nadal pokazuje +9V, ale kupiłem miernik i on wskazuje w Idle ~12.2V. Czyli wszystko dobrze, ale dlaczego BIOS pokazuje inaczej, inne programy również.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmmm dziwne, z moja płytą jest wszystko w porządku :? przynajmniej narazie, wszystkie wartości podaje w porządku, chodzi bardzo dobrze. mam pytanie, jaką wersję mają osoby z problemami? bo ja mam z tą P4P800 SE Deluxe zsieciówką Marvell 88E8001

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wciąż mam problem z samoczynnym restartem.

Próbowałem zmieniać częstotliwości procka (166-215), pamięci (266-400, od 500 się nie odpalał), Vcore (1,35 - 1,6; 1,7 się nie odpalał).

Pomogła na razie tylko jedyna rzecz - wyłączenie HT. Zlikwidowało to restarty.

Ale oczywiste jest to, że nie chcę mieć obciętej tej funkcji. Może jej istnienie gryzie się z pracą DDRów w dualu. A może nie...

Czy to jest tak, że włączenie HT potrzebuje większej mocy?

Jeśli tak, to może jednak zasilacz jest za słaby?

 

P4P800-E Deluxe, P4 2.8GHz, 2x256 DDR Dual Twinmos, ATI Radeon 8500, zasilacz 360W.

 

Marvell Yukon Gigabit Ethernet Copper RJ-45

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wciąż mam problem z samoczynnym restartem.

Próbowałem zmieniać częstotliwości procka (166-215), pamięci (266-400, od 500 się nie odpalał), Vcore (1,35 - 1,6; 1,7 się nie odpalał).

Pomogła na razie tylko jedyna rzecz - wyłączenie HT. Zlikwidowało to restarty.

Ale oczywiste jest to, że nie chcę mieć obciętej tej funkcji. Może jej istnienie gryzie się z pracą DDRów w dualu. A może nie...

Czy to jest tak, że włączenie HT potrzebuje większej mocy?

Jeśli tak, to może jednak zasilacz jest za słaby?

 

P4P800-E Deluxe, P4 2.8GHz, 2x256 DDR Dual Twinmos, ATI Radeon 8500, zasilacz 360W.

 

Marvell Yukon Gigabit Ethernet Copper RJ-45

Ja bym próbował z innym zasilaczem bo to nie ma nic wspólnego z pamięciami chodzącymi w dualu i procku z HT bo u mnie wszystko chodzi miodzio a mam i dual załączony i w biosie HT właczone(procesor z HT oczywiście). Pożycz od kogoś od jakiegoś znajomego zasilacz(lepszy mocniejszy) i spróbuj

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma powodu do strachu Smile. Aby zainstalować Intel Application Accelerator RAID Edition 3.0 musisz przeinstalować Windows (2000/XP). Przedtem jednak, trzeba utworzyć dyskietkę ze sterownikami poprzez uruchomienie pliku "MakeDisk" w folderze z IAA RE 3.0.

 

Następnie, kiedy instalator Windows będzie startował z CD, naciskasz F6 i po krótkiej chwili wskazujesz lokalizację sterowników dla "Intel 82801ER SATA RAID Controller", gdy instalator o to poprosi. To tyle.

Czyli podczas instalacji Windows na czystym dysku muszę wskazać lokalizację, czyli dyskietkę potwierdzić i gotowe??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zmieniłem zasilacz na Chiefteca 360W. O wiele cięższy i budzący więcej zaufania niż poprzedni Deer max350W - czyli tylko w porywach 350W.

Wydałem 200zł.

Nic się nie polepszyło. Dalej mam restarty.

Nie zgadzam się z tym, że włączenie/wyłączenie HT nie ma znaczenia. U mnie ma i to właśnie decydujące. Przy wyłączonym HT jest wszystko w porządku, zupełnie źle(przy każdym wejściu do internetu) - przy włączonym HT.

Jeżeli ktoś wie o co chodzi, proszę o odpowiedź.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja w BIOSie nie mogę tych trzech monitoringów dać na disable, bo mam aktywny tylko jeden z nich, tylko jeden mogę zmieniać, ten pierwszy.

Jak wcześniej pisałem - musisz mieć do wszystkich trzech gniazd podłączone wiatraki, aby móc wyłączyć monitoring obrotów. Ja podłączyłem chwilowo wentylatory, zdezaktywowałem omawiane opcje i odłączyłem.

 

Aktualizacja BIOSu pomogła jedynie w sprawie "włączania się" komputera. BIOS nadal pokazuje +9V, ale kupiłem miernik i on wskazuje w Idle ~12.2V. Czyli wszystko dobrze, ale dlaczego BIOS pokazuje inaczej, inne programy również.

Osobiście bym się nie przejmował. Ważne, że miernik pokazał dobrą wartość; z czujnikami/sensorami różnie bywa. Niewykluczone, że kolejny BIOS wniesie poprawkę.

 

hmmm dziwne, z moja płytą jest wszystko w porządku  przynajmniej narazie, wszystkie wartości podaje w porządku, chodzi bardzo dobrze. mam pytanie, jaką wersję mają osoby z problemami? bo ja mam z tą P4P800 SE Deluxe zsieciówką Marvell 88E8001

Ja mam wersję z sieciówką 3Com Gigabit (3C940), płyta rev. 1.02.

 

Czyli podczas instalacji Windows na czystym dysku muszę wskazać lokalizację, czyli dyskietkę potwierdzić i gotowe??

Tak :)

 

Nie zgadzam się z tym, że włączenie/wyłączenie HT nie ma znaczenia. U mnie ma i to właśnie decydujące. Przy wyłączonym HT jest wszystko w porządku, zupełnie źle(przy każdym wejściu do internetu) - przy włączonym HT. 

Jeżeli ktoś wie o co chodzi, proszę o odpowiedź.

Jakiego systemu używasz? Może na problem trzeba popatrzeć ze strony software'owej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mogę powiedzieć tylko tyle, że mam dokładnie tą samą płytę co FLITH. Nie sprawia mi żadnych problemów. Oczywiście przyspieszyłem sobie na maksa bootowanie używając wskazówek FLITH'a (wyłączyłem monitoring wentylatorów - choć pod Windowsem obroty wentylatora na procesorze nadal mogę odczytywać bez problemów).

 

Edit: dodam, że bios 1016

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i pytanie do adamdm:

też miałeś problemy z restartowaniem - teraz już w porządku, tak?

co zmieniłeś? Tylko te trzy monitoringi w BIOsie na disable?

Ja w BIOSie nie mogę tych trzech monitoringów dać na disable, bo mam aktywny tylko jeden z nich, tylko jeden mogę zmieniać, ten pierwszy.

A wiatrak na procku podłączam trzyprzewodowym kabelkiem (FLITH coś o tym pisał) zakończonym 3pinową wtyczką więc nie wyobrażam sobie, żeby mogło być inaczej.

 

Sprzęt - jak wyżej.

Sorry ze tak pozno ale wczesniej nie moglem - neo sie walnelo :( Ja mam 3 wentylatory w obudowie ale i tak udalo mi sie wylaczyc monitoring przy wlaczonym tylko jednym (Bios 1005 czyli "firmowy"). Zaraz znow zmienie na 1017 Beta i zobacze jak tym razem.

 

Porada FLITHa z wentylatorami pomogla w 100% na powolne uruchamianie ale czasami (baardzo rzadko) mam restart i w biosie troche dluzej (o jakies 3 sek) wykrywa mi dysk WD 120GB po tym restarcie. Ale nie narzekam :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wersja windowsa nie ma tutaj znaczenia. Dwa wentylatory w obudowie (1 nawiewajacy i 1 wywiewajacy) i jeden na prcoku - te 3 mozesz wylaczac a nawet powinienes. Reszta to standard - u mnie 1 na graficznej, 2 w zasilaczu :)

 

Pozdrawiam

adamdn

 

P.S. Ktora wersje biosu masz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma powodu do strachu Smile. Aby zainstalować Intel Application Accelerator RAID Edition 3.0 musisz przeinstalować Windows (2000/XP). Przedtem jednak, trzeba utworzyć dyskietkę ze sterownikami poprzez uruchomienie pliku "MakeDisk" w folderze z IAA RE 3.0.

 

Następnie, kiedy instalator Windows będzie startował z CD, naciskasz F6 i po krótkiej chwili wskazujesz lokalizację sterowników dla "Intel 82801ER SATA RAID Controller", gdy instalator o to poprosi. To tyle.

Czyli podczas instalacji Windows na czystym dysku muszę wskazać lokalizację, czyli dyskietkę potwierdzić i gotowe??

Zrobiłem tak jak mówiłeś, instalator dobrze wykrył urządenia, cisnąłem "Enter".... a po zainstalowaniu Win XP nie mam doadtkowego urządzenia.... Co jest nie tak??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam problem, kupiłem ostatnio ASUS P4P800E Deluxe, P4 2,8Mhz Presscot i 2x 256 Ram Kingston 400Mhz (pozostałe to: FX5700 Ultra Barracuda 120GB SATA 8MB Cache, karta TV Pixel View) no i po złożeniu tego sprzętu okazało się że komputer nie chce odpalać :( . Gdy odbierałem ją z serwisu spytano się mnie na jakim zasilaczu odpalałem ten sprzęt bo płyta była sprawna tylko podobno ona nie odpala jak ktoś ma słaby zasilacz (mam Codegon 300W) No i teraz chcę kupić Chieftec HPC-360-302DF tylko chiałbym się upewnić nim kupie nowy zasilacz że to co mi powiedzieli w serwisie to prawda bo nie jestem dokońca pewny czy mówią prawdę :? . Jeśl tak to czy zasilacz który planuje kupić jest odpowiedni do tego sprzętu :?:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

 

 

Miło, że odpisali, ale w moim mailu była informacja o tym, że uaktywniłem opcję "Quite Boot". Mniejsza z tym... za niedługo odezwę się do nich i powiem co i jak. Niech spróbują to wyeliminować na dobre w kolejnym BIOS-ie... jeśli aktualizacja BIOS może w ogóle pomóc.

A ja powiem tak - oni wogole sobie chyba jaja robia. Kiedys wyslalem do nich maila ze chce kupic plyte ASUS P4B533-E. Odpowiedz przyszla po 2-3 dniach (dziwne nie? jak chodzi o sprzedaz to szybko sie klienta zalatwia a jak o reklamacje to nie ma komu sie zajac). A kiedy juz wybralem (ASUS P4P800 DLX) i mialem z nia problemy to cisza - nie odpowiedzieli do dzis na dwa kolejne a minal juz rok :)

 

Pozdrawiam

adamdn

Ja mam lepszy przykład że ASUS ma wszystkichw du...ie, kiedyś pisałem do pomocy technicznej (coś o grafikę chodziło) adresy wziąłem z polskiej strony - były dwa - wysłałem najpierw pod pierwszy na drugi dzień pod drugi a na trzeci dzień te adresy ze strony ps.asus.com ZNIKŁY !!! Tak rozwiązali sprawę. Pozdrawiam tych dwóch panów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam problem, kupiłem ostatnio ASUS P4P800E Deluxe, P4 2,8Mhz Presscot i 2x 256 Ram Kingston 400Mhz (pozostałe to: FX5700 Ultra Barracuda 120GB SATA 8MB Cache, karta TV Pixel View) no i po złożeniu tego sprzętu okazało się że komputer nie chce odpalać :( . Gdy odbierałem ją z serwisu spytano się mnie na jakim zasilaczu odpalałem ten sprzęt  bo płyta była sprawna tylko podobno ona nie odpala jak ktoś ma słaby zasilacz (mam Codegon 300W) No i teraz chcę kupić Chieftec HPC-360-302DF tylko chiałbym się upewnić nim kupie nowy zasilacz że to co mi powiedzieli w serwisie to prawda bo nie jestem dokońca pewny czy mówią prawdę :? . Jeśl tak to czy zasilacz który planuje kupić jest odpowiedni do tego sprzętu :?:

Ja bym proponował Chieftec HPC-420-302-DF. Sam kiedyś miałem Codegen 300W i też się przesiadłem na tego Chieftec....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja polecam mocniejszy zasilacz, ja mam w budzie sporo sprzetu i wentylatorów i widze że fortron juz wymięka, musze dodać coś więcej do wspomagania zasilania. A co do płyty to mam nowszą wersję niż ta co osoby opisuja i sprawia problemy, pewnie stąd brak ich u mnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja polecam mocniejszy zasilacz, ja mam w budzie sporo sprzetu i wentylatorów i widze że fortron juz wymięka, musze dodać coś więcej do wspomagania zasilania. A co do płyty to mam nowszą wersję niż ta co osoby opisuja i sprawia problemy, pewnie stąd brak ich u mnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam P4P800-E deluxe wersje biosu z 30 paź tego roku i mam zwiechy nie wiadomo w jakich momentach :(

 

p4p800-e deluxe Asus

p4 2,8ghz z HT

mode com 350gtf (jakos tak)

2 dyski

dvd rom i cdrw

 

moze pmi powimozecie ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja bym spróbował mocniejszego zasilacza i sprawdził czy się sytuacja unormuje czy dalej zwiechy, w tej chwili mam 2 zasilacze połączone w szereg żeby swojego kompa wyżywić :lol:

 

Ale zwiech nie mam, stabilny jak skała, chodził nieraz bez restartu przez 7 dni :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozwiązanie?!!?

1.Wymiana szelki ATA100

2.Nikt nie napisał że dołożył jakąś kartę PCI gdy najpierw działało a potem NAGLE nie

Pewne jest, że jest to problem asusa i wypuszczenia na rynek nie do końca przetestowanego sprzętu.

I niestety tylko asus zna specyfikację swojego produktu żeby to poprawić

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...