Skocz do zawartości
Luc312

Radeon 9550 Cz. I


Rekomendowane odpowiedzi

Nastał smutny koniec mojej przygody z GeXCubem 9550 :(

Podejrzewam, że nie wytrzymał taktowań R9600XT, i wczoraj już się nie podniósł. Jednak podmiana biosu z 9600XT nie jest najlepszym pomysłem.

Przesiadłem się na Sapphire 9600PRO :twisted:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poszedlem za ciosem i po wymianie karty graf zmienilem plyte i pamieci (konfig w podpisie) na nowej mobo obslugujacej AGPx8 karta w koncu chodzi z AGP ON. Wniosek z tego taki ze Sapphire moze miec czasami problemy z kompatybilnoscia ze starszymi plytami na AGPx4 (na k7vza wieszala sie przy kazdym obrazie 3D gdy AGP bylo wlaczone)

Na nowym konfigu i zegarach 420/520, ale przede wszystkim z AGP ON udalo mi sie osiagnac magiczna bariere 3000pkt w 3dm2k3 z procem 1gh !!! try to beat me ! ;) :!:

 

3DMark2003 score = 3001 pkt

 

Ps

wiecej niz 420/520 narazie nie probowalem bo buda kompletnie niewentylowana i kolejnego grzejnika mi nie trzeba ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam zamiar kupić Saphire 9550 ale chce się upewnić czy na płycie ECS K7S5A (sis735) będzie śmigać...? ktoś ma taką konfigurację...?

nie ukrywam , że zaniepokoiły mnie problemy niektórych z AGP na różnych płytach... ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

To mój pierwszy post i myśle że sie przyda :D

 

Otóż dzisiaj w moje ręce trafiła gazetka z MEDIA MARKTu i na promocji jest GeCube 9550XT za 399zł a więc sądze że to taniocha. Na zdjęciu w gazetce jest pudełko oraz karta XT i pisze że jest z grą Counter Strike.

 

Opis z gazetki:

Radeon 9550 128MB DDR

Pamięć video 128MB DDR RAM, częstotliwość 400 MHz, 128 bit, AGP x8, wyjścia VGA, S-video i DVI, w zestawie pełna angielska wersja gry Counter Strike i Power DVD.

 

Nic tylko kupować

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

To mój pierwszy post i myśle że sie przyda  :D  

 

Otóż dzisiaj w moje ręce trafiła gazetka z MEDIA MARKTu i na promocji jest GeCube 9550XT za 399zł a więc sądze że to taniocha. Na zdjęciu w gazetce jest pudełko oraz karta XT i pisze że jest z grą Counter Strike.

 

Opis z gazetki:

Radeon 9550 128MB DDR

Pamięć video 128MB DDR RAM, częstotliwość 400 MHz, 128 bit, AGP x8, wyjścia VGA, S-video i DVI, w zestawie pełna angielska wersja gry Counter Strike i Power DVD.

 

Nic tylko kupować

racja. nic tylko kupowac. ciekawe czy jeszcze stanieją 8O ja teraz jak ktos tam wyzej wgralem bios od power color bodajze 9600 pro ez hyba z takimi taktowaniami jak tam są. tzn 400 i 400 i chodzi spoko. tylko martwi mnie post ZeroSuper. karta mu padla. i sie tak zastanawiam czy i kiedys moja nie padnie z tak bardzo przetaktowanego zegara. jak myslicie :?: :?: :?: :?: :?: :?: :?: :?:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[/size]POMOCY!!!!!!

 

MAM DUŻY PROBLEM......

Mianowicie...

 

Kilka dni temu kupiłem sobie nową grafę HIS Radeon 9550 128 MB DDR 128 bit 250&400. Oczywiście podkręciłem ją na 420&500 i na sprzęcie:

 

Celeron 1.7 GHz

512 MB DDR @ 266 Mhz

Catalisty 4.8

Omega drivers 2.5.58

płyta główna ECS (z niższej półki)

APG x4

Windows XP

 

wyciągam TYLKO 2557 pkt w 3d marku 2003

 

Z tego co tu czytam to na słabszych prockach wyciągają więcej niż ja!!

 

POMOCY.............

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gorszej konfiguracji niema niz cel+ecs :)

Wynik jak najbardziej w normie :)

A mam pytanie:

Chcialem podkrecic tego 9550 128mb 128bit firmy Connect3d i niedarady...

Stery omega najnowsze i radlink pozwala zmieniac ale zmiany nie moga byc zastosowane...

To samo w ati tray tool podkrecam ale nic to nie daje i jak odpalam ponownie to zegary sa na default ustawione

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stery omega najnowsze

i to jest twój problem... zresztą nie tylko twój i w dodatku omawiany praktycznie na każdej stronie tego wątku... to już jest nudne

powiem tylko tak:

2.5.58 (nie - to nie są numery stron w tym wątku :D )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gorszej konfiguracji niema niz cel+ecs :)

Wynik jak najbardziej w normie :)

A mam pytanie:

Chcialem podkrecic tego 9550 128mb 128bit firmy Connect3d i niedarady...

Stery omega najnowsze i radlink pozwala zmieniac ale zmiany nie moga byc zastosowane...

To samo w ati tray tool podkrecam ale nic to nie daje i jak odpalam ponownie to zegary sa na default ustawione

nerwuje mnie ze przyjdzie taki nie uzyje szukajki ani nie przejzy pere postów w tyl tylko od razu wali ze jemu cos nie dziala to idz do sklepu i oddaj. wrrrr :twisted: :twisted: :evil: :evil:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja powiem któtko, swojego Saphire przekręciłem na :

 

GPU -> 430 :twisted:

PAM -> 230 (czyli 460) :cry:

 

wyżej to sie VPU wykrzacza :evil:

 

mam pamięci samsungi 4ns

 

mam wiec pytanie, jaki muszą byc, żeby Mhz pamięci poszła wyżej, bo niektórzy kręcą ponad 500 :?:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

afi >> problem z AGP na radku sapphire polegal u mnie na tym (ECS K7Vza) ze karta z AGP ON (x1, x2, x4) wieszala sie przy obrazie 3D. Po wylaczeniu AGP wszystko smigalo idealnie, a strata wydajnosci w tym przypadku wynosi tylko max 5%. Moim zdaniem nie masz co sie przejmowac ;)

 

ZeroSuper >> uczcijmy zejscie R9550 minuta ciszy......;

(dodam tylko ze to juz nei pierwszy GeXCubem ktory padl, zawsze uwazalem ta firme za mocno przereklamowana...)

Powiedz czy dokladales nowe chlodzenie czy jechales na BOXie ? i czy zegary miales podniesione non stop czy tylko na czas grania ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiechman a jakie masz te siajsungi? jeśli 4ns to powinieneś bez łaski wyciągnąć 500MHz DDR,generalnie - poczytaj nieco ten wątek,mnie rdzeń bez Vmod-a nie udało się pogonić wyżej niż 415-420MHz. Pamięci mam na 500 na timingach gigabyte'a podanych wcześniej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja nawet nie wiem o co z tymi modami chodzi, miałem tylko Gf2Ti, wyciągnąłem, włożyłem radka, zainstalowalem najpierw z płyty stery, potem omegi 5.67(czy jakos tak, te najnowsze), podciągnąłem AtiTool (bo Radlinkiem sie zerowały) częstotliwości do 430/460i dalej nie chce, zarówno GPU jak i pamięc, po prostu komp siada, ale myszka moge ruszać, i po chwili VPU resetuje all.

 

 

 

 

PS. Posta przeczytałem prawie całego, ale jest tak zagmatwany, że mi duzo nie pomógł :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam mam takie pytanko co najlepiej kupić ??

 

HIS R9550 128MB/128bit 310 PLN

Sapphire R9550 128MB/128bit 310 PLN

Gigabyte R9550 128MB/128bit 340 PLN

GeCube R9550 128MB/128bit 400 PLN

 

czy jest sens i warto dakładać kase do tego GeCuba ???

 

da się je podkręcić jeśli tak to czy wszystkie tak samo czy któraś jest liderem pod tym względem ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do lead: Ja też tak miałem. Zainstaluj najnowsze stry 4.8 żeby był w nich ATI Tool i potem zainstaluj stery z płytki tej co dostałeś z grafą, wtedy nie zaznaczaj ATI Tool do instalacji i już. Podkręcaj tylko poprzez Ato Tool. Powodzenia......

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nadal nie wiemy jakie masz pamięci, ustaw na razie core na 400MHz a pamięci na 500MHz i potestuj - sprzęt Ci się wywala raczej z powodu przetaktowania rdzenia. Nie kręć jednocześnie jednym i drugim, może użyj ATiTool-a (nie Ati tray tools) do znalezienia max core i max mem a później obejrzyj np. dragothic w 3d mark 2001 - u mnie tam najszybciej było widać artefakty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

reaczej pamieci daja wiecej niz gpu tz jak juz masz gpu na rozsadnej czestotliwosci ja powiem tak zejdz z gpu na 400 i sprubuj dac wiecej na pamieci i poiwec czy sie dalej wlacza Vpu w;lacza

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hehm mieliście racje

 

po przestawieniu rdzenia na 415 pamięci wchodzą na 250, przy wiekszej Mhz pojawiają się małe krzaczki, mi to wystarczy 415/250 :D

 

Ale mam pytanie, jak robie w wnidzie, to mi cicho chodzi karta, ale jak włączam gre, to zaczyna głośniej chodzić wentylator, tak jak dziwnie buczy, na wentylatorku od procka tez tak mam

 

czy to świadczy o tym, że jest przeciążone i mi siądzie nidługo ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Liquid - nei ma sensu IMHO - przynajmniej bez Vmod-a na pamiątki - ja mam - z odzysku - miedziaki i nie dają słownie nic - no może po za moim lepszym samopoczuciem :D, co do zasiłki to mam syfcodegena 300W ale tak naprawdę 165W na 3.3V i 5V i ciągnie masę rzeczy - to co w podpisie + 2xhdd,dvd-rom i dvd palnik.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam mam takie pytanko co najlepiej kupić ??  

 

HIS R9550 128MB/128bit 310 PLN  

Sapphire R9550 128MB/128bit 310 PLN  

Gigabyte R9550 128MB/128bit 340 PLN  

GeCube R9550 128MB/128bit 400 PLN  

 

czy jest sens i warto dakładać kase do tego GeCuba ???

 

da się je podkręcić jeśli tak to czy wszystkie tak samo czy któraś jest liderem pod tym względem ??

Gecube jest zdecydowanie najlepszy i myśle że warto dołożyć, masz firmowo 400/500 a jeszcze trochę podkręcisz :)

Ale możesz się też zastanowić nad gigabyte plus arctic cooling :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam mam takie pytanko co najlepiej kupić ??  

 

HIS R9550 128MB/128bit 310 PLN  

Sapphire R9550 128MB/128bit 310 PLN  

Gigabyte R9550 128MB/128bit 340 PLN  

GeCube R9550 128MB/128bit 400 PLN  

 

czy jest sens i warto dakładać kase do tego GeCuba ???

 

da się je podkręcić jeśli tak to czy wszystkie tak samo czy któraś jest liderem pod tym względem ??

GeCube Extreme nie jest wart swojej ceny. Nieco drożej można kupić R9600PRO.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...