Skocz do zawartości
Luc312

Radeon 9550 Cz. I


Rekomendowane odpowiedzi

malci83 a przypadkiem nie pomyliłeś trochę taktowań :?: Rdzeń masz bardzo nisko jak na tą kartę a jeśli pamięci podałeś 330MHz to w trybie DDR daje nam to 660MHz ?! 8O Zjedź do stanadardowych taktowań i najpierw podkręcaj rdzeń do pierwszych artów lub zwisów w testach 3DMark03 lub wymagająca gra. Cofnij rdzen o 5-10MHz i zacznij kręcić pamięć do wystąpienia podobnych objawów. Bios zmieniaj tylko wtedy kiedy przetaktowana karta przestaje ci wystarczac i stwierdzisz ze potrzebujesz czegoś więcej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

krzych650 no popatrz człowiek uczy się całe życie. I to tylko FX5200. Przyznaję nie wiedziałem :oops: . Nie wiem jak Wam ale mnie chyba by strasznie przeszkadzało gdyby wiatraczek na grafie przyspieszał i zwalniał w zależności od uruchamianych aplikacji. Dzięki za link Krzych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kto miał 9550XT i ściągał z niego chłodzenie ? pod radiatorem jest pasta czy taśma termoprzewodząca ? łatwo to odkleić ? bo ze względu na to że rdzeń mi chodzi tylko na 440 (445 i wszędzie zwisy) wezme chyba i zmienie tą pastę na silvera srebrną. mam nadzieję że coś to pomoże bo jak się okaże że mi się oc podniesie o 5-10Mhz to wpadne w lekką furię. ktoś miał 480Mhz na rdzeniu :D to by mi pasowało: 480 rdzeń i 580 pamiątki :) ale coś czuję że wtedy to on skończył by jak reszta Gex-ów spalony :P a tak apropos to ile jusz spalonych jest 3 czy 4 ?? miał Crusio, Madness i ktoś jeszcze chyba.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Właśnie skończyłem testować kartę GeCube 9550 XT, którą kupiłem za 399 zł w Media Markt.

Miłą niespodzianką okazało się, że karta jest rev 2.0 [ szybsze pamięci etc. ]

Na razie całość spokojnie chodzi na 510/610

Wynik w 3dmark 03 – 3631 pkt

Wynik w 3dmark 01 – 10772 pkt

( Najnowsze Catalysty )

( Athlon 2700+, 512 ddr pc333, Epox )

Zmieniłem kartę z GF4Ti 4200, muszę przyznać, że nowy Radek zgodnie z oczekiwaniami znacznie lepiej sprawuje się w 3d marku 03 [dx.9]

Grami na razie za bardzo się nie bawiłem, jedyne co zauważyłem to fakt, że Doom3 zaczął chodzić trochę płynniej.

Jest to dobra karta za śmieszne pieniądze, szczególnie po sprzedaży dołączonego CS’a :]

Mam jeszcze jedno pytanie w Ati Tray Tools jest opcja zmiany timingow, z tego co się doczytałem niektórym forumowiczom ingerencja w tą opcje troszeczkę podniosła wydajność.

Czy ktoś może mi doradzić co mogę tam zmienić i o ile ?. Z powodu swojej nie wiedzy nie chciałbym by coś stało się nowej karcie po 1 dniu użytkowania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam pewne pytanko: jak robie testy na 3dmarku (03) to potem jak sprawdzam wynik w orbach to niestety nie mam podanego AGP na jakim karta dziala ani core i memory. co mam zrobic? moglby mi ktos cos doradzic? link do orba ponizej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam pewne pytanko: jak robie testy na 3dmarku (03) to potem jak sprawdzam wynik w orbach to niestety nie mam podanego AGP na jakim karta dziala ani core i memory. co mam zrobic? moglby mi ktos cos doradzic? link do orba ponizej

Nie wszystkie nieoficjalne sterowniki to podają... np "softmod" nie podaje...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Qurna dopiero teraz przeczytałem ten post Crusia o tym że mu dali 9550XT na kościach 2.5ns i powiem tylko 8O 8O 8O 8O 8O 8O 8O 8O 8O 8O 8O 8O 8O 8O 8O ale ja chyba swojego nie bede furkał bo trochu strach :/

 

Nuitari ale i tak masz coś słabe wyniki jak na takich zegarach. możesz zapodać linki do ORBów ???? PLEASE

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Qurna dopiero teraz przeczytałem ten post Crusia o tym że mu dali 9550XT na kościach 2.5ns i powiem tylko 8O 8O 8O 8O 8O 8O 8O 8O 8O 8O 8O 8O 8O 8O 8O ale ja chyba swojego nie bede furkał bo trochu strach :/

 

Nuitari ale i tak masz coś słabe wyniki jak na takich zegarach. możesz zapodać linki do ORBów ???? PLEASE

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Qurna dopiero teraz przeczytałem ten post Crusia o tym że mu dali 9550XT na kościach 2.5ns i powiem tylko 8O 8O 8O 8O 8O 8O 8O 8O 8O 8O 8O 8O 8O 8O 8O ale ja chyba swojego nie bede furkał bo trochu strach :/

 

Nuitari ale i tak masz coś słabe wyniki jak na takich zegarach. możesz zapodać linki do ORBów ???? PLEASE

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam mały problem. Wiem że gdzieś to już było, ale nie uśmiecha mi się wertowanie tych 70stron.. Otóż mam Radka9550 od Gigabyte'a (128bit). Kupiłem radiatorki i dodatkowy wentylatorek.. i ty pojawia się problem: GDZIE MAM TEN WIATRAK PODŁĄCZYĆ (zasilanie)? Ktoś ma jakiś pomysł? Jakiś link? Z góry dziękuję.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

GDZIE MAM TEN WIATRAK PODŁĄCZYĆ (zasilanie)? Ktoś ma jakiś pomysł? Jakiś link? Z góry dziękuję.

LOL - nie wiesz gdzie podłączyć wiatrak??? Najlepiej tam, gdzie PASUJE wtyczka...

 

2pin - do karty

3pin - do pł. głównej

4pin - molex

brak wtyczki --> trzeba założyć wtyczkę,

 

molex:

czerwony - +5V

czarne - ziemia (0V)

żółty - +12V

 

Thats all...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość artur.c

wiShkiL nie pisz post pod postem, tylko pomyśl! Skoro nie ma na karcie to samo się nie zrobi, a tak w ogóle zastosuj się do wskazówek krzych650 (wtyczkę możesz urwać, chyba że ci mama nie pozwoli) :lol:

Crusio czekam na maila, mam nadzieję że znajdziesz chwilkę czasu...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a umnie po wgraniu biosa od 9600 do 9550 wszystko działa idealnie tyle że jak komputer postuje to odswiezanie jest tak wolne ze napisy robią sie na napisach.....

a jak wejde do biosu do mam napis wait i ekran biosu sie odswieza po kawaleczku....

ale w dosie i windowsie jest wszystko super !!

co ciekawe , osoby z forum ktore mają identyczną karte jak moja jak wgraly tego samego biosa i unich takie rzeczy sie nie dzieją...

probowalem też biosa od safirka ale jest to samo

 

nastepna rzecz , to moje timingi tWL = 1.0

tCL = 3

tCMD = 0 clock

tSTB = equals tWrL + 1/2 clocks

tRcdRD = 5

tRcdWR = 3

tRP = 4

tRAS = 17

tRRD = 2

tR2W = CL + 3

tWR = 3

tW2R = 2

tR2R = 2

MemRR = 30

tRFC = 15

tRBS = CL + 3.5

tERST = CL - 0.5

tQSREQ = CL - 0.5

tDQM = WL - 1

tDQS = WL - 1

tDQM_Adv = As specified

tDQS_Adv = As specified

 

jak je zmienić aby były wydajniejsze ??

i czemu karta mi dize tylko na 380/500 ???

jak dam wiecej to albi zwis albo krzaki....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam już Radka 9550 od Saphirka.

 

Podkręciłem kartę Omegami na 433,80 rdzeń i 261 pamięci.

 

Powyżej tych wartości pojawiają sie artefakty w Ati tool.

 

Wydaje mi się jednak, że mam za mały wynik w 3Dmarku03 bo oscyluje od 2900 do 3000.

 

Mój sprzęt to m in.: Athlon 2400, 512 MB DDR (266) RAM, zasilacz Chieftec 360W i powyższa karta. Magistrala na 133 MHz

 

Czy ktoś ma jakiś pomysł dlaczego tak mało ?

 

Czytając posty innych osób wyciągają więcej.

 

PS. Pecet99 masz zajebisty obrazek, gdzieś go wykorzystam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sorki za te 3 posty pod rząd :cry: głupie pytanie ale jak mam usunąć te niepotrzebne posty ?? :P

 

do Nuitari

 

pytałeś jaki taimingi poustawiać w AtiTrayToolsie więc tak: w pierwszej zakładce nic nie ruszaj po prawdopodobnie od razu ci wywali arty na pulpicie tak jak u mnie a w drugiej zakładce mam:

 

TRCDRD = 3

TRCDWR = 1

TRP = 3

TRAS = 6

TRRD = 2

TR2W = CL+2

TWR = 1

TW2R = 1

TW2R(same bank) = 1

TR2R = 2

 

Tylko wiesz to są taimingi minimalne dla kości 3,3ns a jak ty masz 2,5ns to może jeszcze niższe zdołasz ustawić. Najlepiej to każdy suwak przesuwaj o 1 w dół i dawaj "set" jak wyskoczą arty na pulpicie to zaraz dawaj spowrotem i "set"

 

i zainstaluj sobie stery 4.9beta, directa 9.0c zrób 3DMarka 03 i zapodaj ORBa. Proca masz kręconego czy nie ? bo na takim konfingu jak podałeś to szczerze mówiąc masz troche mało tych punktów (popatrz na mój podpis)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moze mi ktos powiedziec czemu aida wykrywa gpu jako RV350 ??????

piwinno być chyba 360 ??

i czemu mój rdzeń idzie na max tylko na 380 mhz , na 385 mam zwis w 3damrku

no i jescze ten problem :

wgraniu biosa od 9600 do 9550 wszystko działa idealnie tyle że jak komputer postuje to odswiezanie jest tak wolne ze napisy robią sie na napisach.....

a jak wejde do biosu do mam napis wait i ekran biosu sie odswieza po kawaleczku....

ale w dosie i windowsie jest wszystko super !!

co ciekawe , osoby z forum ktore mają identyczną karte jak moja jak wgraly tego samego biosa i unich takie rzeczy sie nie dzieją...

probowalem też biosa od safirka ale jest to samo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

j.h.hudy a jaki masz zasilacz? bo ja mam badziewie 300W i na rdzeniu nie pojdzie wiecej jak 390/395 max, pewnie to tez wina chlodzenia ale mniejsza z tym.Sprobuj jescze pamieci podkrecic u mnie na 540 3dmark spokojnie przechodzi :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak dam rdzen 380 to działą , dam wiecej , zwis , ram jak był 520 to miałem czasami arty wiec mam na 500

aha , stabilizator koło pamieci parzy , zasilacz to fortron 300-60gtp

na rdzeniu standard pasta biała , radiator lekko ciepły

 

pozdro

aha , moje napiecia w stresie : 5.00 , 3.33 , 11.73

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mozesz jescze zapodac wyniki z 3dmarkow? Czytal ktos ta recka kart do 400 zl na benchmarku? Mam wrazenie ze benchmark jest nie obiektywny i jest za nvidia ( idioci wzieli akurat egzemplarz gigabayta fx5500 i jego taktowanie 300/500 bodajze i nie zwrocili uwage ze maja hisa 128 5ns ! co za lole !):/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...