Skocz do zawartości
Luc312

Radeon 9550 Cz. I


Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Ja własnie czekam na moją XT z ESC własnie pewnie bedzie niebawem.Ale jedno pytanie a mianowicie - dlaczego http://www.gecube.com/mbu/productCategory.php czyli na stronie domowej tej karty producent milczy o jej istnieniu?? Jest 9600XT ale 9550 sa trzy rodzaje zadnej zaś XT ? zastanawiające.....

 

Jak to nie ma jak jest. A ta spead edytion to może co to jest?? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Ja własnie czekam na moją XT z ESC własnie pewnie bedzie niebawem.Ale jedno pytanie a mianowicie - dlaczego http://www.gecube.com/mbu/productCategory.php czyli na stronie domowej tej karty producent milczy o jej istnieniu?? Jest 9600XT ale 9550 sa trzy rodzaje zadnej zaś XT ? zastanawiające.....

 

Jak to nie ma jak jest. A ta spead edytion to może co to jest?? :)

oczywiście hagozsq3 ma rację - to nie tak karta - na stronie najszybsza 9550 ma rdzeń 250 a XT wiadomo.Nie mam pojęcia dlaczego producent nie przyznaje sie do tej karty - przecież musiała wyjśc ze źródła :)

pozdrawiam i czekam na swoją - mam nadzieje ze jutro bedzie.Zmieniłem z 9100 - zal mi się z nim rozstawać - ma pamięci 3.5ns shappire ale cóż - licze ze bedzie nieco lepiej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokladnie, speedy ma core 250, a extreme 400 (czy 500 bo nie pamietam ?? :wink: ) A pamiatki? Bo wg specyfikacji to 500, ale slyszalem ze niektorzy maja 600 default ? Moze to jest ten 9600xt ze strony gecuba ale sprzedawany pod nazwa 9550 ? :P

 

A swoja droga mam pytanie o wyjscie TV - na szafirze niestety sie zawiodlem i na tv mam jakies smieci na obrazie :( Musze sie jutro z nia przejsc do sklepu, a jak jest u was na szafirach ? Zapytam sie tez o wyjscie TV na gecubach bo mysle czy nie doplacic i nie wymienic na ta. Jaka brac rev ? 1.2, czy 2.0 ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Ja własnie czekam na moją XT z ESC własnie pewnie bedzie niebawem.Ale jedno pytanie a mianowicie - dlaczego http://www.gecube.com/mbu/productCategory.php czyli na stronie domowej tej karty producent milczy o jej istnieniu?? Jest 9600XT ale 9550 sa trzy rodzaje zadnej zaś XT ? zastanawiające.....

 

Jak to nie ma jak jest. A ta spead edytion to może co to jest?? :)

oczywiście hagozsq3 ma rację - to nie tak karta - na stronie najszybsza 9550 ma rdzeń 250 a XT wiadomo.Nie mam pojęcia dlaczego producent nie przyznaje sie do tej karty - przecież musiała wyjśc ze źródła :)

pozdrawiam i czekam na swoją - mam nadzieje ze jutro bedzie.Zmieniłem z 9100 - zal mi się z nim rozstawać - ma pamięci 3.5ns shappire ale cóż - licze ze bedzie nieco lepiej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ciągle sie chwalicie jak to nie podkręciliście swojej karty a w rzeczywistosci to nie macie czym . koleś po prostu was zgniótł w dziedzinie podkręcania 9550 :lol:

 

Cudeńko !! :) Bo tylko tak można ją nazwać . Po wgraniu biosa z Sapphire 9600 XT otrzymałem właśnie takową kartę z 6 potokami renderującymi zamiast 4 , częstotliwości : rdzeń 420 Mhz , pamiątki 500 Mhz oraz zmieniły sie timingi pamiątek z 5ns na 3,5 ns i w 3Dmarku 2003 w teście defaultowym otrzymałem 3500 punkcików a w teście 800x600 zdobyłem 4300 . Cóż Lepszej karty za te pieniądze nie ma :) Polecam .

 

komentarz z komputronika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ciągle sie chwalicie jak to nie podkręciliście swojej karty a w rzeczywistosci to nie macie  czym . koleś po prostu was zgniótł w dziedzinie podkręcania 9550 :lol:

 

Cudeńko !! :) Bo tylko tak można ją nazwać . Po wgraniu biosa z Sapphire 9600 XT otrzymałem właśnie takową kartę z 6 potokami renderującymi zamiast 4 , częstotliwości : rdzeń 420 Mhz , pamiątki 500 Mhz oraz zmieniły sie timingi pamiątek z 5ns na 3,5 ns i w 3Dmarku 2003 w teście defaultowym otrzymałem 3500 punkcików a w teście 800x600 zdobyłem 4300 . Cóż Lepszej karty za te pieniądze nie ma :) Polecam .

 

komentarz z komputronika

dobre : ) Ja sprobuje załadowac bios od GF 6800 to może bede miał 12

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spooorawy temacik :)

 

Zabieg był po części celowy - te karty mają się tak kręcić. ATI przecież tak zdobyło rynek za pomocą 9500.

 

Pytanko - brnać przez ten temat i słuchając wypowiedzi można odnieść wrażenie , że właściwie każda karta może być w porządku a także ,że każda może nie być ;).

 

Wobec tego może by zrobić jakąś ankiete typu :

Twój Radeon 9550 .... no dać do wyboru najpopularniejszych producentów : Sapphire , HIS , Gigabyte i GeCube i będzie wiadomo , kto wiedzie prym [ i co kupować :D ].

 

I jeszcze jedno pytanie - czy GeCube Extreme to jest rev2.0 ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A swoja droga mam pytanie o wyjscie TV - na szafirze niestety sie zawiodlem i na tv mam jakies smieci na obrazie  :(  Musze sie jutro z nia przejsc do sklepu, a jak jest u was na szafirach ? Zapytam sie tez o wyjscie TV na gecubach bo mysle czy nie doplacic i nie wymienic na ta. Jaka brac rev ? 1.2, czy 2.0 ??

może masz zadługi kabel??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I jeszcze jedno pytanie - czy GeCube Extreme to jest rev2.0 ??

I tak i nie sa wersje 2.0 i ostatnio 1.2 bodajze, pamieci sa bardziej wazne :)

Chociaz te nowsze wersje XT maja taktowania teraz 400/600MHz co daje niezle kopa i sie mocniej kreca ahhh

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A swoja droga mam pytanie o wyjscie TV - na szafirze niestety sie zawiodlem i na tv mam jakies smieci na obrazie  :(  Musze sie jutro z nia przejsc do sklepu, a jak jest u was na szafirach ? Zapytam sie tez o wyjscie TV na gecubach bo mysle czy nie doplacic i nie wymienic na ta. Jaka brac rev ? 1.2, czy 2.0 ??

może masz zadługi kabel??

Kabel ok, 3m, dobrej jakosci. Na Herculesie z podpisu obraz zyleta, na szafirze smieci :?

Chyba doplace i wymienie na GeCuba. Pytanie do wlascicieli - jak z jakoscia obrazu na TV z tej karty?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A więc trochę się naczytałem prosiłbym was o sugestie na jakie bezpieczne wartości można ustawić na standartowym chłodzeniu ten model karty http://www.allegro.pl/show_item.php?item=3...=33282417[/url] czy tylko sam rdzeń podkręcić czy można jeszcze pamięć. Mój konfig Duron 1.8 512 DDR 266 a w 3D marku 03 osiągnąłem 2051 . Prosze was o sugestie na temat mozliwych modyfikacji tej karty

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy sie opłaca kupować Gecube 9550XT głównie rev 1.2 to mogę powiedzieć ze chodzą spoko 470/770 ale co z tego ja numerek ze swojego Asusa z pamiatkami 5ns wykręcił też rdzeń na 470 a co najważniejsze ma wynik w 3dsmaru 2003 mniejszy niz ja o jakieś 200 ptk. więc ze wzgledów ekonomicznych lepiej kupić Asusa a za resztę kasy zabalować :lol: dla czystej przyjemnosci osiągnięcia wysokich wyników i dla tych co chcą mieć wydajność porównywalna z 9600XT no i istnieje szansa że uda mi sie uzyskać 500/800 ale to i tak tylko żeby ładnie wygladało bo bo pewnie masz w 3dsmarku to mi podskoczy z 4118 moze do 4200 :oops: wiec gra chyba nie warta świeczki ale i tak pewnie spróbuje wycisnać jakl zmienie chłodzenie :lol: jedyne co bardziej rośnie przy mocnym podkręcaniu to wynik w smarku 2001 max jaki uzyskałem przy 470/780 to 13588 na czterech potokach dokładnie (4x1) trudno więcej wycisnać!!! :) :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kreć pamieci i rdzeń ;)

 

narazie to zmodyfikuj chlodzenie na pamieciach ;)

 

pyatnie do ludzi co kupowali w ecs.pl, ile czekali na karte dni :?: czy sa jeszcze jakies telefony potwierdzające, maile etc?

 

ja kupowałem swojego gecuba w esc!!!

zamówiłem karte wieczorem jak juz sklep był zamknięty! po chwili przyszedł do mnie email który należy odesłać w celu potwierdzenia czy nie wynikły jakieś błędy danych osobowych! na drugi dzień rano dzownił do mnie koleś z ecs i pytał o potwierdzenie kupna czy jest aktualne! tak o godz 14 dostałem email ze karta została wysłana! i kolejnego dnia przed godz 13 zawitał do mnie kurier z paczką! można by powiedziec ze trwało to jakies 1,5 dnia od momentu złożenia zamówienia! niestety w takiej opcji trzeba do ceny karty doliczyc 30zł za przesyłkę kurierską (za pobraniem) 25 zł ( z przedpłatą na konto) no i opcja poczta polska 10zł ( tylko za przedpłatą na konto ) ale nie wiem ile się czeka na paczkę!!

 

POZDRAWIAM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy sie opłaca kupować Gecube 9550XT głównie rev 1.2 to mogę powiedzieć ze chodzą spoko 470/770 ale co z tego ja numerek ze swojego Asusa z pamiatkami 5ns wykręcił też rdzeń na 470 a co najważniejsze ma wynik w 3dsmaru 2003 mniejszy niz ja o jakieś 200 ptk. więc ze wzgledów ekonomicznych lepiej kupić Asusa a za resztę kasy zabalować :lol: dla czystej przyjemnosci osiągnięcia wysokich wyników i dla tych co chcą mieć wydajność porównywalna z 9600XT no i istnieje szansa że uda mi sie uzyskać 500/800 ale to i tak tylko żeby ładnie wygladało bo bo pewnie masz w 3dsmarku to mi podskoczy z 4118 moze do 4200 :oops: wiec gra chyba nie warta świeczki ale i tak pewnie spróbuje wycisnać jakl zmienie chłodzenie :lol: jedyne co bardziej rośnie przy mocnym podkręcaniu to wynik w smarku 2001 max jaki uzyskałem przy 470/780 to 13588 na czterech potokach dokładnie (4x1) trudno więcej wycisnać!!! :) :wink:

Wiesz ... wszyskto zależy - zmieniałeś timingi ?

 

Ja miałem 2 sztuki - na pierwszej przy ustawieniach 460/660 - bez zmiany timingów: 3500 w 3Dsamrku03, po zmianie timingów na drugiej sztuce 450/650 - 3800 pkt. Nie wiem czy gra jest warta świeczki ;) Ale da miłośników OC przy zmienionych timingach 460/770 - pewnie ze 4300 jest w stanie pyknąć.

 

No i na kartach 4x1 widziełem ludków co mają i po 15000-16000 tys ;) (w 01)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy standardowe chlodzenie tego szafirka wystarczy aby rdzen polecial na wiecej niz 400mhz i czy karta nie bedzie sie przegrzewac ? Niech wypowie sie jakis wlasciciel, bo juz nie wiem co brac czy szafira czy gigabajta, ale do niego tsza bedzie zalozyc wiatr i wyjdzie ponad drozej...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

awathar ale kupujac gigabyte mysle ze jakby mniej ryzykujesz w kwestii podkrecania, a wiatrak na niego kupisz za 7-10zl i bedzie dobrze, masz pewnosc ze dostaniesz karte z 4ns hynixami i lepszymi seryjnie ustawionymi w biosie timingami pamieci, no i takie moje wlasne zdanie iz wydaje mi sie ze gigabyte to jednak firma o wyzszym poziomie wykonania produktow niz sapphire... (to tylko moje zdanie :) )

 

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

miałem szafira i na std chłodzeniu biegał 400 rdzeń 500 pamięć wyżej na rdzeniu zwisy pamięci arty. Teraz ma gigabyte + wentyl 8cm przyczepiony do radiatora. Rdzeń max idzie 390 a pamięci 530 mimo że jakieś gorące specjalnie nie są. W 3dmarkach gigabyte minimalnie lepszy jakieś 100 pkt w 3dmarku 03. Ogólnie polecam gigabyte. Sapphire oddałem bo ten mały wentyl był dla mnie dużo za dużo zagłośny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Feluś no to czemu mowisz ze gigabajt lepszy jak mozesz mniej wycisnac niz na szafirku... ? Qrde ja juz zlozylem zamowienie na tego szafira w arest, ale chyba zadzwonia do mnie o potwierdzenie to w razie czego chyba bede mowgl zmienic na gigabajta... sam juz nie wiem mam dylemata i tyle.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

awathar -> co z tego ze mniej wycisnal na gigabycie ale wyniki i tak ma lepsze... reszte sam sobie dopowiedz :wink: pozatym on jako jedyny nie doszedl do 400mhz na rdzeniu u u mnie ciagnie 450MHz rdzen, znaczy idzie 470 ale sie wiesza, na pamiatkach do 550 dojezdzam, dla "spokojnosci" zrobilem flasha biosu z ustawieniami 405/512 - smiga ladniutko

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy sie opłaca kupować Gecube 9550XT głównie rev 1.2 to mogę powiedzieć ze chodzą spoko 470/770 ale co z tego ja numerek ze swojego Asusa z pamiatkami 5ns wykręcił też rdzeń na 470 a co najważniejsze ma wynik w 3dsmaru 2003 mniejszy niz ja o jakieś 200 ptk. więc ze wzgledów ekonomicznych lepiej kupić Asusa a za resztę kasy zabalować :lol: dla czystej przyjemnosci osiągnięcia wysokich wyników i dla tych co chcą mieć wydajność porównywalna z 9600XT no i istnieje szansa że uda mi sie uzyskać 500/800 ale to i tak tylko żeby ładnie wygladało bo bo pewnie masz w 3dsmarku to mi podskoczy z 4118 moze do 4200 :oops: wiec gra chyba nie warta świeczki ale i tak pewnie spróbuje wycisnać jakl zmienie chłodzenie :lol: jedyne co bardziej rośnie przy mocnym podkręcaniu to wynik w smarku 2001 max jaki uzyskałem przy 470/780 to 13588 na czterech potokach dokładnie (4x1) trudno więcej wycisnać!!! :) :wink:

Wiesz ... wszyskto zależy - zmieniałeś timingi ?

 

Ja miałem 2 sztuki - na pierwszej przy ustawieniach 460/660 - bez zmiany timingów: 3500 w 3Dsamrku03, po zmianie timingów na drugiej sztuce 450/650 - 3800 pkt. Nie wiem czy gra jest warta świeczki ;) Ale da miłośników OC przy zmienionych timingach 460/770 - pewnie ze 4300 jest w stanie pyknąć.

 

No i na kartach 4x1 widziełem ludków co mają i po 15000-16000 tys ;) (w 01)

to podaj mi jakie tymingi najlepiej ustawić bo jam orginalne i jestem ciekaw czy jak je zmienie czy nie będzie artami waliło!!! :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...