Skocz do zawartości
Luc312

Radeon 9550 Cz. I


Rekomendowane odpowiedzi

wiec tak - zrobilem w koncu swego vmoda na stale dzieki opisowi @pioters

Ustawilem

VGPU na 1.31V

VDDQ na 2.65V

VMeM na 2.64V

Na pamieci zalozylem duze prostokatne radiatory ( jeden na dwie kosci), na oryginalny radiatpr GPU zalozylem wiatrak 40x40x10 ( 12V) - wszystkie temp w porzadku - mozna smialo dotykac paluszkiem i czuje sie tylko lekkie cieplo

Ale teraz konkrety - udalo mi sie tylko ustawic max na 485550 - przy dalszym podnoszeniu MGhz powstawaly krzaki ( nawet podnoszenie napiecia nic nie dawalo) wiec narazie zostalem przy tych 485/550 i zamknalem obudowe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kurka nik mi nie powie jak to malować????

 

kolega co ma 9600Pro gygabyta przesłał mi jakie napiecia pokazuje mu V-tuner i tak

Vcore 1,32V

VCC18 1,53V

VDDQ 2,65V

kurka i przy takim niskim Vcore uzyskuje 550/650 ??? a ja chce 1.6V dać nic nie kumam???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kurka nik mi nie powie jak to malować????

 

kolega co ma 9600Pro gygabyta przesłał mi jakie napiecia pokazuje mu V-tuner i tak

Vcore 1,32V

VCC18 1,53V

VDDQ 2,65V

kurka i przy takim niskim Vcore uzyskuje 550/650 ??? a ja chce 1.6V dać nic nie kumam???

co to za napiecie VCC18 ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj wlasnie nabylem ATI Radeon Gigabyte 9550 128/128 4ns i jakie wrazenia?

 

Instalacja itp. :) banalna. Po zainstalowaniu Omeg zaczolem oc :D i jak to wyszlo ...

 

Pamieci poszly ladnie z 400 na 550MHz bez zadnego chlodzenia. Gorzej z rdzeniem max to 425 MHz - wiec tragicznie nie jest :)

 

Dodam tylko ze bez reinstalki Windowsa Przesiadka z NVidia 3D Mark 2001 SE ok 10500 :) wiec nie jest zle :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kurka nik mi nie powie jak to malować????

 

kolega co ma 9600Pro gygabyta przesłał mi jakie napiecia pokazuje mu V-tuner i tak

Vcore 1,32V

VCC18 1,53V

VDDQ 2,65V

kurka i przy takim niskim Vcore uzyskuje 550/650 ??? a ja chce 1.6V dać nic nie kumam???

co to za napiecie VCC18 ?

sam kurka nie wiem to z tego programu co gigabyt go daje V-tuner do lepszych kart bo kolega ma 9600Pro umieścił bym zdjęcie ale nie mam gdzie :D może to jakieś wazne napięcie :roll: :wink: [/img]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zauwazylem jeszcze jedno - przy fabrycznych ustawieniach VDDQ=VMEM - moze jak sie podkreca to tez trzeba wybrac taka posrednia wartosc VDDQ=VMEMzauwazylem jeszcze jedno - przy fabrycznych ustawieniach VDDQ=VMEM - moze jak sie podkreca to tez trzeba wybrac taka posrednia wartosc VDDQ=VMEM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A mi mod VDDQ ołówkowy nie wychodzi. Nie mam miernika i to mi jeszcze utrudnia zadanie. Bynajmiej zamalowywałem ołówkiem 2 rezystory: 1 odp. za Vrdzenia, drugi vddq i o ile maksymalne taktowanie rdzenia rosło wprost proporcjonalnie do ilości użytego grafitu, to o tyle spadało maks taktowanie pamięci. Mod ołówkowy na vddq zupełnie nic nie dawał, może muszę użyć inny ołówek, bo teraz miałem pod ręką tylko automatyczny 1B. generalnie z rdzeniem doszedłem do 450, ale pamięć wówczas tylko 475. Nie wiem, dlaczego mod na rdzeń poszedł, a na vddq nic nie dał.

 

Zmazałem wszystko i teraz rdzeń idzie 8mhz więcej, jakby się wygrzał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Olowkiem na vddq duzo sie nie zwojuje! Ja tez mazalem i mazalem i nic najlepiej potencjometry

Potwierdzam :( - ołówkiem udało mi się podnieść napięcie tylko na rdzeniu, który spokojnie chodził na 500mhz, niestety pamięci spadły z 500mhz na 460 a wszelkie próby podniesienia vddq ołówkiem nic nie dały.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

szlak by trafił te syfne gigabyte !!!!!!!!!!!

już nie robią ich takich jak kiedyś, to już drugi egzemplarz , dalej sie kręci do [gluteus maximus] , napiecia gpu: 1.35 , vdm 2.60 , vddq 2.65 , za nic nie moge osiągnąć takich wartości jak w podpisie na starej karcie ......

 

co zrobić , jakie napięcia ustawić ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

j.h. hudy - jakich sterow uzywasz? ja krecilem na 2,5,58 max 440/520 i czkawki non top, czasami nawet na normal taktach, zmienilem na 2,5,90 i krece bez moda 465/545 z modem narazie gpu i ddq 1,28/2,59 490/530, pobaw sie z sterami mzoe w czym innym tkwi wina, radki sa dziwne z deksza, gf nie ma takich problemow, bynajmniej ja nie mialem nigdy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli widzę nie tylko mnie nie wychodzi vddq ołówkowo. już myślałem, że coś nie tak robię.

Szkoda w sumie, jedynym wyjściem okazuje się lutowanie, a elektronik ze mnie żaden.

Podnoszenie rdzenia kosztem pamięci jest bezsensowne: wydajność wzrośnie nic albo znikomo, a karta tylko bardziej się grzeje.

Liczyłem na coś więcej od tego gigabyte'a, co jak co w sumie wydajność wzrosła o 50%, na poprzedniej karcie (mx440) po podkręceniu wydajnośc była większa o 15%.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam problem-dotychczas wszystko chodziło skokojnie na 415/530,

odpalam dooma 3 i sporo artów!!!! wywala mi takie czarne prostokąty. Mam pytanie czy to objaw przekręcenia rdzenia czy pamiątek? w innych gierkach jak dotąd 0 artów, co ten doom taki wybredny?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

->99tomcat: musisz zejść z pamięciami. Też tak kiedyś miałem, ale na innej karcie, że po jakimś czasie dopiero trafiłem na gre bardziej wymagającą na pamiątki( było to DFBHD:Tem Sabre), a wcześniej wszystko ok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

napisałem że takie dość spore czarne prostokąty lub kwadraty pojawiają sie i znikaja żadnych kropek! a rdzeń około 420 zwis niestety ;-( czyli musze zejść z pamiątek?

a tak ogólnie to w tym doom3 niezła kicha-mimo,że nie gustuje w tego tylu grach(z wyjątkiem opf , COD i MOH)to ma nawet klimacik, ale na moim konfigu to 800X600 medium bez aa na granicy jako takiej płynności-bez cieni szybciej, ale wtedy zero efektu

 

ps. może ktoś opracuje pełnego v-moda dla hisa?

delta marine zrobił na rdzeniu ale sie wiśnia nie podził ;-)

najlepiej jak by się pojawił jakiś ołówkowy na rdzeń(na hisie podobno podniesienie napięcia core nie powoduje spadku pamiątek)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie wiem jakie mam dać v :/

 

szlak mnie trafia , próbuje i źle , przy 1.38 mam rdzeń ledwo co 460 mhz <beczy>

 

może to radiator od gigabyte nie wyrabia , ale wsumie dmuacha na niego wentyl i jest lekko ciepły....

 

kto mi pomoże ??

 

może ma ktoś wmiare nowego gigabyte czyli z gorszej seri i też miał takie problemy...

 

ciekawe jak sie bedzie oc abit z uguru ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kurka mazałem i mazałem tym ołówkiem i kiszka 1.34V nic więcej albo to umnie nie działa albo inny ołówek musze kupić???

W sumie miedzy 2B a 4B wielkiej roznicy nie ma, Twoj jest po prostu miekszy. Najlepiej drewniany. Jak zaostrzylem temperowka to wzialem jeszcze ostry nozyk i wyciosalem ostrze prawie jak igla :D

Smarowanie po czarnym, po czerwonym laminacie chyba sie nie da :D

Poprobuj, musi sie udac.

PS-dzis bylem w esc przelotem i zapytalem czy jak sprzedam cs'a to strace gware - niestety sami nie wiedzieli :? Jutro postaram sie skontaktowac ze znajomym z hurtowni ktora miala te karty, moze cos sie dowiem, mam kupca na cs'a i nie wiem co zrobic :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie wiem jak wy to dokladnie podkrecacie ale moze zle to robicie

jak pisalem wczesniej u mnie radek narazie poszedl na 485/550.

Najpierw dojechalem z tymi napieciami az do 1.39 : 2.81 : 2,7. POtem zaczynalem zmniejszac napiecia i zauwazylem ze 485/550 idzie nawet na 1.26 ; 2.54 ; 2;54 - narazie tak zostalem

Zauwazylem takze ze najlepiej sie sprawia wtedy gdy VDDQ = Vmem ( tak nawet maja oryginalne ustawienia )

Dzisiaj lub jutro bede probowac podniesc go do 500/550 i na tym sie zatrzymam bo to juz prawie gorna granica wydajnosci tej karty

Jak widac z napiec wcale nie potrzeba az tak duzo jechac - ja czym bardziej jechalem na VGPU tym coraz bardziej mialem krzaki - a temp radiatora tez nie bylo duza

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jest sens pakować na gigabyta Arctic Cooling VGA Silencer Rev3 po vmod czy ten orginalny radiatorek + wentyl wystarczy (chce uzyskać coś ponad 500 na rdzeniu). Kasa nie ma znaczenia bo i tak musze sobie wybrać prezent w pacy :) nie chce mi się bawić w modyfikacje jakiegoś starego radiatora od procka, a i tak mam darmowe 60 zł i czy wogóle arctic wejdzie na gigabyta

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja bym nie zmienial chlodzenia , sam ma oryginalny radiator + wentyl 80x80 + Ocz ultra 5+ , a mialem jakis radiator od durona starego i powiem ze roznic w OC nie ma . standardowy radiator z coolerem jest ledwo cieply . a mam 1.32-2.67 vgpu/vddq , lepiej radiatorki na pamiatki bo jak dalem vmem 2.6 to mocno juz sie grzaly -

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kurka mazałem i mazałem tym ołówkiem i kiszka 1.34V nic więcej albo to umnie nie działa albo inny ołówek musze kupić???

W sumie miedzy 2B a 4B wielkiej roznicy nie ma, Twoj jest po prostu miekszy. Najlepiej drewniany. Jak zaostrzylem temperowka to wzialem jeszcze ostry nozyk i wyciosalem ostrze prawie jak igla :D

Smarowanie po czarnym, po czerwonym laminacie chyba sie nie da :D

Poprobuj, musi sie udac.

PS-dzis bylem w esc przelotem i zapytalem czy jak sprzedam cs'a to strace gware - niestety sami nie wiedzieli :? Jutro postaram sie skontaktowac ze znajomym z hurtowni ktora miala te karty, moze cos sie dowiem, mam kupca na cs'a i nie wiem co zrobic :P

Kurka jeszcze może spróbuje już sam nie wiem inny ołówek , mocniej naostrze czy co jak mierzyłem opór na drugiej nóżce przy wyłączonym kompie to mi wyszło 250?, co do CS'a to ja bym sprzedał nigdzie nie jest napisane że trzeba mieć a jeden wysłał z to go nie odzyskał :lol: :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czesc

 

Linki i wykryte bledy w opisie naprawione :cool: . Teraz czekam na layout stronki by bobson37 - jak tam ci to idzie :roll: :?: ?

 

Aha i spojrzcie sobie na strone 176 jeszcze raz - teraz zdjecia moich dwoch kart juz dzialaja :cool: .

 

A z reszta :-D :

 

obecna karta

Dołączona grafika

 

moj pierwszy gigabyte 9550 (sold) :

Dołączona grafika

 

A co do "latania" kart przed i po modzie to - jest zabawnie :lol: :

 

Pierwsza sztuka :

 

-bez moda (radiatorek seria) 436 mhz

-mod 503mhz @ 1.32V

 

Druga sztuka :

 

-bez moda (radiatorek seria) 430 mhz

-mod 503mhz @ 1.30V

 

Takze widac ze im gorzej karta idzie przed modem , tym lepiej po nim .

 

 

Jak dla mnie v-mod na memki nic nie daje - jak bylo 536 przy serii 2.5 V (gole kostki) , tak teraz jest 536 przy 2.65 V (big radiatory na kostkach) :lol: . Z 2.65 V i 556 mhz w marku 03 tylko drobne artefakty co prawda byly (z seria 2.50 V juz spore). Latalem troche na 544 mhz , w grach i markach bylo OK , ale w Windowsie czasami kolorowe paseczki male sie pokazywaly :-D . A na 536 wszystko OK. Wiec objechalem sobie znowu do 2.55 V i jest 503/536 :-D .

 

 

@j.h.hudy : Ja do v-modow uzywam tylko przewodu "Kynar" - chyba najcienszy przewod z mozliwych , 1 zylowy oczywiscie. Cena : 100m - 14 zl. A co wartosci SMD - musisz sprawdzic doswiadczalnie - niektorym karty miod smigaja na 1.35 V , a dla niektorych wartosci 1.30-1.32 V jest maxymalna "trawiona" (brak kropek w marku). Orentacyjne wartosci sa przeciez na mojej stronce podane - takie wlasnie wlutuj te nowe rezystory jak ja napisalem o oporze na potencjometrach po przylutowaniu . Chyba sobie poradzisz . Wierze w ciebie :-D

 

@Bateou : Lepiej nie porownuj moda Gecuba do GB jesli nie chcesz puscic dymu z karty :lol: . Do 2 nogi tego scalaka 1575XXXX przylutuj potencjometr 10 K ohm dla bezpieczenstwa (jak wychodzi ci tam pomiar 280 ohm) . Przylutuj , odpal karte , objezdzaj powoli w dol z oporem i patrz jak twoje VGPU rosnie ;-) .

 

@kamien : Ja tam bym juz v-mem zostawil w spokoju bo kombinacje z tym napieciem i tak gow** daja. Skup sie raczej na tym jak by puscic napiecie na rdzen z zewnetrznego zasilacza - moze wtedy udalo by sie uniezaleznic VGPU od VDDQ oraz moze by mozna dac z 1.5 V bez "kropek" :roll: ?!

 

pozdr.

piotres

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...