Skocz do zawartości
Luc312

Radeon 9550 Cz. I


Rekomendowane odpowiedzi

Mam pytanko do posiadaczy GB czy wam sie grzeja karta? Mi na orginalnym radiatorku nic na niego nie zakladajac napiecie zwiekszone do 1.25v i GPU dane na 410mhz taki troche goracy ale palec mozna utrzymac ale grzeje sie niezle! Czy to normalne?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanko do wszystkich Sapphire'owców. Karta jak w podpisie i więcej niż 385 nie mogę wyciągnąć - reset na teście proca w 3DM03. Czy też mieliście taki jazdy czy mam jakiś dziwaczny egzemplarz. Chyba tylko vmod mnie uratuje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam

 

mam do wyboru te 3 karty graficzne jak myślicie którą wybrać

 

GeCube radeon 9550 xt rev.2.1 128mb/128bit (czytłąem gdzieś że trudno z noigo ściągnąć ten fikuśny radiator, a jezeli juz sie uda to zostawia to saldy na karcie)

 

Gigabayt radeon 9550 128mb/128bit

i

His radon 9550 128 lub 256mb/128bit

 

którą wybrać?

ja miałem chęc na ta xt ze względu na lepsze pamięci ale ten radiator mnnie troche odstrasza gdyz napewno założe na rdzeń jakiś bloczek prawdopodobnie abadona

 

 

dzięki za odpowiedzi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Jakie macie wyniki w 3dmarku 2003 na czestotliwości taktkowania karty 410/531 :?: .

Chodzi mi jakie sa różnice pomiędzy moim Athlon XP 1700@2000Mhz a np. bartonem 2500@2800 wzwyż.

 

Teraz na takim konfigu mam 3326pkt.

 

pzdr,

ROB

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam  

 

mam do wyboru te 3 karty graficzne jak myślicie którą wybrać

 

GeCube radeon 9550 xt rev.2.1 128mb/128bit (czytłąem gdzieś że trudno z noigo ściągnąć ten fikuśny radiator, a jezeli juz sie uda to zostawia to saldy na karcie)

 

Gigabayt radeon 9550 128mb/128bit

i

His radon 9550 128 lub 256mb/128bit

 

którą wybrać?

ja miałem chęc na ta xt ze względu na lepsze pamięci ale ten radiator mnnie troche odstrasza gdyz napewno założe na rdzeń jakiś bloczek prawdopodobnie abadona

 

 

dzięki za odpowiedzi

najlepiej GeCube(wydajność) ale gigabyte jest za to duzo tanszy -260zl!!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na jakich sterownikach gracie w NFSU2 ( na 9550 ) bo mi na , DNA 3.4...  , catalystach 4.12 strasznie scina w wyscigach URL lub torach ??

Próbowałem 4.10, 4.11, 4.12beta i na każdych gra zwalnia w tych samych miejscach, na 4.12 i tak najlepiej jeszcze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam . Mam dziwny problem otóz:

Wykonałem wszystkie mody - karta chodzi 510/525

Omegi cos mi sie kopia i niezapamietuja cały czas ustawien wiec chcialbym wgrac biosa odrazu z tymi taktowaniami..

Próbowałem sposobem krzycha , próbowalem rowniez gvf12.exe wraz z atiflash.cfg

wpisuje gvf12.exe -p bios.bin i pisze ze to jest dla gigabyte itp i nagle wyskakuje ADAPTER 0 NOT FOUND . I lipa z zmiany biosa - btw. próbowałem tak z biosa r9600 EZ oraz 9550 tego zmienionego - bez skotkow .

Oczywiscie nieobyło sie bez flashroma ktory mi wywalał ten popularty błąd cos tam blocked 0E .. a wpisywalem flashrom -p pf 0 bios.bin. Ciekawe co robie zle? moglby mi ktos powiedziec?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

heh , to już mój 4 egzemplarz w tym miesiącu i działa oc !!!!!!!!!!

 

500/500 !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 

tylko jak zrobić żeby na ramie było więcej....

 

aha , timingi obniżone , napięcie vgpu 1.40 , vmem 2.56 i vddq 2.67

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Które time-ingi można zmiejszyć ? Tak do wartości bezpiecznej.

Czy mógłby ktoś cos na ten temat napisać?

Oczywiście bez MODA i z MODEM.

 

Edit:

Kto mi poda linka do Biosu Szafira 9550@9600 Hynixa 5ns :?: :?: :?:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Które time-ingi można zmiejszyć ? Tak do wartości bezpiecznej.

Czy mógłby ktoś cos na ten temat napisać?

Oczywiście bez MODA i z MODEM.

 

Edit:

Kto mi poda linka do Biosu Szafira 9550@9600 Hynixa 5ns :?: :?: :?:

Boze drogi koles wystarczy troche poszukac..

BTW. OD KIEDY RADEK SZAFIRKA JEST NA HYNIXACH 5NS ? ROOOOTFL

Musisz edytowac biosa . -->> http://www.techpowerup.com/bios/

BTW. Odpowie mi ktos o co chodzi z tym biosem w GB :/ ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wgralem i jest spokoj ale mi teraz tnie na NFSU2, a na omegach hulalo plynnie !! :( Moze wybiore przy instalacji sterow omega "fastwrite on" ??

To nic nie zmieni, na Moim Hisie 9550 okazało się że tylko omegi potrafią zdjąć blokade podkręcania. Długo się bawiłęm w podmienianie sterów - 4.11, 4.12 beta1, 4.12 beta2 zanim to odkryłem.

 

Wróciłem do omeg, moja karta bez podkręcenia ma wynik ok.2100 w 3Dm03, a po 3300 :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jakie są maxymalne bezpieczne V dla GB ????

teraz mam taktowanie jak w podpisie , timingi lepsze , vgpu 1.40 , vmem 2.65 vddq 2.68

 

 

aha , pomóżcie , gry , marki , test artefact i inne nie wykazują żadnych błędów (czasami jakaś kropka po 1.5 minucie) ale jak wejde np. na stronie www.livesexlist.com (uzywam jej do testowania grafy bo jak otworze okienko z kamerką to sie robią żułte lub niebieskie kropki , do rzeczy : wlaśnie mi sie kropki na tej stronie pojawiają :|

jak ustawićv aby nie było kropek i innych błędów ??

 

update:

 

nie mam już kropek !!!!!!!

dałem vgpu 1.38 , vmem i vddq 2.68

 

jak dałem 1.45 to osiągnołem 540 mhz na rdzeniu stabilne !!!!!!!!!!! ale grzało sie jak h.....

 

 

 

aha , mając wczoraj 4 radeony dowiedziałęm sie ciekawe rzeczy że oc kart zależy od rezystora przylutowanego na samym brzegu zielonego laminatu koło rdzenia !!!!!!!!!!!!!!

 

jak jest wlutowany to max miałem 460 mhz a jak nie ma go to jest nawet 540 !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

!!!!!!!!!!!!!!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@ AcT!vE : szafirki są na pamięciach samsunga i hynixa (zobacz coś około 170 strony)

widze ześ mnie niezrozumial..oczywiscie ze sa.

Chodzi mi o to iz koles chcial biosa od 9600 z pamieciami hynixa 5ns .. niewidzialem nigdy takiego radka :roll: no chyba ze 9600se ale to inna działka..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@ adam_85: to już było około 160 postu na tym forum a tu masz linka do dobrego opracowania

http://www.oc-serwis.pl/articles/a/252.html

 

 

@ emanuell: poczytaj od 165 postu to będziesz wiedział, bezpieczne v dla gbto :

 

vgpu 1,35

vddq 2,75

vmem 2,75

 

to raczej bepieczne napięcia

Zrobiłem vmoda(wlutowałem rezystor 10k). To na 460rdzeń chodzi spoko(wcześniej 405). Jednak jak dałem 470 to komp jakby zgasł. Wcześniej tak było przy 440. Czym to może być spowodowane. Chłodzenie standardowe. Jak zmienie może dam troszkę większe napięcie. Pozdrawiam

 

p.s. pamięci są na 500, nie musiałem obniżać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@ AcT!vE: masz rację

 

@ Albin77 : no właśnie po co ci taki bios ?

 

@ adam_85 : a jakie masz napięcie vgpu po tym modzie ? u mnie przy 1.35v max to było 480MHz teraz mam 1.4v i myślę że stabilnie będzie 520

 

pogoda chu.... i nie chce mi się zabierac za lutowanie no ale jutro ....... :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chwila zabawy atitoolem.. i ... jest 520/530

Moze bedzie ~12000 w 2001 ale mam proca slabego wiec nie wiem..

Mam ten problem iz czasami po wlaczeniu widowsa odswiezanie spada mi do 60hz i taktowania na def. musze wgrac biosa ktorego za chiny niemoge.. prubowalem gvf12.exe i pisze Adapter not found. Probolwalem rowniez atiflash oraz flashrom.. nic z tego .. help :x

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@ AcT!vE: masz rację

 

@ Albin77 : no właśnie po co ci taki bios ?

 

@ adam_85 : a jakie masz napięcie vgpu po tym modzie ? u mnie przy 1.35v max to było 480MHz teraz mam 1.4v i myślę że stabilnie będzie 520

 

pogoda chu.... i nie chce mi się zabierac za lutowanie no ale jutro ....... :)

Niewiem jakie mam napięcie bo niemam sprawnego miernika, bateria padła. Jutro sprawdze :D Chodzi ładnie 45min nfs2 i luzik. A ty jaki masz rezystor bądź potencjometr?? Nim podniose napięcie będe chciał wentyla z radiatorem zmienić. Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

może sprubój gvf11.exe

 

do gb flashromem sie nieda

No wiec zassałem gvf11.exe zgralem na dyskietke biosa od 9600 ez , 9600 , 9550 (zmienione taktowania) wpisuje i mi wyskakuje "THE VGA BIOS FILE DOES NOT MATCH WITH VGA CARD" ja juz tego niekapuje :x

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@ AcT!vE: a zgrywałeś oryginalny bios ze swojego radzia ? może flashowanie trzeba wymusić. we flashromie robi się to tak flashrom -p -f 0 xx.bin ale w gf to nie wiem

 

 

@ adam_85: ja używam rezystorków z np strego walkmana, teraz mam 4,62 Kohm i napięcie 1.4 ale mam zamiar na dniach zrobić vddqmoda i vmemmoda

 

 

http://jurasjo.w.interia.pl/1.jpg

http://jurasjo.w.interia.pl/2.jpg

http://jurasjo.w.interia.pl/3.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@ AcT!vE: a zgrywałeś oryginalny bios ze swojego radzia ? może flashowanie trzeba wymusić. we flashromie robi się to tak flashrom -p -f 0 xx.bin ale w gf to nie wiem

 

 

@ adam_85: ja używam rezystorków z np strego walkmana, teraz mam 4,62 Kohm i napięcie 1.4 ale mam zamiar na dniach zrobić vddqmoda i vmemmoda

 

 

http://jurasjo.w.interia.pl/1.jpg

http://jurasjo.w.interia.pl/2.jpg http://jurasjo.w.interia.pl/3.jpg

Tak mały rezystor i tylko takie napięcie. Według tej stronki co podałeś to 10k powinien dać 1,4V :roll: A jakie miałeś napięcie na początku. Ja jutro pomierze to zobacze jak to u mnie wygląda. Jak zrobisz vmem i vddq to daj znać. Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gigabyte 9550 128/128 (wkręcony wiatrak w standardowy radiator, miedziaki na pamięciach)

 

VGPU = 1.35 / 470Mhz

VDDQ = 2.705

VMEM = 2.635 /500Mhz

 

na 1.45 gpu szedł 500, ale nie chce mieć wydatku w najbliższym czasie :P

gdy dam pamięci wyżej jakieś kropeczki, nie we wszystkch grach ale wkurzające :wink:

 

 

test robiony na 486/540

http://service.futuremark.com/compare?2k1=8264792

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...