Skocz do zawartości
k2

[PROJEKT] Projektor za 800zł... [mały update]

Rekomendowane odpowiedzi

k2  jak mozesz to podeslij mi te plany  :D

Bardzo prosze, czy może mi ktoś wysłać plany na mejla (adam_olejnik@op.pl), gg: 6685938 ? Lub zapodać linka skąd mógłbym je pobrać? Bardzo interesuje mnie ten projekt, a zdjęcia robią ogromne wrażenie, więc...  Z góry dziękuję

to ze jestescie leniwi to jest naprawde malo powiedziane. 5 sekund guglowania dalo na przyklad to: http://www.audiovisualizers.com/madlab/lcd_proj.htm

 

a poza tym, panowie, darujcie, takie plany to przy odrobinie oleju w glowie mozna samemu splodzic ....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

k2  jak mozesz to podeslij mi te plany  :D

Bardzo prosze, czy może mi ktoś wysłać plany na mejla (adam_olejnik@op.pl), gg: 6685938 ? Lub zapodać linka skąd mógłbym je pobrać? Bardzo interesuje mnie ten projekt, a zdjęcia robią ogromne wrażenie, więc...  Z góry dziękuję

to ze jestescie leniwi to jest naprawde malo powiedziane. 5 sekund guglowania dalo na przyklad to: http://www.audiovisualizers.com/madlab/lcd_proj.htm

 

a poza tym, panowie, darujcie, takie plany to przy odrobinie oleju w glowie mozna samemu splodzic ....

niestey lenistwo sie szerzy... bo plany sa na google. Ale plany to 10% sukcesu. U nas [ w polsce] najwiekszym problemem jest dostanie elementów tego projektora po przystapnych cenach. U mnie to wygladalo tak.

4 tygodnie kombinowanie czesci i to dość intensywnie

budowa jak na razie 3 dni a mam juz 75% zrobione.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cze! Jestem tu nowy :)

 

Dość dawno planowałem zbudować taki projektor, jak przypadkowo wpadłem na jakąś stronę... Tylko ciągle nie ma kasy...

 

Nie wiecie skąd można <span style='color: red;'>ORT: wziąść</span> tani monitorek LCD, im mniejszy tym lepszy??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiecie skąd można <span style='color: red;'>ORT: wziąść</span> tani monitorek LCD, im mniejszy tym lepszy??

poluj na allegro. ewentualnie u naszych zachodnich sasiadow - ebay.de

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiecie skąd można <span style='color: red;'>ORT: wziąść</span> tani monitorek LCD, im mniejszy tym lepszy??

poluj na allegro. ewentualnie u naszych zachodnich sasiadow - ebay.de

na allegro.pl taki wtarfia sie raz na 1000. Na ebay.de takie monitory sa dośc czesto [z uszkodzonym podświatlniem, szczególnie mediony]

A przesyłka nie jest droga, kosztuje ok 5 euro, jezlei masz kumpla w niemczech.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W notebook'u masz najprawdopodobniej wszystko na jednej płytce, tzn. cały komputer i np. kontroler matrycy. Musiałbyś oddzielić kontroler matrycy od reszty, ale jak to nie powiem, bo nigdy nie miałem notebooka w ręku...

 

Niestety nie mam znajomego w Niemczech ani nigdzie poza granicą. Czy jest ktoś z was kto mógłby uczciwie zakupić takie coś, załatwić spedycję do mnie i ja za to bym zapłacił? Tylko nie teraz bo nie mam kasy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nooo pleaseeee

Nikt nie ma tych projektow??????

Moje dane email: adam_olejnik@op.pl a GG: 6685938

pliiissssssss

Te projektu k2 kupil na allegro za 30 pln. Dogadaj sie z nim - rzuc mu kase za uzyczenie swej wlasnosci i juz ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam ale nie to co na allegro i po angielsku, stron z których to ściągałem nie pamiętam, ale mam an dysku i wyśle za free.

A nie będe na allegro trzepał kasy bo nie jestem frajerem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. Konwerter VGA -> Chinch widziałem schematy jak robiłem VGA -> SVHS

budowa nie było zbyt skomplikowana, tylko 1 scalak w obudowie SMD [tylko] niestety

 

2. http://www.allegro.pl/show_item.php?item=26824978 te fotki z blokami to ściemka moim zdaniem zobaczcie na tą gdzie są dwa bloko: linie z rysynku trafiają idealnie na siebie ale 2-gi blok jest dalej więc linie na nim powinny byc większe.

 

3. Jeżeli chodzi o grzanie się matrycy to można by to trochę zlikwidowac wstawiąją szkło pomiędzy lampe a matryce w jakości obrazu/podświetlania to nie powinno zaszkodzic a temp powinna spaśc.

 

Co wy na to?

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. Konwerter VGA -> Chinch widziałem schematy jak robiłem VGA -> SVHS  

budowa nie było zbyt skomplikowana, tylko 1 scalak w obudowie SMD [tylko] niestety

 

2. http://www.allegro.pl/show_item.php?item=26824978 te fotki z blokami to ściemka moim zdaniem zobaczcie na tą gdzie są dwa bloko: linie z rysynku trafiają idealnie na siebie ale 2-gi blok jest dalej więc linie na nim powinny byc większe.

 

3. Jeżeli chodzi o grzanie się matrycy to można by to trochę zlikwidowac wstawiąją szkło pomiędzy lampe a matryce w jakości obrazu/podświetlania to nie powinno zaszkodzic a temp powinna spaśc.  

 

Co wy na to?

 

Pozdrawiam

Najlepiej byłoby dac dwie szyby i pomiedzy nimi dac otwory... wtedy temp przenosiła by się minimalnie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzięki max za chęci :P ale mam jeszcze takie pytanko.. czy z telewizora lcd da sie zrobic ten sam bajer co z monitorem.. wiem że myk z telewizorem będzie zabierał więcej miejsca ale chyba rozdzielczość bedzie lepsza... pozdro all

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozdzielczość będzie chyba niestety gorsza, zależy od telewizora. Napewno będziesz miał tę przewagę, że masz tuner TV i łatwo podłączysz DVD. Ale komputer będziesz musiał podłączać przez np. SCART, do czego będzie potrzebny konwerter lub przejściówka.

 

Wysłałem w końcu te plany ale otrzymałem odpowiedź że wiadomość została zwrócona do nadawcy bo za duży rozmiar.

 

Wrzuce plik na serwer WWW i podam adres :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

oki mam cały monitor lcd przed sobą hehe dostałem za 50 zł :PP i na dodatek działa :D jak dobrze mieć znajomych w sklepie komputerowym.. oki jak mam go przygotować do umieszczenia w projektorze ?? jakies wskazówki? rady? uwagi? przestrogi? kto mi pomorze?? mój numer

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na razie budowa staneła [pracuje za granica]

jest spory problem bo zarówa starsnie sie grzeje a i matryca poprzez przechodzace swiatlo po 5 min robi sie goraca. Musze pomyslec nad dodatkowym chłodzeniem.

 

na dzień dzisiejszy wyglada to tak.

 

Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...