Skocz do zawartości
Adamus

Strzelajacy Maxtor 60 gb 7200

Rekomendowane odpowiedzi

Na samym poczatku chcialbym przeprosic jesli taki temat byl poruszany ale nie moglem nic znalezc :( Wiec rozchodzi sie o to iz mam dysk Maxtor Diamond Plus 9 60 gb 7200 obr dokladny model to : Maxtor 6Y060L0 i nie wiem czy to jest normalne zachowanie poniewaz dysk podczas wczytywania systemu strzela (pojedynczy strzal) tak samo jak juz jest w systemie i nawet jak nic nie robie komputer w spoczynku tez co jakis czas strzeli no i tak samo jak kopiuje to co poewien czas slychac iz dysk zaczyna glosniej pracowac i w pewnym momencie strzeli i wszystko dziala ok .Tak wiec pytanko kieruje do posiadaczy owych dyskow (moze jacys sie znajda) czy tez zauwazyliscie cos takiego u siebie ?? Dodam tylko iz myslalem ze jest to wina zasilacza bo mialem tandetnego codygena ale dzis zmienilem zasilke na chiefa 360 dual fan (nowy model) i dalej jest to samo :( :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tez mi sie tak wydaje no ale coz moze byc tak ze sa bady przelece go hadd regeneratorem dzis wieczorem i zobacze czy cos znajdzie dodam tylko ze dysk przechodzi wszystkie testy i nie wykazuje bledow

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za pomoc

 

Polecam zacząć od najprostszych rzeczy, czyli od zgrania plików i zrobienia formatu. W tedy przelecieć dysk programem do skanowania maxtorów i zobaczyć wyniki i myśleć!

a czy moglbys podac jakis ling do tego programu badz tez sama nazwe i czy konieczne jest przenoszenie plikow ?? zabardzo nie mam gdzie ich przeniesc . Czy mam rozumiec ze ten program robi formata czy cos podobnego ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bawiłem się już kiedyś sepsutym maxtorem i postawiłęm go w miare na nogi ale jakiego programu uzywałem tego niepamiętam... natomiast znalazłem tu http://www.maxtor.ab.pl/psite.php?ac=down program o nazwie "Powerdiag" czyli "Diagnostyka dysku (działa pod DOS)" i chyba to był ten ale głowy niedam. Ten program ma tez funkje formatu ale niskopoziomowego, czyli usuwa wszystko nawet partycje UŻYWA SIĘ GO TYLKO W OSTATECZNOŚCI KIEDY WSZYSTKIE INNE METODY ZAWIODĄ (LEPIEJ TEGO NIE ROBIĆ......) !!!! Można zrobić skanowanie jak na dysku sa pliki.... Program podaje raport o dysku. A jeżeli program pokaże jakieś błędy to polecam:

 

1. Zgrać wszystkie pliki które się kiedyś mogą przydać (czyli te ważniejsze)!

 

2. Usunąć wszystkie partycje! (np. narzędziami instalacyjnymi windowsa)

3. Zrobić partycje od nowa i zobaczyć jak się dysk zachowa.....

4. Wnioski zapisać na forum :]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki wszystkim za odpowiedzi dzis w nocy bede dzialal z moim dyskaczem i jak tylko uda mi sie cos wykombinowac poinformuje Was ludziska .Jeszcze tylko takie pytanko czy jest prawdopodobienstwo ze wina lezy w czyms innym wsumie tasmy wymienialem i na wszystkich to samo .Wsumie jedyne co pozostalo to podejsc do kogos z dyskiem i zobaczyc jak sie bedzie zachowywal:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale najpier polecam zmienic taśme !@!! ja miałem tak że mi się komp wieszał i niemogłem dysku sformatować i zwaliłem na dysk... poszedłem do wujka sprawdzić dysk i okazało sieże dys działa git.... no to wymieniłem taśme i włala... taśma była zrąbana

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam dwoch kumpli co mnie z maxtorami odwiedzaja i:

u mnie i tylko u mnie ich dyski strzelaja:-) (Tzn, dysk sie zatrzymuje, i takie pyk robi i rusza - przewaznie juz go wtedy nie wykrywa dopoki sie kompa z pradu nie wylaczy hehe)

i rozwiazanie jest banalne - zmienic tasme, docisnac ja, zmienic kabel zasilajacy, docisnac go, podpiac pod moj dysk - ktoras metoda zawsze pomaga:-)

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzis przelece dysk hddregeneratorem ale mam jeszcze jedno pytanko. Mianowicie zauwazylem dziwna dla mnie sprawe .Dioda ktora odpowiada za prace dysku caly czas mruga nawet jak dysk jest w spoczynku .Dioda mruga w rownych odstepach tak co sekunde i jest to jedno mrugniecie .Pomyslalem ze to przez to iz mam antyvirusa co ma auto protection i firewalla ale nawet jak je wylacze to dalej to jest i przypomialo mi sie ze jak zainstalowalem czysty system to bylo tak samo .I pytanie czy jest to normalne zachowanie i czy moze to jest poprostu kwestia plyty glownej ktora takie cos robi ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mialem wczesniej +9 120 GB i zachowywal sie dokladnie tak samo. Nawet dochodzilo do tego, ze przez jakis czas w tej samej sekundzie (15s.) po starcie systemy dosc glosno "strzeli" -wygladalo to tak jakby glowica o cos zachaczala czy cos w tym stylu. Po jakims czasie to "regularne pstryknięcie" ucichalo ale powracalo juz w roznych najmniej spodziewanych momentach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...