Skocz do zawartości
Morgan

Dziwna zmuła kompa

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Od paru dni pojawia mi sie podczas pracu na kompie dziwna rzecz. Czasami na chwile cos mi komp sie "muli", tzn. z pulpitu na chwile znika wszystko oprocz tapety. po chwili wszystko wraca do normy, ale w pasku zadan nie ma niektorych ikon od uruchomionych w tle programow, np. gg lub USDM (taki programik Epox-a monitorujacy temp. i napiecia). Jesli wylacze te programy w menadzerze zadan i wlacze ponownie to ikonki sa znow w pasku. Co moze byc tego przyczyna, slyszalem, ze jest to restart explorera, ale dlaczego tak sie dzieje? Z gory dzieki za wszelkie komentarze :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak, jest to restart explorera. Przyczyny mogą być różne, po pierwsze odkręć sprzęt i powiedz, czy dalej tak jest, po drugie wywal wszystkie programiki z autostartu i też sprawdź, czy dalej tak się będzie działo. Sprawdź i odpisz.

 

pozdr

MeHow

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W autostarcie ma tylko podstawowe rzeczy, natomiast procek chodzi na zanizonym napieciu 1,625 - default 1,65. Bez bledow w prime, przechodzi wszystkie benchmarki, stabilny w grach, pamieci nie chodza nawet na pelnej mocy. zdarza sie to rzadko od kilku dni, 1 lub 2 razy dziennie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tez tak mialem na WinXp, ale sobie z tym poradzilem :)

moglbys napisac jak sobie z tym poradziles?
..pewnie reinstal systemu :D

Zainstalowalem Windowsa 2000 pro +sp4 :), mialem dosc tych sory za wyrazenie - gownianych problemow z Xp, tam ciagle jakies gowna nawalaly, a na win 2k mam spokoj.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja też zauważyłem taką dolegliwość.

Tyle że mnie to wkur... zajebiście. A nie będe reinstalował systemu bo stoi już od grudnia.

Też bym podejżewał wirusa ale zainstalowałem sobie Panda Antivirus i nic mi nie pokazuje.

Na nForce + Win Xp podczas obciążenia dysku, system obciąża również proca.

Cytat z www.motherboardfaqs.com

High CPU Utilization in Windows XP (especially with ide hard drives)

 

If your system is using a high amount of cpu cycles (almost all nforce2 boards do), you'll need to download the microsoft windows xp patch for this. It significantly reduces cpu usage, but beware that some users have reported much higher seek times, so you might want to check your performance with a benchmark utility both before and after installing the patch. You can download it here.

tyle że path jest do wersji US a nie PL. Nie patrzyłem czy wystarczy zmienić język żeby go zainstalować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeden anty wir to nie wszystko-znam osoby,ktore opanowal ostatni wir od DXa a ochrone mialy potrojna-panda,norton i mks wir online.

Ech,czasem szkoda gadac..Niech dalej uzywaja tego outlooka z MShita...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...