Skocz do zawartości
DeathMan

Rasowanie GF3 TI200

Rekomendowane odpowiedzi

Podrasowałem karte PalitDaytona GF3 TI200 128MB DDR z 175/400 do 200/460 i oto wyniki :

 

 

  • 175/400 - 891 pkt.

 

180/415 - 915 pkt.

 

194/439 - 987 pkt.

 

200/460 - 1001 pkt.

 

Teraz pytanie, czy kręcić dalej karte czy może boxowe chłodzenie może tego nie wytrzymać ? Jakie są wasze osiągi w kręceniu tej karty ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No rewelka z tym kręceniem, nikt tu poza tobą niema gf3 i niewie że ją mozna pokręcic.

Pozatym jaki jest sens testowanie gf3 w 3DMarki 2003??

A co to chłodzenia, to jak sie zawieszi znaczy że ma zagorąco.

I co za wspaniały i wiele wnoszący na forum topic.

Use brain befor you write down sth else.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przecież odpisałem w sprawie chłodznie, no dobra napisze od podstaw.

W gf3 niema sprzętowego termometru, wiec nie znamy dokładnej temperatury rdzenia, wiec podstawowym kryterium jest stabilnosc, jeżeli karta jest stabilka w 3D możemy przeyjac że jest dobrze. Jest jescze metoda organoleptyczna - pcb nad rdzeniem powino dać sie dotknac i nie parzyć, ale to juz jest względne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No rewelka z tym kręceniem, nikt tu poza tobą niema gf3 i niewie że ją mozna pokręcic.

Pozatym jaki jest sens testowanie gf3 w 3DMarki 2003??

A co to chłodzenia, to jak sie zawieszi znaczy że ma zagorąco.

I co za wspaniały i wiele wnoszący na forum topic.

Use brain befor you write down sth else.

A ty strasznie mądry za to jesteś.Narobiłeś kupę błędów pisząc kilka zdań po polsku i za angielski się zabrałeś, też wcale nie wypadając dużo lepiej.

Kolega się zgłosi po rady odnośnie gf3 do kogo innego, a ty się zgłoś do mamy , albo do pani od polskiego po słownik ortograficzny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chodziło mi o to, że zarzucasz mi pisanie bezsensownego topicu na temat kręcenia GF3 a ja się poprostu chciałem dowiedzieć czy chłodzenie wytrzyma.

 

 

BTW. Ale chyba metodą prób stabilności to można spalić karte, co nie ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podrasowałem karte PalitDaytona GF3 TI200 128MB DDR  z 175/400 do 200/460 i oto wyniki : 

 

 

  •   175/400 - 891 pkt. 

 

  180/415 - 915 pkt. 

 

  194/439 - 987 pkt. 

 

  200/460 - 1001 pkt.

 

Teraz pytanie, czy kręcić dalej karte czy może boxowe chłodzenie może tego nie wytrzymać ? Jakie są wasze osiągi w kręceniu tej karty ?

krec dalej, karta powinna spokojniue wytrzymac 240540

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli jak już ustale stabilne taktowania pamięci i rdzenia to robię vmod biosu karty, tak ?

Mylisz pojęcia, v-mod to zwiekszenie napięcia na rdzeniu lub/ i pamięciach karty poprzez ingerecjie sprzętową, a w biosie mozna poprostu zapisać na stałe inne taktowanie niż domyślne,ale to już inna bajka i wszystko jest opisane w FAQ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

niektore pality byly na chipsecie od ti500 - wogole to okolo 250 rdzen powinienes bez problemu raczej osiagnac , tylko jakis dodaktowy nadmuch by sie wtedy przydal , a z kreceniem pamieci uwazaj , za duzo ich nie zyluj bo moga latwo pojsc . dodatkowwego chlodzenia nie ma sensu zakladac , chyba ze masz jakis zbedny cooler od procka , szkoda kasy poprostu w innym przypadku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

3Dmark03 jest zbyt wymającym benchmarkiem dla gf3 i nieobrazujie dobrze relanej wydajnosci karty w grach. Wiem zaraz usłysze o dx9, ale to inna bajka, i tak naprawde to w tym benchmarku dx9 jest niewiele (polecam thg osoba które zaraz mnie zaczną besztać o nieznajomosc tematu).

BTW jeden przecieg 3DMD01 trwa nieco krócej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko pytanie gdzie ten wentyl nadmuchowy na karte zamontować. Mam obudowe Codegena i nei ma tam zbyt wielkich możliwości montażu wentyli. Mam zamontowane tylko dwa wydmu<span style="color:red;">[ciach!]</span>ące z tyłu i na górze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nicky

 

 

troche głupot napisales !

 

1.. na tym forum sporo osob ma gef3ti200

2.podkrecanie karty te jdaje duzo

3.sprzetowy termometr ??? to zalezy czyproducent umiescil czujnik temp dodatkowo ja na gef3ti 200 leadteka TDH mialem czujnik temp

 

krec ile wlezie do zwisu kompa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tez mam gf3 od palita w domciu i chodzi na 280/580 (tyle mi teraz tsabilnie hcodzi.. to byla karta Buzzego ktory na niej rekorda walnol..ponoc jemu sie na 285/620 krecila po zmianie napiecia na agp na 1,8v.. nie iwem nie nikam) wiec krec krec.. tylko zapewnij jej dobre chlodzenie bo ona sie przekurewsko grzeje :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1.. na tym forum sporo osob ma gef3ti200

To była ironia.

2.podkrecanie karty te jdaje duzo

WIem bo mam i sam wykręciłem rdzeń na 270, ale nie do końca stabilnie tz. 3Dsmarka przejdzie ale w czasie dłuższego giercowanie sie zwiesz na kilka sekund i po chwili wraca do normy

3.sprzetowy termometr ??? to zalezy czyproducent umiescil czujnik temp dodatkowo ja na gef3ti 200 leadteka TDH mialem czujnik temp

To też wiem, ale rozmawiamy w tej chwili o Palicie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1.. na tym forum sporo osob ma gef3ti200

To była ironia.

2.podkrecanie karty te jdaje duzo

WIem bo mam i sam wykręciłem rdzeń na 270, ale nie do końca stabilnie tz. 3Dsmarka przejdzie ale w czasie dłuższego giercowanie sie zwiesz na kilka sekund i po chwili wraca do normy

3.sprzetowy termometr ??? to zalezy czyproducent umiescil czujnik temp dodatkowo ja na gef3ti 200 leadteka TDH mialem czujnik temp

To też wiem, ale rozmawiamy w tej chwili o Palicie

:D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stary nie podkręcaj tej karty bo ci kondensatorki wybuchną :D

MOja ti golden sample chodziła ok pół roku na 220/510 i gdyby ine wymiana kompa nawet bym nie wiedział że karta groziła pożarem !!

Serio, pochodziłaby może jeszcze z miesiąc i kaputt, Otóż czyszcząc kartę podczas wymiany komputera zauważyłem że conajminej 3 kondensatorki znacznie napuchły. Tego nie czujesz i nie widzisz w komputerze. Niby chodzi ok ale uważaj, fabryczny wentylator nie jest przystosowany do dużego OC, powiem że jest wystarczający na potrzeby karty. Oczywiście te kondensatorki napuchły na 99% z przegrzewania chipa. Na szczęscie miałem możliwość przelutowania nowych, ale kartę już odkręciłem do fabrycznych ustawień, i tak już chyba zostanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...