Skocz do zawartości
s_o_u_l

pobor pradu przez dysk

Rekomendowane odpowiedzi

Chcialbym dokupic sobie dysk, ale mam slaby zasilacz ( Codegen 300W ) i nie wiem czy po tej operacji nie padnie, palac oczywiscie wszystko co popadnie.

Planuje kupno jakiegos dysku 80Gb, Samsung lub Seagate , ew. Caviar. Czy rozni sie jakos pobor pradu przez kazdy z tych dyskow?

Teraz zasilacz obciazony jest Duronem1300(@1300), Geforce256, plyta gigabyte ( zintegrowany dzwiek) czasami nagrywarka lub cdrom , i dysk IBM 40G

 

Napiecie na zasilaczu

+5 : 4.98

+12 : ~12

Po obiazeniu programem toast :

+5 : 4.85-4.88

12V rosnie o 0.3V ( o ile miernik dobrze pokazuje roznice, bo wartosc to napewno zle, sprawdzalem )

 

Dodatkowo zasilacz przeszedl maly, niezamierzony test, polegajacy na pracy bez wiatraka przez killka dni po 12h, rowniez przy obciazeniu ( przy graniu ) . Nic mu sie nie stalo, troche sie przegrzal, komp tylko kilka razy sie zwiesil. Skoro w takiej sytuacji sie nie spalil to moze wogole sie nie spali:)

 

Ok, to powiedzcie mi czy moge bez obaw podlaczyc dwa dyski 40 i 80 Gb, albo chociaz wymienic 40 na 80-tke?

 

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość PL4Y3R-PL

to moze ja zrobie taki maly ot:) zeby nie zakladac nowego tematu...:) wie ktos ile wat pobieraja 2 katody revoltec ? podpiete do 1 invertera:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...