Skocz do zawartości
piotr182

Naprawde dziwny problem !!! HELP :(

Rekomendowane odpowiedzi

Mam taki oto problem.

Miałem athlona xp 1700+ i msi płyte główną a na procku miałem wiatrak arctica taki co ma czujnik temperatury w środku.

No i zmieniłem dzisiaj płyte główna na nowszego MSI i procek na Bartona 2500+ , wiatrak został ten sam.

Jeszcze nie zrobiłem upgradu biosu i w biosie procek żle widzi ale w winxp działa procesor dobrze i jest rozponawany.

Oto mój problem.

Po właczeniu kompa ku mojemu zdziwieniu wiatrak na procku chodzi tak jakby cały czas na 100 %. Temerature mam niska 46-49 stopni a miałem około 55-56 i słysze jak wiruje szybko i głośno non stop.

O CO CHODZI < CZEMU TAK SIE STAŁO ???

To jest pytanie , Arctic Cooling 2TC ( tak sie chyba wiatrak zwie ).

Narazie nie mam jak odczytac ile ma obrotów bo w biosie go nie widzi (w poprzedniej płycie też go nie widział ).

Podłaczyłem wiatrak do innego miejsca na płycie i nadal chodzi tak samo.

Tak wogule ten wiatrak jest sterowany poprzez co ? ( system , sam , bios ???) bo może tu chodzi o bios że żle cpu rozpoznaje .

Ok czekam na pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"Po właczeniu kompa ku mojemu zdziwieniu wiatrak na procku chodzi tak jakby cały czas na 100 %. Temerature mam niska 46-49 stopni a miałem około 55-56 i słysze jak wiruje szybko i głośno non stop. "

jezeli to dla ciebie jest niska temp --> to nie mam pytan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra juz problem sie rozwiazał.

Okazało się że ten hałas robi mały wiatraczek na chipsecie.

( no i co z tym fantem zrobić , hałasuje jak szalony )

Ale sama tempuraturka i działanie ( przy otwartej obudownie ) :

CPU: 46 rpm na wentylku z procka:1180 DZIWNE.

Przy Athlonie 1700+ (na innej płycie) miałem (przy zamkniętej obudowie)

CPU: 51-56 (około 55) rpmy : około 2000 (troche ponad)

Co niby ten Barton 2500 będzie mi się mniej grzał niż 1700+ ?

 

No i drugie pytanie :

Procka będe ustawiał żeby działał na 333 (czyli 166) ,ale pamięci mam 256 na 266(133) i drugą kość 256 na 333(166).

Moge ustawić tak żeby procek chodził na 333 a pamięci na 266 (bo ściaga do tej wolniejszej tak).

 

Dobra po godzinie pracy w win xp przy zamkniętej obudowie wynik jest taki :

CPU : 47 rpm : 1622

No i to jest zajebisty wynik :D :D :D

Tylko ten wiatrak na chipsecie , co z nim zrobić jest strasznie głośny , takie małe badziewie 1800 obrotów pracuje .

Na poprzedniej płycie miałem radiator więc tam miałem problem z głowy.

Teraz gdybym to wyciszył to już przy 1600 obrotów na procku naprawde by była oaza ciszy a do tego miałbym dobra temperaturke.

Co z tym małym badziewiem zrobić ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na chiposet załóż sobie niebieskiego Zalmana. Kosztuje 25zł, ma takie mocowanie, że wchodzi na każdą mobo. jest na tyle duży, że nie potrzebuje żadnego wiatraka.

Co do pamięci: możesz ustawić asynchroniczne taktowanie, ale lepiej sprzedać te 256 266MHz i dokupić jakąś 400MHz, albo spróbować tą 266 kręcić na 333MHz.

BTW. Kupowanie Bartona, wiedząc, że będzie asynchronicznie chodził z pamięciami jest bez sensu. Obawiam się, że jego wydajność będzie tylko niewiele lepsza od tej, którą miałeś na 1700+ przy asynchronicznym taktowaniu pamięci.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakiego niebieskiego Zalmana (możesz podać linka jakiegoś) ?

To jest sam radiator sam ? Ewentualnie gdzie moge w Warszawie coś takiego nabyć ?

Dobra zostawie tak że 256MB 333 puszcze ma 333 i samego Bartona tez na 333.

Pozniej dokupie sobie pamiec ,a narazie niech chodzi na 333.

Chodzi o to zeby wszystko dzialalo na 333 tak ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...