Skocz do zawartości
Highlander

Pomocy - flsh biosu 8k3a+ cos poszlo zle

Rekomendowane odpowiedzi

Tysiac razy sobie upgrejdowalem bios jednak tym razem cos poszlo zle. Po wgraniu biosu 2815 mam 42Mhz na PCI na szynie 166MHz!

 

Poprzednio plyta smigala 183Mhz gdzie na PCI mialem 36Mhz (dzielnik 5)

A teraz dzielnika nie ma, system jest niestabilny nawet na 166Mhz!

 

Zrzucilem sobie stary bios do pliku, jednak po jego odtworzeniu przy magistrali 166Mhz dalej mam 42Mhz. Co mam robic? :cry:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale ja odtworzylem stary bios poprawnie z dyskietki (przed flashem zrzucilem sobie stary na dyskietke).

 

Niby jest stary bios (bo mi sie komputer nie wylacza po zamknieciu XP, na nowym sie wylacza), jednak dzielnika 5 brak! :cry:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale ja odtworzylem stary bios poprawnie z dyskietki (przed flashem zrzucilem sobie stary na dyskietke).

 

Niby jest stary bios (bo mi sie komputer nie wylacza po zamknieciu XP, na nowym sie wylacza), jednak dzielnika 5 brak!  :cry:

prawie zawshe nowy bios nadpisooje stary, wiec jak dla mnie, to bez flasherabedzie problem :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale ja odtworzylem stary bios poprawnie z dyskietki (przed flashem zrzucilem sobie stary na dyskietke).

 

Niby jest stary bios (bo mi sie komputer nie wylacza po zamknieciu XP, na nowym sie wylacza), jednak dzielnika 5 brak!  :cry:

ale tu chodzi o patent...tak jakby bootowaniem biosu z dyskietki - bez uruchamianaia Ms dos

 

czy tak probowales?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po ktoryms upgrejdzie biosu, w miejscu gdzie wpisuje sie magistrale jest pod spodem info jakie bedzie taktowanie AGP/PCI.

 

Tylko ze pokazuje mi 66/33, ale SiSoft Sandra pokazuje dla PCI 42 i odpowiednio wiecej dla AGP (nie chce mi sie teraz liczyc). I rzeczywiscie tak jest bo system jest wtedy wysoce niestabilny, nie bede wspominal o czym takim jak odpalenie jakiejkolwiek gry - bo konczy sie to natychmiastowym zwisem...

 

Zaraz sprobuje patentu z dyskietka (Alt+F2 podczas ladowania) moze to pomoze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po ktoryms upgrejdzie biosu, w miejscu gdzie wpisuje sie magistrale jest pod spodem info jakie bedzie taktowanie AGP/PCI.

 

Tylko ze pokazuje mi 66/33, ale  SiSoft Sandra pokazuje dla PCI 42 i odpowiednio wiecej dla AGP (nie chce mi sie teraz liczyc). I rzeczywiscie tak jest bo system jest wtedy wysoce niestabilny, nie bede wspominal o czym takim jak odpalenie jakiejkolwiek gry - bo konczy sie to natychmiastowym zwisem...

 

Zaraz sprobuje patentu z dyskietka (Alt+F2 podczas ladowania) moze to pomoze

Stary olej sandre bo to straszne gowno, mam 8K3a i tez mi pokazuje 40 cos a w biosie 37 albo 38 nie pamietam :)

 

Pewnie zapomnieli ze plyty na kt333 maja dzielniki 1/5 :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tia, to dlaczego na wczesniejszym biosie na magistrali 183 dzialal mi system stabilnie, a teraz na 166 zadnej gry wlaczyc nie moge?

 

Nawet po przywroceniu starego biosu :(

 

Zachcialo mi sie, a mowia starzy gorale "Dziala - nie naprawiaj" :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja jakis czas temu zresetowalem kompa gdy wgrywal biosa :D btw umnie jest caly czas fbs83 czyli pcijakos tak duzo chyba terz 42. chyba ze jakis dzilnik sie wlonczyl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiem wam jedno: ten bios jest do [gluteus maximus], kropka. Nie dosc ze system strasznie niestabilny to sie strachu najadle ze grafa spalona - w kazdej grze artefakty, nawet gdy karta byla underclocked! Paranoja.

 

Po wgraniu 2619 wszystkie problemy zniknely :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Popieram Highlander. Niedawno pisałem o tym w jakimś poscie. Najlepszy jest 2619. Wróc do niego. Ja próbowałem wszystkie dostępne BIOSy do Epoxa i ten właśnie działa najlepiej.

Tak wogóle to nie kumam z tymi mnożnikami :oops: Skąd mogę wiedzieć jaki mnożnik mam aktualnie, jak go zmienić. Proszę spoojnie i rzeczowo odpowiedzieć zamiast odsyłać mnie do opcji szukaj :evil: (mam modem :evil: ) MAm Epoxa 8k3a.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak wogóle to nie kumam z tymi mnożnikami  :oops:  Skąd mogę wiedzieć jaki mnożnik mam aktualnie, jak go zmienić. Proszę spoojnie i rzeczowo odpowiedzieć zamiast odsyłać mnie do opcji szukaj :evil: (mam modem :evil: ) MAm Epoxa 8k3a.

Jesli chodzi o dzielniki to jeszcze nie widzialem plyty w ktorej przez upgrade biosu dodaly by sie nowe dzielniki dla PCI/AGP, jest to chyba na stale "zaszyte" w hardware (a moze sie myle?). Wiec chyba nie potrzebna byla moja panika w zwiazku ze zniknieciem mnoznika (to SiSoft Sandra zle pokazuje).

 

PCI ma dzialac na 33MHz, AGP na 66MHz taka jest specyfikacja. Jednak gdy dzialamy na magistrali 100MHz a PCI ma dzialac na 33 wprowadzono dzielnik 1/3, czyli jezeli damy 100MHz to na PCI pojdzie 100*1/3=33MHz. Z wyzszymi magistralami jest podobnie, w przypadku Epox'a dostepne sa dzielniki 1/4 1/5 i sa one ustawiane automatycznie, czyli przy 166MHz na PCI pojdzie 33MHz (dzielnik 1/5), ale jesli pojdziemy wyzej np. 183MHz to taktowanie dla PCI sie zwiekszy (183*1/5=36MHz).

 

Dzielnik 1/6 ma sens przy magistrali 200MHz ale to nie jest oficjalnie wspierane.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko ze pokazuje mi 66/33, ale  SiSoft Sandra pokazuje dla PCI 42 i odpowiednio wiecej dla AGP (nie chce mi sie teraz liczyc).

No to szczęścia życze :) Sandra wiele rzeczy pokazuje, niestety nie wszystkie są zgodne z prawdą, a taktowanie PCI/AGP to już na pewno.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to szczęścia życze :) Sandra wiele rzeczy pokazuje, niestety nie wszystkie są zgodne z prawdą, a taktowanie PCI/AGP to już na pewno.

No bo w panike wpadlem :D nigdy nie zagladalem w Sandrze do PCI/AGP przed upgradem biosu, ale jak mi sie system sypac zaczal to zaczelem szukac przyczyny :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No bo w panike wpadlem :D nigdy nie zagladalem w Sandrze do PCI/AGP przed upgradem biosu, ale jak mi sie system sypac zaczal to zaczelem szukac przyczyny :)

Znajdz lepiej piwo w lodowce i nie zawracaj sobie tym glowy :)

 

Pozdrawiam!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli gdzie mogę odczytać prawdziwe i rzeczywiste taktownie PCI, AGP RAM?

Raczej niestety chyba nigdzie...

A widzisz Lisek i tu cie mam :lol: tyż 2 razy zapodałeś , cyba żeby było dobitniej hehe , a mi dokuczasz :wink:

:arrow: ciao

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A widzisz Lisek i tu cie mam  :lol:  tyż 2 razy zapodałeś , cyba żeby było dobitniej hehe , a mi dokuczasz  :wink: 

:arrow: ciao

Cos sie z serwerem rypało... :D Ale już marco to poprawił.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...