Skocz do zawartości
pd

AMD Duron 800 Spitfire + Abit KT7A

Rekomendowane odpowiedzi

Wlasnie udalo mi sie kupic takie cos pod server za bardzo smieszne pieniadze + 1GB SDRAM. Chcialbym spytac ile z takiego czegos wyciagne (na CPU jest jakis CoolerMaster - nie znam modelu) ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Duron Thunderbird ??

 

na Solteku 75 KAV wyciągnąłem stabilne 1050 MHz, przy magistrali 141 MHz. Musisz pamietać że na płytach z "chipem" VIA KT 133 (bez "A") nie pójdziesz z FSB wyżej niż 110 MHz....

 

Oczywiście ołówek w rękę i "zaatakować" mostki L1 i L7

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmm a co daje zaatakowanie mostkow L7 ? bo wiem ze L1 to mnoznik i tylko tyle robilem na swoim duronie... (na kt7 raid, d600@1064 - 9.5x112, 1.85v, ale to byl rekord - normalnie pracowalem na 10x100 - plyta bez a)

a ile wycisznies z tego durona to nik nie powie... pozatym ten duron to nie thunderbird tylko spitfire, jak uciagnie 1ghz to bedzie dobrze :) wiecej to juz musialabybyc super seria.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To powiem tak ..do tej pory 1050/51-52st C - to max, pracowal i to byla temp po 3-4h pracy. Oczywiscie VCore na maxa do 1.85V magistrala wlasnie 141MHz.

 

p.s. w temacie pisze ze to plyta KT7A czyli tam jest Apollo KT133A i mostek North 686B ;>

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cornholio a nie prosciej ustawic w biosie napiecie ? u mnie nigdy z tym na kt7 nie bylo problemow ...

pd postaraj sie bawic fsb, czyli 6x133, albo 5x140 lub cos takiego, wyzsze fsb da wiecej niz wyzsze taktowanie proca, a jak juz dojedziesz z fsb do maxa (sprawdzaj prime), to wtedy mozesz mnoznikiem w gore troche pojechac:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pójdzie ? nie pójdzie? stabilne ? a może niestabilne ?

to ma być serwer czy zestaw do gier ?

uważam za chybiony pomysł podkręcania procesora i tak dobrego który ma pracować jako serwer czyli ma być to platforma bardzo stabilna i niezawodna a nie taka koło której trzeba ,,biegać,, i trząść sie nad jej stabilnością :wink:

PS

a co to sa smiesznie małe pieniądza ?

bo dla niektórych stówa to sporo a dla innych 1000 to tyle co splunąć

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pójdzie ? nie pójdzie? stabilne ? a może niestabilne ?

to ma być serwer czy zestaw do gier ?

uważam za chybiony pomysł podkręcania procesora i tak dobrego który ma pracować jako serwer czyli ma być to platforma bardzo stabilna i niezawodna

To ma byc server z zewnetrznymi dyskami 2x 250GB predkosc procesora do obslugi zapisu jest wazna nie uwazasz ?

 

a co to sa smiesznie małe pieniądza ?

90zl za plyte+procesor+pamiec to chyba wyjasniajaca odpowiedz :>

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak na mnie cena bardzo atrakcyjna - sam 1gb ramu sdr ile kosztuje (sporo) a do tego porzadna plyta i proc z kulerem - a jak chcesz cos porzadniejszego to wez dokup do tego Thunderbrda 1400 i odpal tez na fsb 133, albo jak to rev 1.3 to bierz jakiegos athlona xp (thoughbredy powinny ruszyc) :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cornholio a nie prosciej ustawic w biosie napiecie ? u mnie nigdy z tym na kt7 nie bylo problemow ...

a u mnie były....

to pomysł pewnego magisterka z którym miałem "laborki"....

W sumie byl też fanatykiem podkręcania i to od niego się zaraziłem :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cornholio - hmm no jezeli byly problemy, to rzeczywiscie zamalowanie kilku mostkow nie powinno sprawiac problemow :)

Kipek - a co to za seria byla ? prime stable ? jakie temperatury ? nie chcesz opchnac tego (ciekawe na ile by poszedl na 2.2 v :twisted: ;) )

i tylko w zimie ? przy otwartym oknie ? wiecej szc zegolow prosze :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wlasnie zauktualizowalem BIOS na plycie i podobno mozna wpakowac cos z procesorow XP. Mam pytanie: skoro tam sa SDR to wszystko poleci na magistrali 133MHz, wiec chcialbym wiedziec jakie procesory z serii XP poleca mi na dowolnym mnozniku (najlepiej Athlony) ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@norbi... to było z 3 lata temu, nie interesowałem sie serią a o prime 95 jeszcze w tedy nie słyszałm. Stabilność sprawdzałem w 3dmarku i w ciągłym graniu (jak nie ja to koledzy....wiesz jak jest)

.....a dlaczego w zimie?......bo w tedy miał około 52C a prz kumpla celeronie (36C) wydawało mi sie ze zaraz spłonie...hehe....

na 1,85v odpalał sie na 10x112...ale juz był niestabilny....lecz moze to była wina KT133, na 11,5x100 tylko wyskoczył napis1150 i zwis....po resecie ciemno wszędzie...ech to były czasy!!!

nie moge go opchnoc bo nie jestem w kraju a pozatym słyży rodzicom do siedzenia na necie...oczywiście jako d600

.....pozdrawiam.........

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kipek - nie no, z opchnieciem zartowalem, w koncu to nie gielda ;) a 112 to juz chipset mogl miec klopot, chociaz jak otworzylem okno w kwietniu (zimno bylo), to proc dzialal na tych 112 :) chociaz czy prime stable to tez nie wiem ....bo tez nie wiedzialem ze cos takiego istnieje ;) i u mnie max co by poszedl 10 moze 1100, tylko zima + okno :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra ...a jak sprawdzic ktorey rev. plyty posiadam ? Jaki programik i cos jak odczytac :> ?

W rogu płyty (tam gdzie są złącza PCI) powina być naklejka z kodem paskowym. Tam jest też seria cyfr, na końcu której będzie np. V1.1. I wszystko jasne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak ale palomino czyli będzie się mocno grzał. te procki kupisz za grosze na allegro, zcasami bywały palomino poniżej 100zł czyli w cenie durona 1GHz :)

jak masz chęć (to se wkręć :lol: ) to możesz zrobićjak ja - sprzedalem abita, kupilem ECS L7S7A2 w tej samej cenie (sprzedałem sieciówkę bo mam zintegrowaną) i mam dużo szybciej, nie mniej stabilnie i bardziej na czasie kompik jest.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dostalem ciekawa propozycje: znajomy chce mi opchnac Athlona XP 2000+ za 90zl. Ciekawi mnie czy to pojdzie na tej plycie bo jesli tak to pozostanie mi tylko kwestia chlodzenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...