Skocz do zawartości
Cole

Dość podstawowe pytanie...

Rekomendowane odpowiedzi

Coś mi się posypało z windowsem więc postanowiłem naprawić go najprostszą matodą- reinstall systemu 8)

 

Załatwiłem sobie płytkę, włożyłem do kompa, uruchomiłem ponownie i zamiast rozpoczęcia instalacji komputer najzwyczajniej w świecie się uruchomił....

 

Nie jestem komputerowcem więc na chłopski rozum wymyśliłem, iż mogą być tego dwie przyczyny:

a) nie mam ustawionego w biosie (czy gdzie tam) pierwszego odczytu cd

B) płyta nie jest bootująca (tak to się pisze?)

 

Mam prośbę żebyście mi powiedzieli jak postąpić w przypadkach a i b

 

Z góry wielkie dzięki :!:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1) Bios (DEL) - tak wchodzisz... Advanced coś tam (3 od góry opcja - u mnie bynajmniej) Firs Boot Device zmieniasz na CD-ROM

2) No to pożycz od kumpla, który ma bootowalną :)

 

Ale na 90% to ten 1 przypadek...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w przypadku a) zmień w biosie na uruchamianie się z cdromu. W moim biosie jest to tak: primary boot device - CDROM

Jesli plyta nie jest botujaca, to przy zmianie tak jak w podpunkcie a) dalej sie nie uruchomi. Wtedy uruchom komputer z dyskietki startowej wejdz na cdrom i napisz setup.exe i będzie ślicznie :).

 

pozdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdziłem co i jak w biosie i sytuacja wygląda tak:

 

Advanced setup-->

1st Boot Device: IDE-O

2nd Boot Device: Floppy

3rd Boot Device: CDROM

 

Zakładam, że to właśnie o tą opcję chodzi... Czyli powinienem na 1st Boot Device ustawić CDROM, tak? A na 2nd Floppy czy IDE-O (co by to nie było...)

 

Sorry, ze tak wypytuje o wszystko, ale zanim zacznę coś zmieniać w biosie wolę się upewnić...

 

pzdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1) Bios (DEL) - tak wchodzisz... Advanced coś tam (3 od góry opcja - u mnie bynajmniej) Firs Boot Device zmieniasz na CD-ROM

Dzisiaj zamiast Wunata ja się przyczepię:

poczytaj o użyciu słowa 'bynajmniej', bo tutaj aż w oczy kłuje - powinno być 'przynajmniej'.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...