Skocz do zawartości
e-walker

1 z 3 płyt pod Atholna 1.2 TB

Rekomendowane odpowiedzi

Wiem, że podane przeze mnie płyty, to starocie, ale do mojego konfigu w sam raz. Pomóżcie mi tylko dokonać wyboru pomiędzy:

1) ABIT KT7A

2) SOLTEK SL-75KAV

3) ASUS A7V133-RAID

 

Wiem, że o tych płytach było już wiele (czytałem), ale nie wiem którą wybrać. HELP :!:

 

(zasotosowanie komputera - standardowe, domowe - wszystkiego po trochu :D , delikatny OC może być

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja bym brał Solteka.

Miałem go jeszcze niedawno. Uzywałem z Duronem 1200 i AXP 1700+ t-bred.

Płyta świetnie obsługuje procki w 0,13um. Dla mnie lepsza od Asusa i Abita.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja radziłbym Ci <span style='color: red;'>ORT: wziąść</span> abita. Mam tą płytę już kilka lat i jest po prostu doskonała. Ma spore możliwości jeśli idzie o regulacje wszystkich ustawień (mam tu na myśli bios) Zgadzam się co do wiatraka na north bridge. Bywa problematyczny. Ale jest na niego bardzo prosty sposób: wywalić :-) Nie przegrzewa się i działa 100% stabilnie, u mnie już chyba z 1,5 roku) Poza wiatrakiem nigdy nie było najmniejszego problemu, więc szczerze Ci ją polecam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

abit - miałem, podkręcałem, miło wspominam. bardzo stabilna, bardzo wydajna, dobrze pomyślana. zanim weszły płyty z kt266a aten abit był najlepszą płytą do podkręcaia na świecie. problem z kondensatorami nie wystąpił - kiedyśabity pod celerony i p2 miały ten problem ale nie kt7a.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Polecam abita, jak kolega wyzej napisal bardzo stabilna i wydajna(najlepiej rev 1.3-support dla athlonow xp). Ja takze wywalilem wentyla na nb i nie ma zadnych problemow. U mnie plytka smiga juz 4 lata:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli jak dobrze liczę 5xABIT, 2xSOLTEK, 1XASUS

Ehh, zostałem przegłosowany :D

Coż, demokracja to najgorszy z możliwych ustrojów, ale ludzie jeszcze lepszego nie wymyslili.

Co do tego Asusa, to dlatego "wstawiłem" się za nim, bo miałem przez pewien czas do czynienia z tą konstrukcją i działała bez zarzutu dając duże możliwości konfiguracyjne.

Skoro koledzy mówią Abit i Soltek, to znaczy że ja jestem w błędzie.

Niech żyje artykuł 54 Konstytucji Rzeczypospolitej Polskiej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak dla mnie soltek.

abit miewa problemy z kondensatorami, jest ciezki w konfiguracji z kartami rozszerzen.

asus ma kaprysny bios czasem trudno z nim sie dogadac.

soltek: bezawaryjny i obsluguje 0.13um.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"abit miewa problemy z kondensatorami" ? - miałem taki "problem" z ABIT KT7 (bez 'A') - włożyłem swego czasu Duron1000Mhz (Morgan) i poczułem ...dym 8O hmmmmm takie przeżycie - płytka kupiona 10'2000 (740zł :oops: ) , popsuta 1 1/2 roku póżniej (oczywiście była na rocznej gwarancji :evil: ) ; kondensatorów poszło z 6 aż do PCI - nikt nie umiał tego naprawić (i za żadne pieniądze) ; wiem , że na tyf forum od pyty ludzi ma (i się z tego cieszy) ABIT'a , ale mnie tylko trauma łapie :x ; o jeden kondensator za daleko ; musiałem siłą rzeczy zakupić już wtedy mocno leciwy GA7ZXE (viakt133a) i tak jestem z nim do dzisiaj :wink: (niestety żadnych możliwości O/C) ; to się już niedługo zmieni - kupuje DFI NF2 ULTRA AL (nie świeci , bez serial ata , bez MCP-T - bo nie potrzebuję) , bo za nic w świecie nie dam się przekonać do ...tfu tfu abita

 

PS mam D1400 :D z dobrej serii (i z odblokowanym mnożnikiem - kupiłem jak się tylko pojawiły) co nie omieszkam sprawdzić nie dalej niż za miesiąc (ale to już na innym wątku)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja też kiedyś "przejechałem się" na Abicie, mianowice na modelu BE6 II rev. 2.0. Okazało się, że kodensatory w tym modelu były do .... Wystarczyło, że przełożyłem kartę dźwiękową z 3 do 4 slotu PCI i pa pa płyto. Okazało się, że te płyty padają jak muchy. O ile dobrze pamiętam to nieźle się wtedy dostało Abitowi.

Teraz jakie płyty robi Abit? To czołówka zarówno pod procki AMD jak i Intela. Firma wyciągnęła wnioski z lekcji. Szkoda, że trochę mnie to kosztowało, ale ochłonąłem po tym finansowym podbródkowym i znów mam Abita.

 

PS. Do tej pory uważam, że najlepszą płytą jaką kiedkolwiek Abit stworzył i zmiótł ówczesną konkurencję pod względem OC był model BH6. Tylko Asus P2B mógł stanąć w szranki z tym mobo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ktora kolwiek wezmiesz bedziesz zadowolony

jednak Abit z nich najlepszy

co do spalenia Abita po 1 i 1/2 roku i rocznej gwarancji to coz powidziec - Abit dawal 2 lata gwarancji :P

mialem w lapach Abita i Solteka ,Asusa nie mialem ,ale roznorodnosc revizji mnie dobijja -straszny galimatias i np. rev 1.05 nie obsluguje prockow 0.13um ,a rev 1.05. obsluguje )jedna kropka a mozliwosci zroznicowane)

 

tak poza tematem to najlepsza plyta na KT133A jest Epox 8KTA3+/pro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co do spalenia Abita po 1 i 1/2 roku i rocznej gwarancji to coz powidziec - Abit dawal 2 lata gwarancji

taaa , teraz to ja już wiem takie rzeczy , że to u przedstawiciela producenta sprzętu w danym kraju trza się upominać :oops: , tyle , że wtedy nie wiedziałem :evil: (bo dlaczego , jeśli producent daje 2 lata to sklep daje 1 rok??? - chyba tylko z GIGA lenistwa) ; Polak mundry po szkodzie ; byłem wtedy z nią w jakiś 10 miejscach i nikt nie powiedział , że tak można 8O ; kumpel rok temu wsadził palec :D do włączonego wiatraka 6W(!!!) wwiewającego (!!!) powietrze do obudowy ('zmodowanej' wiertarką udarową - dziura D=12cm na górze) , połamane łopatki wpadły do obudowy rozwalając nową płytkę Soltek (na kt333) - poszedł się j**ać kontroler IDE - ale spoko...jest gwarancja , nie sposób dojść prawdy o smutnym zdarzeniu , więc wszystko ok....i gdzie tu sprawiedliwość ? :roll:

strzała

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. A wiecie może czy (i jaka) jest różnica pomiędzy Soltek SL-75KAV w wersji F1 a w wersji F5 :?:

 

2. Z tego co wiem, to w Solteku do podkręcania używa się zarówno przełączników, jak i BIOSu, a jak jest w przypadku Abita :?:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli miałbym Ci doradzić to polecam Solteka. Ja osobiscie używam Solteka KT600RL, mój ojciec ma Solteka pod P4, a sąsiad Solteka 75KAV i wszystkie chodza super. Zaden nie sprawia problemów. Ja na swoim krecę procka prawie bez problemu ( pamieć mam za słabą ), ale to nie jest wina płyty głównej bo ta chodzi znakomicie. Potrójny głos na SOLTEKA !!! :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...